Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

SYLVESTERLOPPET 31/12 2012

Klasser
Kvinnor (26)
Män (79)

Samlad resultatlista (105)


Startlista (Antal anmälda: 105)
SYLVESTERLOPPET 31/12 2012 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (10384 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Linus Rosdal KFUM Örebro 00:35:08 00:00 03:23
2 Peter Wiker Hällefors LK 00:38:41 03:33 03:44
3 Lars Drageryd KFUM Örebro 00:38:49 03:41 03:44
4 Tommy Sundberg Hällefors LK 00:39:02 03:54 03:46
5 Johan Eriksson Kopparbergs IF 00:39:56 04:48 03:51
6 Anders Larsson Örebro AIK 00:42:10 07:02 04:04
7 Peter Grönlund IFK Nora 00:43:24 08:16 04:11
8 Anders Malmskär Aspa IK 00:43:52 08:44 04:13
9 Henrik Sjöström Storådalens SK 00:43:55 08:47 04:14
10 Björn Robinson Karlskoga LCK 00:44:02 08:54 04:14
11 Mattias Löf Glanshammars IF 00:44:21 09:13 04:16
12 Emil Löthgren OK Milan 00:44:34 09:26 04:18
13 Tony Larsson Kungsörs SK 00:44:52 09:44 04:19
14 Joakim Oskarsson IFK Nora 00:45:03 09:55 04:20
15 Krister Romedahl IF Spartacus 00:45:16 10:08 04:22
16 Antje Torstensson KFUM Örebro 00:45:53 10:45 04:25
17 Saga Sander OK Milan 00:46:09 11:01 04:27
18 Mats Ericsson Nora 00:46:18 11:10 04:28
19 Stefan Skytt Östansjö SK 00:46:47 11:39 04:30
20 Christer Hansson Örebro AIK 00:46:55 11:47 04:31
21 Mikael Nornvik Glanshammars IF 00:46:56 11:48 04:31
22 Mikael Strussenfelt Karlskoga LK 00:47:05 11:57 04:32
23 Anja Lindblad Örebro 00:47:11 12:03 04:33
24 Andreas Asprou Andra Andningen 00:47:18 12:10 04:33
25 Torbjörn Dahlqvist IFK Nora 00:47:43 12:35 04:36
26 Tomas Kristoffersson ABB IF 00:47:53 12:45 04:37
27 Björn Eklund Älvhyttan 00:47:54 12:46 04:37
28 Niclas Windahl Bergsäng 00:48:17 13:09 04:39
29 Per-Erik Lundin Vedevåg 00:48:27 13:19 04:40
30 Staffan Isacson Puppy TS 00:48:36 13:28 04:41
31 Johan Wahlstedt IFK Nora 00:48:55 13:47 04:43
32 Marcus Lindberg Örebro 00:48:59 13:51 04:43
33 Lula Ali Örebro 00:49:15 14:07 04:45
34 Linda Eliason FK Studenterna 00:49:27 14:19 04:46
35 Kent Johansson Östansjö SK 00:49:34 14:26 04:46
36 Petter Runesson Örebro AIK 00:49:36 14:28 04:47
37 Håkan Andersson Lesjöfors Jogging 00:49:40 14:32 04:47
38 Anders Larsson Kumla SF 00:49:46 14:38 04:48
39 Rolf Grönroos IFK Nora 00:49:52 14:44 04:48
40 Peter Ericsson Nora Simsällskap 00:49:59 14:51 04:49
41 Ove Karasiak Åsbro GOIF 00:50:06 14:58 04:49
42 Rose Marie Enmalm IF Start 00:50:21 15:13 04:51
43 Anders Haglund Nora 00:50:24 15:16 04:51
44 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:50:29 15:21 04:52
45 Anders Troedsson Nora 00:50:31 15:23 04:52
46 Michael Troedsson Lindesberg 00:50:32 15:24 04:52
47 Karolina Östman Ullevi IK 00:50:35 15:27 04:52
48 Emil Franzén Fellingsbro AIK 00:51:04 15:56 04:55
49 Calle Wessman Grönbo IF 00:51:13 16:05 04:56
