Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 12/12 2015

Klasser
Gång (21)
K19 (0)
K22 (0)
K35 (13)
K40 (16)
K45 (13)
K50 (4)
K55 (2)
K60 (3)
K65 (1)
K70 (0)
K75 (0)
Kvinnor seniorer (13)
M19 (7)
M22 (0)
M35 (17)
M40 (22)
M45 (19)
M50 (16)
M55 (10)
M60 (6)
M65 (6)
M70 (3)
M75 (1)
Motionsklass (20)
Män seniorer (26)
Tävlingsklass kvinnor (66)
Tävlingsklass män (133)

Samlad resultatlista (240)


Startlista (Antal anmälda: 240)
LUCIALOPPET 12/12 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

K45  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Ia Sandberg -69 Örebro AIK 00:41:27 00:00 04:09
2 Anna Pettersson -70 IF Start 00:42:43 01:16 04:16
3 Annki Lindahl -69 Örebro AIK 00:44:01 02:34 04:24
4 Anna Kero -70 IF Start 00:44:06 02:39 04:25
5 Helene Nilsson -66 IF Start 00:45:08 03:41 04:31
6 Lotto Schagerström -69 Örebro AIK 00:46:08 04:41 04:37
7 Annica Lindkvist -70 Örebro AIK 00:47:06 05:39 04:43
8 Anna Richardsson -70 IF Start 00:48:09 06:42 04:49
9 Karin Lindblom -70 Örebro AIK 00:53:26 11:59 05:21
10 Catrine Andersson -69 Örebro AIK 00:57:59 16:32 05:48
11 Anna-Karin Larsson -69 Örebro AIK 00:59:34 18:07 05:57
- Charlotte Nilsson -66 IF Start DNS - -
- Annelie Pettersson -68 Örebro AIK DNS - -