Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORA MARATHON 19/3 2016

Klasser
Halvmarathon - kvinnor (9)
Halvmarathon - män (20)
Helmarathon - kvinnor (9)
Helmarathon - män (48)
Kvartsmarathon - kvinnor (5)
Kvartsmarathon - män (4)

Samlad resultatlista (95)


Startlista (Antal anmälda: 95)
NORA MARATHON 19/3 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Daniel Löthgren -83 Arboga 00:56:03 00:00 -
2 Nicklas Gryth -73 Born 00:58:22 02:19 -
3 Anna Forsberg Eriksson -83 Östanbjärka 00:59:14 03:11 -
4 Klas Brynte -65 Nora 01:02:40 06:37 -
5 Emelie Larsson -89 Nora 01:06:29 10:26 -
6 Lena Jakobsson -75 Lindesberg 01:13:09 17:06 -
7 Jennie Axelsson -72 Nora 01:19:13 23:10 -
8 Fredrik Nordström -72 IF Göta 01:21:33 25:30 -
9 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:24:28 28:25 -
10 Yvonne Nilsson -60 Stockholm HHH 01:31:58 35:55 -
11 Mikael Persson -67 Kullens Company 01:34:33 38:30 -
12 Anders Löthgren -86 IFK Arboga IBK 01:39:37 43:34 -
13 Daniel Lundén Windahl -95 Nora 01:40:38 44:35 -
14 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 01:41:00 44:57 -
15 Christoffer Larsson -79 Hemlingby LK 01:41:40 45:37 -
16 Tomas Vidfelt -63 Lindebygdens OK 01:43:37 47:34 -
17 Håkan Lundh -61 Ervalla SK 01:46:43 50:40 -
18 Stefan Skytt -63 Östansjö SK 01:48:40 52:37 -
19 Jörgen Laestadius -72 Lindesberg 01:49:28 53:25 -
20 Kent Johansson -68 Östansjö SK 01:55:22 59:19 -
21 Mats Franzén -65 Östansjö SK 01:59:53 01:03:50 -
22 Daniela Nosko -86 Stockholm 02:00:06 01:04:03 -
23 Per Börjesson -54 Östansjö SK 02:00:28 01:04:25 -
24 Nils Ekman -73 Skogshyddan 02:02:49 01:06:46 -
25 Håkan Adolfsson -81 SISU Forshaga 02:07:14 01:11:11 -
26 Harri Luukko -70 Skebokvarn 02:10:55 01:14:52 -
27 Camilla Kindvall -73 Fjugesta 02:11:05 01:15:02 -
28 Magdalena Höjer -72 Karlskoga 02:11:39 01:15:36 -
29 Tommy Andersson -48 IK Spring Väst 02:12:06 01:16:03 -
30 Pekka Harju -55 IFK Nora 02:14:46 01:18:43 -
31 Pekka Luukko -47 Södertälje 02:16:24 01:20:21 -
32 Lotta Jedselius -58 Team Halta Lotta 02:18:27 01:22:24 -
33 Jenny Sahlén -78 Team Halta Lotta 02:18:28 01:22:25 -
34 Thomas Chaillou -85 Fredrikshofs IF 02:33:51 01:37:48 -
35 Andreas Magnusson -80 Mariestads AIF 02:33:54 01:37:51 -
36 Åsa Saarnio -75 Tjejmarathon, Eskilstuna 02:42:35 01:46:32 -
37 Nina Larrea -70 Järfälla 02:42:36 01:46:33 -
38 Christian Ritella -72 Team Ultrasweden LK 03:00:09 02:04:06 -
39 Per Carlsson -70 Mariestads AIF 03:02:54 02:06:51 -
40 Peter Welander -75 Örebro AIK 03:17:05 02:21:02 -
41 Thomas Alm -76 Hammarby IF 03:20:55 02:24:52 -
42 Peter Grönlund -60 IFK Nora 03:23:52 02:27:49 -
43 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 03:23:54 02:27:51 -