50 Jan Jorsäter Örebro 00:51:55 16:47 05:00
51 Sven Nilsson IF Start 00:52:08 17:00 05:01
52 Tommy Persson Storådalens SK 00:52:18 17:10 05:02
53 Tina Forsberg Storådalens SK 00:52:39 17:31 05:04
54 Börje Lundell Örebro 00:52:41 17:33 05:04
55 Mats Andersson Närkes Kil 00:52:45 17:37 05:05
56 Tord Blücher Storådalens SK 00:52:55 17:47 05:06
57 Sven-Olof Olofsson Östansjö 00:52:59 17:51 05:06
58 Hans Jansson Kils AIK 00:53:19 18:11 05:08
59 Tommy Andersson IFK Nora 00:53:20 18:12 05:08
60 Peter Comét IFK Nora 00:53:32 18:24 05:09
61 Hans Liberg OK Milan 00:53:45 18:37 05:11
62 Jesper Johansson Soldathemmet BK Örebro 00:53:59 18:51 05:12
63 Jan-Ove Lämgren SK Örnen 00:54:10 19:02 05:13
64 Eric Malm IFK Nora 00:54:18 19:10 05:14
65 Mats Hummer Karlslunds IF 00:54:21 19:13 05:14
66 Fabien Manirebanipvhwe Nora 00:54:29 19:21 05:15
67 Elinor Eriksson KFUM Örebro 00:54:34 19:26 05:15
68 Jonny Elofsson Örebro 00:54:38 19:30 05:16
69 Bengt Visén Örebro AIK 00:55:19 20:11 05:20
70 Jakob Mellegård Mölndal 00:55:31 20:23 05:21
71 Susanne Nyman Östansjö SK 00:56:25 21:17 05:26
72 Susanne Högling Hovsta IF 00:56:29 21:21 05:26
73 Maria Sunneson Hovsta 00:56:29 21:21 05:26
74 Gunnar Edström Fellingsbro AIK 00:56:57 21:49 05:29
75 Dan Jonsson Storådalens SK 00:57:03 21:55 05:30
76 Mats Franzén Fellingsbro AIK 00:57:05 21:57 05:30
77 Birgitta Jansson Storådalens SK 00:57:34 22:26 05:33
78 Tomas Ljungström Sjötorp 00:57:41 22:33 05:33
79 Sture Bodare Glanshammars IF 00:57:44 22:36 05:34
80 Henrik Sannersfeldt Nora 00:58:07 22:59 05:36
81 Carina Yngström Storådalen 00:58:07 22:59 05:36
82 Hanna Fridhamre Nora 00:58:32 23:24 05:38
83 Matti Jokikokko Motala AIF 00:58:39 23:31 05:39
84 Helena Källström Storådalens SK 00:58:58 23:50 05:41
85 Daniel Borg Nora 00:59:54 24:46 05:46
86 Ann-Charlotte Linton Nora 01:00:04 24:56 05:47
87 Minne Linn O Helme Finnerödja 01:00:06 24:58 05:47
88 Karina Larsson Kungsörs SK 01:00:09 25:01 05:48
89 Sivert Lignell IF Start 01:00:28 25:20 05:49
90 Jonny Nilsson Nora 01:00:38 25:30 05:50
91 Per-Erik Karlfeldt IFK Nora 01:01:13 26:05 05:54
92 Mari Grönlund IFK Nora 01:01:46 26:38 05:57
93 Alexander Israelsson Nora 01:01:47 26:39 05:57
94 Tanja Holme Finnerödja 01:02:15 27:07 06:00
95 Steven J Linton Nora 01:03:15 28:07 06:05
96 Eva Edström Fellingsbro 01:03:41 28:33 06:08
97 Erika Modén Bredsjö 01:03:47 28:39 06:09
98 Lina Afvander Bredsjö 01:04:11 29:03 06:11
99 Kajsa Djure Örebro 01:04:54 29:46 06:15
100 Iris Wickström Hovsta IF 01:04:55 29:47 06:15
101 Ola Sjöstedt Nora 01:05:27 30:19 06:18
102 Göte Andersson Lesjöfors Jogging 01:05:37 30:29 06:19
103 Arne Evertsson Storådalens SK 01:09:38 34:30 06:42
104 Bo Källström Storådalens SK 01:09:39 34:31 06:42
105 Ralph Robinson Karlskoga 01:13:40 38:32 07:06