Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 12/9 2015

Klasser
K35 (6)
K40 (7)
K45 (4)
K50 (4)
K55 (0)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (2)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (3)
M35 (18)
M40 (11)
M45 (17)
M50 (18)
M55 (10)
M60 (3)
M65 (8)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (0)
Motionsklass (146)
Män juniorer (0)
Män seniorer (22)
Tävlingsklass kvinnor (27)
Tävlingsklass män (111)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmälda: 284)
NORASJöN RUNT 12/9 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M35  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Erik Anfält -76 Örebro AIK 01:10:11 00:00 03:20
2 Ludvig Börjesson -77 Örebro AIK 01:17:38 07:27 03:41
3 Jonas Janegren -79 Östansjö SK 01:32:07 21:56 04:22
4 Mikael Larsson -80 Örebro AIK 01:32:24 22:13 04:23
5 Marcus Jonsson -77 Örebro AIK 01:32:33 22:22 04:23
6 Johan Svanholm -76 Örebro AIK 01:34:07 23:56 04:28
7 Johan Östman -76 IF Start 01:34:42 24:31 04:29
8 Rickard Wirén -78 Örebro AIK 01:35:36 25:25 04:32
9 Jonas Svensson -78 IF Start 01:38:39 28:28 04:41
10 Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 01:39:25 29:14 04:43
11 Thomas Stenius -79 Örebro AIK 01:41:42 31:31 04:49
12 Mikael Selvin -78 Örebro AIK 01:46:18 36:07 05:02
13 Daniel Ögren -78 Örebro AIK 01:47:18 37:07 05:05
14 Joel Lundgren -76 Skarpnäcks OL 01:48:37 38:26 05:09
15 Erik Andersson -78 Storådalens SK 01:51:00 40:49 05:16
16 Rickard Bäck -77 Åsbro GoIF 01:53:30 43:19 05:23
- Esad Ajanovic -78 Örebro AIK DNF - -
- Conrad Granath -78 IF Start DNS - -