Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

SYLVESTERLOPPET 31/12 2015

Klasser
Kvinnor (48)
Män (140)

Samlad resultatlista (188)


Startlista (Antal anmälda: 188)
SYLVESTERLOPPET 31/12 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (10384 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Martin Regborn -92 KFUM Örebro Friidrott 00:33:36 00:00 03:14
2 Haben Kidane -98 Eskilstuna friidrott 00:36:08 02:32 03:29
3 Kim Andersson -90 Mötesplats löpning 00:38:07 04:31 03:40
4 Tommy Sundberg -74 Hällefors LK 00:39:06 05:30 03:46
5 Johan Ingjald -87 IF Start 00:39:10 05:34 03:46
6 Per Eklöf -81 IFK Nora 00:39:24 05:48 03:48
7 Pär Englund -77 Örebro AIK 00:39:44 06:08 03:50
8 Sören Forsberg -63 IF Start 00:39:59 06:23 03:51
9 Håkan Andersson -82 Lesjöfors Jogging 00:40:11 06:35 03:52
10 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:40:37 07:01 03:55
11 Lasse Höög -66 Kumla SF 00:40:56 07:20 03:57
12 Awet Rezene -92 Mötesplats löpning 00:41:55 08:19 04:02
13 Åsa Höög -71 Kumla SF 00:42:04 08:28 04:03
14 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:42:41 09:05 04:07
15 Jan Norén -69 Glanshammars IF 00:43:00 09:24 04:08
16 Patrik Jansson -92 OK Milan 00:43:14 09:38 04:10
17 Mathias Bergkvist -77 CK Sportklungan 00:43:21 09:45 04:10
18 Morgan Liljeberg -73 Räddningstjänstens IF 00:43:49 10:13 04:13
19 Mikael Sundqvist -75 Ervalla SK 80 år 00:43:55 10:19 04:14
20 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 00:43:59 10:23 04:14
21 Antje Torstensson -75 KFUM Örebro Friidrott 00:44:17 10:41 04:16
22 Tord Wiksten -71 KFUM Örebro 00:44:19 10:43 04:16
23 Hans Persson -66 Glanshammars IF 00:44:20 10:44 04:16
24 Mats Ericsson -69 Norabygdens SK 00:44:28 10:52 04:17
25 Mikael Persson -67 Kullens Company 00:44:38 11:02 04:18
26 Stefan Widström -73 Pansarvagnarna 00:44:44 11:08 04:18
27 Martin Wallin -73 Norabygdens SK 00:45:00 11:24 04:20
28 Ola Hellström -78 Almby IK 00:45:11 11:35 04:21
29 Erik Ragnarsson -91 Lindesberg 00:46:40 13:04 04:30
30 Tobias Person -78 Lindesberg 00:46:44 13:08 04:30
31 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 00:46:46 13:10 04:30
32 Nicklas Eriksson -90 CSK Ludvika 00:46:49 13:13 04:31
33 Ronnie Hansson -78 Nora 00:46:52 13:16 04:31
34 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 00:46:52 13:16 04:31
35 Markus Ockborn -65 Granbergsdals IK 00:47:37 14:01 04:35
36 Mattias Eriksson -74 OK Amne Gullspång 00:47:37 14:01 04:35
37 Katarina Leskinen -79 Lindesberg 00:47:40 14:04 04:35
38 Staffan Isacson -72 Puppy TS 00:47:56 14:20 04:37
39 Magnus Otterhed -68 KFUM Örebro Friidrott 00:48:10 14:34 04:38
40 Hasse Byrèn -65 IF Spartacus 00:48:12 14:36 04:39
41 Christer Hansson -65 Örebro AIK 00:48:25 14:49 04:40
