Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 12/9 2015

Klasser
K35 (6)
K40 (7)
K45 (4)
K50 (4)
K55 (0)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (2)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (3)
M35 (18)
M40 (11)
M45 (17)
M50 (18)
M55 (10)
M60 (3)
M65 (8)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (0)
Motionsklass (146)
Män juniorer (0)
Män seniorer (22)
Tävlingsklass kvinnor (27)
Tävlingsklass män (111)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmälda: 284)
NORASJöN RUNT 12/9 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

MOTIONSKLASS  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Niklas Hasselwander Närkes Kil 01:22:50 00:00 03:56
2 Robin Johansson Sträcklöpet 01:26:52 04:02 04:07
3 Rodney Hundermark Fogdhyttan 01:30:23 07:33 04:17
4 Jens Isemo Bocksboda Löparklubb 01:30:57 08:07 04:19
5 Ulf Lekeborn Lindesberg 01:31:02 08:12 04:19
6 Fredrik Skogman Karlskoga LCK 01:31:31 08:41 04:20
7 Jesper Nordström Örebro 01:31:57 09:07 04:22
8 Anders Karlsson Svillinge IF 01:32:25 09:35 04:23
9 Gustaf Oscarsson Dream Valley 01:33:12 10:22 04:25
10 Mikael Persson Kullens Company 01:33:25 10:35 04:26
11 Thomas Wadefjord Fruktkakan Örebro 01:34:06 11:16 04:28
12 Tim Nylander Bohus 01:34:22 11:32 04:28
13 Andreas Nylund Owet Örebro 01:34:57 12:07 04:30
14 Martin Jakobsson Västerås 01:34:58 12:08 04:30
15 Peter Göttinger Idrottscollege Lindesberg 01:35:03 12:13 04:30
16 Erik Rydell Köping 01:35:43 12:53 04:32
17 Ronnie Hansson Nora 01:36:01 13:11 04:33
18 Håkan Lundh Ervalla SK 01:36:58 14:08 04:36
19 Staffan Östlund Örebro 01:37:05 14:15 04:36
20 Henrik Andershed Örebro 01:37:09 14:19 04:36
21 Dennis Lundén Windahl Nora 01:37:32 14:42 04:37
22 Gustaf Sjösvärd Gävle 01:37:44 14:54 04:38
23 Peter Nyström Västerås 01:38:25 15:35 04:40
24 Magnus Otterhed KFUM Örebro friidrott 01:38:38 15:48 04:41
25 Mathias Johansen Örebro 01:41:07 18:17 04:48
26 Ulf Magnusson Knarrholmen 01:41:14 18:24 04:48
27 Niklas Forsling Millas café 01:41:30 18:40 04:49
28 Erik Wahlgren Lotorp 01:41:43 18:53 04:49
29 Christofer Bornedal Stockholm 01:41:45 18:55 04:49
30 Magnus Wikström Nora 01:41:52 19:02 04:50
31 Per Svensson AIK 01:42:02 19:12 04:50
32 Joshua Bender Heds IF 01:42:17 19:27 04:51
33 Jens Vestby Vedevåg 01:42:20 19:30 04:51
34 Frida Nilsson Lindesberg 01:43:19 20:29 04:54
35 Dan Thofelt Pålsboda 01:43:22 20:32 04:54
36 Cristian Bortes Nora 01:44:19 21:29 04:57
37 Svante Ivarsson Örebro 01:44:19 21:29 04:57
38 Göran Rasberg Örebro 01:44:20 21:30 04:57
39 Lars Holmström IKW Köping 01:44:31 21:41 04:57
40 Hans Liberg OK Milan 01:44:38 21:48 04:58
