Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

SYLVESTERLOPPET 31/12 2015

Klasser
Kvinnor (48)
Män (140)

Samlad resultatlista (188)


Startlista (Antal anmälda: 188)
SYLVESTERLOPPET 31/12 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

KVINNOR  (10384 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Åsa Höög -71 Kumla SF 00:42:04 00:00 04:03
2 Antje Torstensson -75 KFUM Örebro Friidrott 00:44:17 02:13 04:16
3 Katarina Leskinen -79 Lindesberg 00:47:40 05:36 04:35
4 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:50:16 08:12 04:50
5 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF 00:51:36 09:32 04:58
6 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:52:04 10:00 05:01
7 Monika Forslund -73 IFK Nora 00:52:09 10:05 05:01
8 Katarina Eriksson -63 Örebro AIK 00:52:14 10:10 05:02
9 Märta Sjölander -63 Örebro AIK 00:52:18 10:14 05:02
10 Carina Yngström -64 Storådalens SK 00:52:47 10:43 05:05
11 Elin Larsson -79 IFK Nora 00:53:33 11:29 05:09
12 Sofia Josefson -75 Karlskoga 00:54:35 12:31 05:15
13 Sofia Carlsson -76 Lindebygdens OK 00:55:13 13:09 05:19
14 Ida Eriksson -87 Nora 00:55:48 13:44 05:22
15 Mona Bergqvist -75 Garphyttans IF 00:55:49 13:45 05:23
16 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:55:50 13:46 05:23
17 Lindha Lönnström -74 Kullens Company 00:56:41 14:37 05:28
18 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:57:24 15:20 05:32
19 Elisabet Tivemo -70 Örebro 00:58:05 16:01 05:36
20 Petra Mangnäs -73 Örebro 00:58:13 16:09 05:36
21 Carina Regborn -67 Hagaby GoIF 00:58:55 16:51 05:40
22 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 00:59:01 16:57 05:41
23 Helena Källström -66 Bromma 00:59:14 17:10 05:42
24 Idali Andersson -96 Gus Camp 00:59:17 17:13 05:43
25 Mona Simonsson -81 Nora 00:59:59 17:55 05:47
26 Lena Persson -64 OK Milan 01:00:10 18:06 05:48
27 Lotta Jedselius -58 Team Halta Lotta 01:00:16 18:12 05:48
28 Åsa Lindström -70 Nora 01:00:44 18:40 05:51
29 Helena Engström -77 Rinkaby 01:00:52 18:48 05:52
30 Monika Udd -49 IF Spartacus 01:02:29 20:25 06:01
31 Jessica Gruvald -78 Frövi 01:02:52 20:48 06:03
32 Pernilla Svenson -73 Anivakliniken Lindesberg 01:03:21 21:17 06:06
33 Malin Öberg -78 Norra Bro Löparklubb 01:04:22 22:18 06:12
34 Heléne Sandell -66 Grönbo IF 01:04:58 22:54 06:15
35 Eva Edström -59 Arboga Friskis o Svettis 01:05:27 23:23 06:18
36 Eva Lindberg -52 IFK Nora 01:05:49 23:45 06:20
37 Malena Bäckström -70 Örebro 01:06:14 24:10 06:23
38 Tina Einarsson -69 Nora 01:06:15 24:11 06:23
39 Anna Norlander -69 Glanshammars IF 01:06:55 24:51 06:27
40 Kristina Haglund -63 Nora 01:07:00 24:56 06:27
41 Lena Jakobsson -75 Lindesberg 01:08:32 26:28 06:36
42 Victoria Skoglund -84 Vasselhyttan 01:09:06 27:02 06:39
43 Ann-Kristin Sundqvist -77 Ervalla SK 80 år 01:11:33 29:29 06:53
44 Marielle Sundqvist -88 Ervalla SK 80 år 01:20:55 38:51 07:48
45 Outi Kantelinen -45 Linköping 01:23:32 41:28 08:03
- Josefin Gerdevåg -81 KFUM Örebro Friidrott DNS - -
- Maria Eriksson -76 IF Start DNS - -
- Åsa Bergman -83 Västerås LK DNS - -