42 Benny Frost -65 Östansjö SK 00:48:33 14:57 04:41
43 Hans Liberg -66 OK Milan 00:48:38 15:02 04:41
44 Torbjörn Dahlqvist -63 IFK Nora 00:48:40 15:04 04:41
45 Erik Palmkvist -86 Katrineholm 00:48:51 15:15 04:42
46 Lars-Erik Almberg -69 Glanshammars IF 00:48:59 15:23 04:43
47 Hamza Turkoguz -83 Runacademy 00:49:03 15:27 04:43
48 Robert Mannfolk -77 Frövi 00:49:15 15:39 04:45
49 Anders Haglund -74 OK Milan 00:49:19 15:43 04:45
50 Håkan Karlsson -57 Örebro AIK 00:49:36 16:00 04:47
51 Hampus Jedselius -90 IF Start 00:49:46 16:10 04:48
52 Michael Johansson -75 IFK Nora 00:49:54 16:18 04:48
53 Roland Eriksson -67 IF Start 00:49:59 16:23 04:49
54 Andraes Markl -63 Örebro AIK 00:50:02 16:26 04:49
55 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:50:03 16:27 04:49
56 Anders Larsson -54 Kumla SF 00:50:07 16:31 04:50
57 Andreas Jonsson -90 Östansjö SK 00:50:09 16:33 04:50
58 Hannes Börjel -02 Norabygdens SK 00:50:14 16:38 04:50
59 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:50:16 16:40 04:50
60 Jimmy Holm -68 Laxå OK 00:50:26 16:50 04:51
61 Stefan Skytt -63 Östansjö SK 00:50:31 16:55 04:52
62 Stig Jonsson -62 Laxå OK 00:50:34 16:58 04:52
63 Peter Forsling -74 Norabygdens SK 00:50:36 17:00 04:52
64 Mikael Nornvik -69 Karlskoga 00:50:43 17:07 04:53
65 Christian Bortes -84 Nora 00:51:03 17:27 04:55
66 Pär Ericzzon -74 Ringaby 00:51:09 17:33 04:56
67 Anders Jansson -47 Storådalens SK 00:51:09 17:33 04:56
68 Robin Nornvik -93 Örebro 00:51:13 17:37 04:56
69 Mats Andersson -57 Närkes Kil SK 00:51:20 17:44 04:57
70 Örjan Säker -67 Hagaby 00:51:26 17:50 04:57
71 Sören Spjuth -61 Aspa IK 00:51:28 17:52 04:57
72 Erik Andersson -78 Storådalens SK 00:51:30 17:54 04:58
73 Jan-Ove Lämgren -56 Östansjö SK 00:51:33 17:57 04:58
74 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF 00:51:36 18:00 04:58
75 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:51:58 18:22 05:00
76 Janne Bragner -60 Frövi 00:52:00 18:24 05:00
77 Mats Jedselius -60 IFK Nora 00:52:04 18:28 05:01
78 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:52:04 18:28 05:01
79 Monika Forslund -73 IFK Nora 00:52:09 18:33 05:01
80 Katarina Eriksson -63 Örebro AIK 00:52:14 18:38 05:02
81 Märta Sjölander -63 Örebro AIK 00:52:18 18:42 05:02
82 Tomas Börjel -61 Hjulsjö LK 00:52:30 18:54 05:03
83 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:52:33 18:57 05:04
84 Carina Yngström -64 Storådalens SK 00:52:47 19:11 05:05
85 Anders Nihlwing -65 Frövi IK Skidor 00:52:51 19:15 05:05
86 Håkan Liberg -65 OK Milan 00:53:26 19:50 05:09
87 Olli Virta -49 Storådalens SK 00:53:29 19:53 05:09
88 Elin Larsson -79 IFK Nora 00:53:33 19:57 05:09
89 Ulf Carlson -67 IFK Nora 00:53:41 20:05 05:10
