Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 12/9 2015

Klasser
K35 (6)
K40 (7)
K45 (4)
K50 (4)
K55 (0)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (2)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (3)
M35 (18)
M40 (11)
M45 (17)
M50 (18)
M55 (10)
M60 (3)
M65 (8)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (0)
Motionsklass (146)
Män juniorer (0)
Män seniorer (22)
Tävlingsklass kvinnor (27)
Tävlingsklass män (111)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmälda: 284)
NORASJöN RUNT 12/9 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M55  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Peter Grönlund -60 IFK Nora 01:26:46 00:00 04:07
2 Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK 01:30:54 04:08 04:19
3 Roger Sundkvist -56 Laxå OK 01:35:39 08:53 04:32
4 Kent Ekblad -57 Glanshammars IF 01:39:42 12:56 04:44
5 Christer Thunander -56 Hällefors LK 01:47:30 20:44 05:06
6 Tord Blücher -58 Storådalens SK 01:47:52 21:06 05:07
7 Mats Bergvall -59 Östansjö SK 01:59:19 32:33 05:39
8 Peter Comét -56 IFK Nora 02:04:20 37:34 05:54
9 Bo Wihelmsson -60 Åsbro GoIF 02:15:05 48:19 06:24
- Tomas Frost -58 IFK Skövde friidrott DNS - -