Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORA MARATHON 18/3 2017

Klasser
Halvmarathon - kvinnor (10)
Halvmarathon - män (25)
Helmarathon - kvinnor (8)
Helmarathon - män (34)
Kvartsmarathon - kvinnor (5)
Kvartsmarathon - män (12)

Samlad resultatlista (94)


Startlista (Antal anmälda: 94)
NORA MARATHON 18/3 2017 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Mohamed Hassan -99 IF Start 00:41:52 00:00 -
2 Rasmus Sundström -04 Gäddskär LF, Eskilstuna 00:49:43 07:51 -
3 Johan Westholm -72 Kumla 00:51:52 10:00 -
4 Irene Ikonen -64 Hällefors LK 00:51:54 10:02 -
5 Urban Juneholm -66 Nora 00:52:52 11:00 -
6 Tomas Börjel -61 Hjulsjö LK 00:52:56 11:04 -
7 Eric Malm -49 IFK Nora 00:55:28 13:36 -
8 Nicklas Gryth -73 Born 00:56:03 14:11 -
9 Erik Löfmarck -74 Nora 00:58:24 16:32 -
10 Lars Vernersson -65 Lars-Erikz 01:02:55 21:03 -
11 Petra Vernersson -65 Lars-Erikz 01:05:09 23:17 -
12 Nisse Nordblom -64 Nora 01:05:17 23:25 -
13 Åsa Lindström -70 Larz-Erikz 01:05:22 23:30 -
14 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:22:56 41:04 -
15 Pär Englund -77 Wedevågs IF 01:24:09 42:17 -
16 Dan Bäck -75 Kumla SF 01:25:33 43:41 -
17 Mikael Andersson -71 Vimmerby 01:27:20 45:28 -
18 Daniel Bjurhamn -68 IK NocOut.se 01:27:48 45:56 -
19 Lars Wikberg -84 Lindecyklisterna 01:28:32 46:40 -
20 Carl Modig -93 Fallskärmsjägarna 01:28:43 46:51 -
21 Alf Tumble -78 IF Linnéa 01:32:21 50:29 -
22 Anna Hellström -87 Stockholm 01:33:04 51:12 -
23 Martin Belak -80 Stockholm 01:33:06 51:14 -
24 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK 01:35:03 53:11 -
25 Daniel Fornell -80 Norra Dylta 01:36:03 54:11 -
26 Maria Eriksson -76 IF Start 01:39:25 57:33 -
27 Marie Dasler -68 IF Start 01:41:06 59:14 -
28 Tommy Andersson -67 Fors IK 01:41:56 01:00:04 -
29 Jan Olsson -70 Futten, Karlstad 01:42:18 01:00:26 -
30 Fredrick Johnsen -79 Storådalens SK 01:42:30 01:00:38 -
31 Mattias Olofsson -70 Lindecyklisterna 01:46:48 01:04:56 -
32 Charlotta Nilsson -65 IFK Nora 01:46:52 01:05:00 -
33 Joacim Nilsson -73 IFK Nora 01:48:36 01:06:44 -
34 Carina Yngström -64 Storådalens SK 01:50:47 01:08:55 -
35 Tommy Persson -70 Storådalens SK 01:51:37 01:09:45 -
36 Kent Johansson -68 Östansjö SK 01:52:04 01:10:12 -
37 Kerstin Liljerås -67 Östansjö SK 01:52:44 01:10:52 -
38 Carl Johan Thysell -68 Örebro AIK 01:56:04 01:14:12 -
39 Tord Blücher -58 Storådalens SK 01:57:27 01:15:35 -
40 Peter Andersson -69 Nora 01:57:27 01:15:35 -
41 Susanne Felldin -71 Kumla SF 01:59:09 01:17:17 -
42 Ulrica Evertsson -70 Lillkyrka IF 01:59:49 01:17:57 -
43 Håkan Adolfsson -81 SISU Forshaga 02:01:40 01:19:48 -
44 Rolf Krigsman -62 Räddningstjänstens IF Nora 02:04:36 01:22:44 -