90 Daniel Borg -74 IFK Nora 00:53:49 20:13 05:11
91 Peter Andersson -69 Nora 00:53:52 20:16 05:11
92 Jesper Johansson -67 Örebro 00:54:30 20:54 05:15
93 Sofia Josefson -75 Karlskoga 00:54:35 20:59 05:15
94 Sven Nilsson -58 IF Start 00:54:39 21:03 05:16
95 Kent Johansson -68 Östansjö SK 00:54:47 21:11 05:17
96 Andreas Mogren -82 OK Milan 00:54:51 21:15 05:17
97 Erik Spjut -59 Frövi IK 00:54:55 21:19 05:17
98 Lage Johnsson -57 Lindebygdens OK 00:54:59 21:23 05:18
99 Eric Malm -49 IFK Nora 00:55:01 21:25 05:18
100 Fredrik Vinnhed -76 Mötesplats löpning 00:55:05 21:29 05:18
101 Sofia Carlsson -76 Lindebygdens OK 00:55:13 21:37 05:19
102 Nils Ekman -73 Nora 00:55:20 21:44 05:20
103 Göran Ragnarsson -60 Lindesberg 00:55:38 22:02 05:21
104 Ida Eriksson -87 Nora 00:55:48 22:12 05:22
105 Mona Bergqvist -75 Garphyttans IF 00:55:49 22:13 05:23
106 Björn Bergqvist -73 Garphyttans IF 00:55:50 22:14 05:23
107 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:55:50 22:14 05:23
108 Stefan Haglund -59 Lindecyklisterna 00:56:09 22:33 05:24
109 Lars Söderström -59 Storådalens SK 00:56:35 22:59 05:27
110 Lindha Lönnström -74 Kullens Company 00:56:41 23:05 05:28
111 Arvo Tuuliainen -56 Kolsva 00:56:46 23:10 05:28
112 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:56:53 23:17 05:29
113 Tommy Persson -70 Storådalens SK 00:56:58 23:22 05:29
114 Gunnar Edström -54 Svillinge IF 00:57:05 23:29 05:30
115 Tord Blücher -58 Storådalens SK 00:57:20 23:44 05:31
116 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:57:24 23:48 05:32
117 Tommy Andersson -48 IK Spring Väst 00:57:34 23:58 05:33
118 Mikael Gullberg -74 Lindesberg 00:57:38 24:02 05:33
119 Johan Ung -74 Örebro 00:57:44 24:08 05:34
120 Per-Johan Lindberg -54 Timanshyttan 00:57:49 24:13 05:34
121 Elisabet Tivemo -70 Örebro 00:58:05 24:29 05:36
122 Petra Mangnäs -73 Örebro 00:58:13 24:37 05:36
123 Mikael Stark -66 Örebro 00:58:14 24:38 05:36
124 Henrik Appelgren -79 Ervalla SK 80 År 00:58:15 24:39 05:37
125 John Norlander -69 Glanshammars IF 00:58:30 24:54 05:38
126 Carina Regborn -67 Hagaby GoIF 00:58:55 25:19 05:40
127 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 00:59:01 25:25 05:41
128 Helena Källström -66 Bromma 00:59:14 25:38 05:42
129 Markus Nord -90 Här e HP 00:59:17 25:41 05:43
130 Idali Andersson -96 Gus Camp 00:59:17 25:41 05:43
131 Tomas Ljungström -48 Sjötorp 00:59:35 25:59 05:44
132 Jonny Nilsson Nora 00:59:36 26:00 05:44
133 Dan Jonsson -57 Bromma 00:59:39 26:03 05:45
134 Mona Simonsson -81 Nora 00:59:59 26:23 05:47
135 Andreas Bouvin -78 Nora 01:00:00 26:24 05:47
136 Lena Persson -64 OK Milan 01:00:10 26:34 05:48
137 Lotta Jedselius -58 Team Halta Lotta 01:00:16 26:40 05:48
