Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 12/12 2015

Klasser
Gång (21)
K19 (0)
K22 (0)
K35 (13)
K40 (16)
K45 (13)
K50 (4)
K55 (2)
K60 (3)
K65 (1)
K70 (0)
K75 (0)
Kvinnor seniorer (13)
M19 (7)
M22 (0)
M35 (17)
M40 (22)
M45 (19)
M50 (16)
M55 (10)
M60 (6)
M65 (6)
M70 (3)
M75 (1)
Motionsklass (20)
Män seniorer (26)
Tävlingsklass kvinnor (66)
Tävlingsklass män (133)

Samlad resultatlista (240)


Startlista (Antal anmälda: 240)
LUCIALOPPET 12/12 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

MOTIONSKLASS  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Håkan Andersson -82 Lesjöfors Jogging 00:37:38 00:00 03:46
2 Habtom Tesfamichael -90 Lindesberg 00:39:54 02:16 03:59
3 Pär Johansson -74 Vretstorp 00:40:47 03:09 04:05
4 Joel Björk-Werner -82 IK Sturehov 00:41:18 03:40 04:08
5 Niklas Wikström -66 Örebro 00:44:34 06:56 04:27
6 Magnus Björk 00:45:03 07:25 04:30
7 Martin Sedström -80 KFUM Örebro orientering 00:45:42 08:04 04:34
8 Thomas Nordin -66 Örebrocyklisterna 00:46:00 08:22 04:36
9 Pär Ericzzon -74 00:47:23 09:45 04:44
10 Jesper Zakrisson -80 FTV Spec 00:47:37 09:59 04:46
11 Torbjörn Eriksson -53 FTV Spec 00:51:50 14:12 05:11
12 Tomas Ljungström -48 Sjötorp 00:56:18 18:40 05:38
13 Moa Sjöberg -89 Karlstad 00:57:13 19:35 05:43
14 Linda Nyberg -80 Katrineholm 00:58:13 20:35 05:49
15 Charlotte Sundfeldt -81 JS Cykel&MTB 00:58:41 21:03 05:52
16 Lars Lannebom -67 00:59:52 22:14 05:59
17 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging 01:07:13 29:35 06:43
- Conny Sandström -63 Örebro DNS - -
- Magnus Zetterlöf -69 Örebro DNS - -
- Göthe Mårtensson -69 Örebro DNS - -