44 Peter Höglund -70 OK Milan 03:25:19 02:29:16 -
45 Hasse Byrén -65 IF Spartacus 03:26:10 02:30:07 -
46 Daniel Nilsson -84 IFK Nora 03:30:24 02:34:21 -
47 Lars-Åke Kvist -74 Örebro AIK 03:31:09 02:35:06 -
48 Åsa Bergman -83 Västerås LK 03:36:29 02:40:26 -
49 Senad Suhonjic -84 Västerås LK 03:37:16 02:41:13 -
50 Anders Jans -81 Karlskoga 03:37:47 02:41:44 -
51 Andreas Gustafsson -83 Örebro AIK 03:41:28 02:45:25 -
52 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 03:44:27 02:48:24 -
53 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 03:45:23 02:49:20 -
54 Hans-Åke Hellstaff -55 Team Ultrasweden LK 03:48:57 02:52:54 -
55 Andreas Nylund Orvet -76 Örebro 03:49:15 02:53:12 -
56 Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF 03:52:15 02:56:12 -
57 Mats Ericsson -69 Norabygden 03:53:11 02:57:08 -
58 Anders Karlsson -81 Svillinge IF 03:54:41 02:58:38 -
59 Charlotta Nilsson -65 Nora 03:55:17 02:59:14 -
60 Benny Frost -65 Östansjö SK 03:55:41 02:59:38 -
61 Marc Karlsson -75 Garphyttan 03:55:55 02:59:52 -
62 Roland Eriksson -67 IF Start 03:56:22 03:00:19 -
63 Lennart Uvhagen -68 Gislaved 04:01:45 03:05:42 -
64 Hamza Turkoguz -83 Runacademy IF 04:03:43 03:07:40 -
65 Erkki Onkamo -61 Öbacka LK 04:04:08 03:08:05 -
66 Sofia Kay -76 LK TV88 04:12:53 03:16:50 -
67 Annika Askengren Berg -60 LK TV88 04:13:09 03:17:06 -
68 Fredrik Holm -73 Örebro AIK 04:13:33 03:17:30 -
69 Karin Karlsson -76 Örebro AIK 04:13:33 03:17:30 -
70 Elin Sjöberg -89 Örebro AIK 04:13:33 03:17:30 -
71 Daniel Borg -74 IFK Nora 04:15:44 03:19:41 -
72 Christer Bergström -52 Motala 04:16:28 03:20:25 -
73 Philip Lundberg -86 Örebro AIK 04:24:39 03:28:36 -
74 Peter Klingvall -70 Örebro AIK 04:24:39 03:28:36 -
75 Bengt Nilsson -62 Stockholm HHH 04:36:25 03:40:22 -
76 Niclas Dia -64 Rolls Royce IF 04:40:59 03:44:56 -
77 Stig Samuelsson -47 Tjalve GoIF 04:45:27 03:49:24 -
78 Sigvard Koplimäe -50 Vattudalens LDK 05:00:17 04:04:14 -
79 Helene Stridbeck -71 Vallentuna 05:00:25 04:04:22 -
80 Hans-Inge Lindeskov -49 Team Ultrasweden LK 05:30:50 04:34:47 -
81 Kent-Åke Eriksson -58 Arvika IK 05:34:31 04:38:28 -
82 Stig Söderström -43 Kvarnsvedens GoIF 05:40:23 04:44:20 -
83 Owe Gustavsson -56 LK 42195+ 05:54:07 04:58:04 -
84 Anders Hidefjäll -40 Västerås LK 05:55:18 04:59:15 -
- Johan Svanholm -76 Örebro AIK DNF - -
- Peter Nylund -78 Örebro DNF - -
- Ulf Eriksson -75 Fellingsbro AIK DNS - -
- Daniel Selarö -81 Surahammar SOK DNS - -
- Tor Heidebrandt -83 Stockholm DNS - -
- Johan Jongen -82 Örebro AIK DNS - -
- Antje Torstensson -75 KFUM Örebro friidrott DNS - -
- Hampus Jedselius -90 IF Start DNS - -
- Tove Anger -80 Örebro AIK DNS - -
- Maria Eriksson -76 IF Start DNS - -
- Monika Forslund -74 IFK Nora DNS - -