138 Pär Linder -90 Här e HP 01:00:17 26:41 05:48
139 Michael Schweidenbach -66 Nora 01:00:38 27:02 05:50
140 Åsa Lindström -70 Nora 01:00:44 27:08 05:51
141 Per-Åke Sörman -76 Ervalla SK 80 år 01:00:44 27:08 05:51
142 Jonny Jakobsson -79 Södertälje 01:00:46 27:10 05:51
143 Helena Engström -77 Rinkaby 01:00:52 27:16 05:52
144 Dag Rydén -53 Östansjö SK 01:01:32 27:56 05:56
145 Andreas Holmgren Persson -90 Här e HP 01:02:04 28:28 05:59
146 Fredrik Sundqvist -83 Ervalla SK 80 år 01:02:21 28:45 06:00
147 Monika Udd -49 IF Spartacus 01:02:29 28:53 06:01
148 Kennet Ahlbom -82 Gus Camp 01:02:48 29:12 06:03
149 Henrik Andersson -64 Gus Camp 01:02:49 29:13 06:03
150 Filip Andersson -94 Gus Camp 01:02:50 29:14 06:03
151 Mikael Gustavsson -67 Gus Camp 01:02:51 29:15 06:03
152 Håkan Ludvigsson -63 Gus Camp 01:02:51 29:15 06:03
153 Jessica Gruvald -78 Frövi 01:02:52 29:16 06:03
154 Pernilla Svenson -73 Anivakliniken Lindesberg 01:03:21 29:45 06:06
155 Ali Benrozi -99 Dalgården 01:03:26 29:50 06:07
156 Lars-Erik Bertilsson -62 Räddningstjänsten Nora 01:03:37 30:01 06:08
157 Peter Comét -56 IFK Nora 01:03:41 30:05 06:08
158 Roger Arvidsson -66 Kumla 01:03:43 30:07 06:08
159 Mattias Ekström -75 Frövi 01:04:14 30:38 06:11
160 Ronny Öberg -50 IFK Nora 01:04:22 30:46 06:12
161 Malin Öberg -78 Norra Bro Löparklubb 01:04:22 30:46 06:12
162 Heléne Sandell -66 Grönbo IF 01:04:58 31:22 06:15
163 Mats Sandell -66 Grönbo IF 01:04:59 31:23 06:15
164 Eva Edström -59 Arboga Friskis o Svettis 01:05:27 31:51 06:18
165 Eva Lindberg -52 IFK Nora 01:05:49 32:13 06:20
166 Malena Bäckström -70 Örebro 01:06:14 32:38 06:23
167 Tina Einarsson -69 Nora 01:06:15 32:39 06:23
168 Bengt Visén -60 Lindebygdens OK 01:06:30 32:54 06:24
169 Anna Norlander -69 Glanshammars IF 01:06:55 33:19 06:27
170 Kristina Haglund -63 Nora 01:07:00 33:24 06:27
171 Per-Erik Karlfeldt -51 IFK Nora 01:07:57 34:21 06:33
172 Lena Jakobsson -75 Lindesberg 01:08:32 34:56 06:36
173 Victoria Skoglund -84 Vasselhyttan 01:09:06 35:30 06:39
174 Ann-Kristin Sundqvist -77 Ervalla SK 80 år 01:11:33 37:57 06:53
175 Bo Källström -39 Storådalens SK 01:20:46 47:10 07:47
176 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:20:46 47:10 07:47
177 Marielle Sundqvist -88 Ervalla SK 80 år 01:20:55 47:19 07:48
178 Outi Kantelinen -45 Linköping 01:23:32 49:56 08:03
- Majid Rezai -99 Dalgården DNF - -
- Shaki Ahmedi -99 Dalgården DNF - -
- Ehsan Amiri -99 Dalgården DNF - -
- Åsa Bergman -83 Västerås LK DNS - -
- Mats Lindahl -70 Nora DNS - -
- Josefin Gerdevåg -81 KFUM Örebro Friidrott DNS - -
- Mattias Rekonius -72 Örebro AIK DNS - -
- Joacim Nilsson -73 IFK Nora DNS - -
- Maria Eriksson -76 IF Start DNS - -
- Oskar Andersson -84 Örebro DNS - -