45 Michael Schweidenbach -66 Larz-Erikz 02:04:59 01:23:07 -
46 Emil Josefsson -74 Kumla 02:07:57 01:26:05 -
47 Lotta Jedselius -58 Team Halta Lotta 02:18:21 01:36:29 -
48 Jenny Sahlen -78 Team Halta Lotta 02:18:21 01:36:29 -
49 Stig-Erik Strömberg -55 Storådalens SK 02:31:49 01:49:57 -
50 Per Carlsson -70 Mariestads AIF 03:02:43 02:20:51 -
51 Peter Welander -75 Örebro AIK 03:13:35 02:31:43 -
52 David Åhman -77 IF Linnéa 03:15:29 02:33:37 -
53 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 03:21:31 02:39:39 -
54 Patrik Landström -69 IK NocOut.se 03:26:43 02:44:51 -
55 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK 03:28:14 02:46:22 -
56 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 03:28:47 02:46:55 -
57 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 03:32:29 02:50:37 -
58 Gunilla Axelsson -88 Borlänge LK 03:34:19 02:52:27 -
59 Christoffer Smed -90 Örebro 03:42:42 03:00:50 -
60 Marcus Gustafsson -82 Flyers 03:43:15 03:01:23 -
61 Peter Zahn -63 Huddinge 03:45:37 03:03:45 -
62 Mats Ericsson -69 Norabygden 03:47:42 03:05:50 -
63 Daniel Nilsson -84 IFK Nora 03:48:42 03:06:50 -
64 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 03:48:56 03:07:04 -
65 Lars-Åke Kvist -74 Örebro AIK 03:49:07 03:07:15 -
66 Emma Ardland -74 Örebro AIK 03:49:46 03:07:54 -
67 Åke Palmqvist -46 IK Akele 03:51:19 03:09:27 -
68 Bibben Nordblom -91 Puppy TS 03:51:28 03:09:36 -
69 Mathias Johansen -71 Örebro 03:52:43 03:10:51 -
70 Märta Sjölander -63 Örebro AIK 03:52:49 03:10:57 -
71 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 03:52:49 03:10:57 -
72 Sofia Kay -76 LK TV88 03:58:44 03:16:52 -
73 Erik Hammarström -75 Örebro AIK 04:07:32 03:25:40 -
74 Marc Karlsson -75 Garphyttan 04:07:32 03:25:40 -
75 Annika Askengren Berg -60 LK TV88 04:19:00 03:37:08 -
76 Christer Bergström -52 Motala 04:21:20 03:39:28 -
77 Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK 04:27:32 03:45:40 -
78 Per-Johan Lindberg -54 Timanshyttan 04:40:09 03:58:17 -
79 Peter Nylund -78 Örebro 04:45:20 04:03:28 -
80 Niclas Dia -64 Rolls-Royce IF 04:50:21 04:08:29 -
81 Sigvard Koplimäe -50 Vattudalens LDK 04:51:44 04:09:52 -
82 Lennart Skoog -46 Stenungsunds OK 05:02:48 04:20:56 -
83 Kent Åke Eriksson -58 Arvika LK 05:16:37 04:34:45 -
84 Owe Gustavsson -56 Apladalens LK 05:44:07 05:02:15 -
85 Anders Hidefjäll -40 Västerås LK 06:00:19 05:18:27 -
- Tommy Sundberg -74 Hällefors LK DNF - -
- Peter Berglez -73 IF Start DNF - -
- Gitte Enander -76 SPIF Triathlon DNF - -
- Anders Karlsson -81 Svillinge IF DNF - -
- Miah Lillvall -80 IF Linnéa DNF - -
- Joel Björk-Werner -82 IK Sturehov DNF - -
- Lasse Svenson -49 IFK Sigge DNS - -
- Johanna Larsson -92 Örebro DNS - -
- Josephine Lindström -90 Örebro DNS - -