41 Matz-Ola Cajdert Ervalla 01:44:42 21:52 04:58
42 Marcus Andersson Örebro 01:44:50 22:00 04:58
43 Andreas Björk Kumla 01:46:03 23:13 05:02
44 Andreas Forslund Nora 01:46:12 23:22 05:02
45 Lotta Fransson OK Milan 01:46:25 23:35 05:03
46 Hamza Turkoguz Hällefors 01:46:56 24:06 05:04
47 Tomas Wall Bocksboda löparklubb 01:47:21 24:31 05:05
48 Leif Mörk Rolls-Royce AB Kristinehamn 01:48:27 25:37 05:08
49 Erik Åkerling Örebro 01:48:30 25:40 05:09
50 Stephan Schwager Örebro 01:48:34 25:44 05:09
51 Stefan Johansson IMMO LK Habo 01:48:38 25:48 05:09
52 Johan Lundqvist Sundhetsbolaget / Nora 01:48:51 26:01 05:10
53 Mattias Sjösvärd Kungälv 01:49:12 26:22 05:11
54 Peter Andersson Nora 01:49:16 26:26 05:11
55 Magnus Zetterlöf Örebro 01:49:59 27:09 05:13
56 Felix Norman Karlskoga 01:50:56 28:06 05:15
57 Samuel Wulgué Örebro 01:51:01 28:11 05:16
58 Göthe Mårtensson Örebro 01:51:29 28:39 05:17
59 Fredrik Wretman Akutkliniken RoadRunners & TrailBlazers 01:51:35 28:45 05:17
60 Fredrik Sandberg Sandbergs Bosättning Nora 01:51:36 28:46 05:17
61 Dan Söderholm Lidhult 01:51:46 28:56 05:18
62 Fabien Manirebanimpuhwe Nora 01:52:04 29:14 05:19
63 Rickard Sandström Mårdshyttan 01:52:16 29:26 05:19
64 Torbjörn Karlsson Karlskoga Löp- och cykelklubb 01:52:27 29:37 05:20
65 Dzenan Plivac Rolls Royce IF 01:52:30 29:40 05:20
66 Per Danielsson Örebro 01:52:38 29:48 05:20
67 Klas Rosell Nora 01:52:44 29:54 05:21
68 Peter Forsling Nora 01:52:47 29:57 05:21
69 Martin Berg Nora 01:53:04 30:14 05:22
70 Andreas Nilsson Tumba 01:53:10 30:20 05:22
71 Marit Nilsson Nora 01:53:15 30:25 05:22
72 Arnaud Dillinger Semcom AB 01:53:20 30:30 05:22
73 Peter Gullman Örebro 01:54:02 31:12 05:24
74 Lindha Lönnström Kullens company 01:54:26 31:36 05:25
75 Susanne Felldin Kumla 01:54:50 32:00 05:27
76 Lage Johnsson Lindebygdens OK 01:55:37 32:47 05:29
77 Henrik Sannerstedt Nora 01:55:54 33:04 05:30
78 Anders Hägerfors Lufsa långsamt 01:56:00 33:10 05:30
79 Marie Viberg Runacademy IF 01:56:43 33:53 05:32
80 Marcus Israelsson OK Milan 01:56:53 34:03 05:32
81 Patrik Bergman Ställdalen AIK 01:57:18 34:28 05:34
82 Lars Hilmersson IFK Örebro 01:57:31 34:41 05:34
83 Stefan Haglund Nora 01:58:20 35:30 05:37
84 Henrik Nordin Lindesberg 01:59:22 36:32 05:39
85 Daniel Berggren Nora 01:59:26 36:36 05:40
86 Louise Larsson Örebro 01:59:27 36:37 05:40
87 Roger Jonasson Eskilstuna 01:59:53 37:03 05:41
88 Johan Fredriksson IMMO LK Habo 02:00:22 37:32 05:42
89 Sofia Erlandsson OK Milan 02:00:34 37:44 05:43
90 Ivar Kleber Nora 02:01:14 38:24 05:45
91 Lena Persson OK Milan 02:02:19 39:29 05:48
92 Ida Fredriksson IMMO LK Habo 02:02:24 39:34 05:48
