Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 10/9 2016

Klasser
K35 (7)
K40 (4)
K45 (5)
K50 (5)
K55 (1)
K60 (2)
K65 (0)
K70 (1)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (4)
M35 (13)
M40 (18)
M45 (18)
M50 (12)
M55 (5)
M60 (5)
M65 (7)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (0)
Motionsklass (141)
Män juniorer (2)
Män seniorer (13)
Tävlingsklass kvinnor (29)
Tävlingsklass män (97)

Samlad resultatlista (267)


Startlista (Antal anmälda: 267)
NORASJöN RUNT 10/9 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M50  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Sören Forsberg -63 IF Start 01:22:24 00:00 03:54
2 Hans Persson -66 Glanshammars IF 01:30:15 07:51 04:17
3 Björn Robinson -65 Karlskoga Löp- och Cykelklubb 01:31:30 09:06 04:20
4 Anders Malmstigen -62 Glanshammars IF 01:34:37 12:13 04:29
5 Mikael Strussenfelt -62 Karlskoga Löp- och Cykelklubb 01:34:56 12:32 04:30
6 Stefan Skytt -63 Östansjö SK 01:43:30 21:06 04:54
7 Anders Edlund -64 Östansjö SK 01:51:59 29:35 05:18
8 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 01:56:00 33:36 05:30
9 Johan Wahlstedt -64 IFK Nora 01:57:48 35:24 05:35
10 Mats Franzen -65 Östansjö SK 02:00:38 38:14 05:43
11 Stig Jonsson -62 Laxå OK 02:03:03 40:39 05:50
12 Amanjeet Sandhu -63 Åsbro GoIF 02:08:31 46:07 06:05