93 Jennie Grahn Karlskoga 02:02:54 40:04 05:50
94 Leonard Pohl Nora 02:03:03 40:13 05:50
95 Klas Brynte Millas café 02:03:05 40:15 05:50
96 Jonny Jakobsson Södertälje 02:03:14 40:24 05:50
97 Kenneth Davidsson Lindebygdens OK 02:03:24 40:34 05:51
98 Frida Karlsson Linköping 02:03:25 40:35 05:51
99 Lotta Jedselius Team Halta Lotta 02:03:29 40:39 05:51
100 Marie-Thérese Sundberg Hallsberg Kumla Simklubb 02:04:04 41:14 05:53
101 Linda Pettersson Lindesberg 02:04:09 41:19 05:53
102 Henrik Ahlin Karlskoga 02:04:37 41:47 05:54
103 Per Anders Ekman Örebro 02:05:49 42:59 05:58
104 Gert-Ove Fridlund Örebro 02:06:19 43:29 05:59
105 Nathalie Pettersson Svillinge IF 02:06:46 43:56 06:01
106 Erik Dahlberg Nora 02:09:02 46:12 06:07
107 Rikard Vestberg Årsta 02:09:37 46:47 06:09
108 Gustav Eklund Örebro 02:10:13 47:23 06:10
109 Gustav Järliden Vällingby 02:11:01 48:11 06:13
110 Michael Schweidenbach Nora 02:11:06 48:16 06:13
111 Åsa Lindström Nora 02:11:09 48:19 06:13
112 Per Bornedal Axa Sports Club / Hallsberg 02:11:13 48:23 06:13
113 Karolina Bergström Nora 02:11:19 48:29 06:13
114 Ulrika Lindberg Crossfit Nora 02:11:21 48:31 06:14
115 Linda Appelgren Crossfit Nora 02:11:25 48:35 06:14
116 Helmuth Pohl Nora 02:11:58 49:08 06:15
117 Göran Andersson Linköping 02:12:36 49:46 06:17
118 Per Karlsson Ericsson Kumla SK 02:13:37 50:47 06:20
119 Jonny Nilsson Nora 02:15:02 52:12 06:24
120 Camilla Sköld Hallstahammar 02:16:50 54:00 06:29
121 Emelie Sjöholm Akutklinikens Roadrunners & Trailblazers 02:18:00 55:10 06:32
122 Dieter Hilpman Järnboås 02:18:26 55:36 06:34
123 Eva Lindberg IFK Nora 02:18:54 56:04 06:35
124 Pernilla Svenson ANIVA-kliniken Lindesberg 02:19:27 56:37 06:37
125 Leif Ekberg Linghem 02:19:43 56:53 06:37
126 Therese Eriksson Kopparberg 02:19:48 56:58 06:38
127 Peter Carlsson Hillerstorp Trä AB 02:21:16 58:26 06:42
128 Curt Gruvaeus Örebro 02:22:10 59:20 06:44
129 Emil Thilja - 02:22:41 59:51 06:46
130 Steven Linton Nora 02:23:03 01:00:13 06:47
131 Gabriel Linton Örebro 02:23:04 01:00:14 06:47
132 Nils-Erik Gustavsson Nora 02:26:42 01:03:52 06:57
133 Tomas Jakobsson Västerås 02:27:51 01:05:01 07:00
134 Ola Sjöstedt Nora 02:31:33 01:08:43 07:11
135 Elin Westöö Örebro 02:40:19 01:17:29 07:36
136 Isaac Glaad Nora 02:42:30 01:19:40 07:42
137 Christer Martinsson Uppsala 02:53:23 01:30:33 08:13
- Fredrik Waern B3IT DNS - -
- Ulrika Botling Västerås DNS - -
- Johan Blom ÖSK Bandy DNS - -
- Sanne Ooms Tomthult Runners DNS - -
- Kristina Eckerwall Hallsberg Kumla simklubb DNS - -
- Niklas Österman Örebro DNS - -
- Alexander Appelqvist NPBK DNS - -
- Fredrik Svensson Nora DNS - -
- Christer Eklöf IK Spring Väst DNS - -