Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 5/10 2017

Klasser
Kvinnor (10)
Män (23)

Samlad resultatlista (33)


Startlista (Antal anmälda: 33)
KARLSäNGSLOPPET 5/10 2017 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Per Eklöf -81 IFK Nora 00:19:20 00:00 03:39
2 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:20:52 01:32 03:56
3 Johan Karbing -74 Norabygdens SK 00:21:51 02:31 04:07
4 Klas Larsson -79 OK Milan 00:22:27 03:07 04:14
5 Josefin Erlandsson -97 OK Milan 00:23:25 04:05 04:25
6 Tomas Gustavsson IFK Nora 00:24:45 05:25 04:40
7 Joacim Nilsson -73 IFK Nora 00:25:23 06:03 04:47
8 Nicklas Gryth -73 Danfo Runners 00:25:24 06:04 04:48
9 Therese Korkeakoski OK Milan 00:25:31 06:11 04:49
10 Peter Ericsson -66 Avgång 1982 00:25:59 06:39 04:54
11 Anders Eriksson -67 OK Milan 00:26:13 06:53 04:57
12 Fabian Larsson -07 Norabygdens SK 00:26:50 07:30 05:04
13 Hugo Bornegård -06 Nora 00:27:15 07:55 05:08
14 Lindha Lönnström -74 Danfo Runners 00:27:17 07:57 05:09
15 Peter Ahlgren -74 IFK Nora 00:28:51 09:31 05:27
16 Ingela Pettersson -73 Nora 00:29:41 10:21 05:36
17 Mio Eriksson -09 OK Milan 00:29:44 10:24 05:37
18 Sandra Eriksson -81 OK Milan 00:31:12 11:52 05:53
19 Anders Larsson -71 Norabygdens SK 00:31:33 12:13 05:57
20 Ulf Carlson IF Metall 00:32:00 12:40 06:02
21 Greger Kammerland IF Metall 00:32:01 12:41 06:02
22 Mats Johansson Toronto ML 00:32:08 12:48 06:04
23 Nisse Ekman Skogshyddan 00:35:25 16:05 06:41
24 Katarina Regius Skärhyttan 00:35:50 16:30 06:46
25 Evangeline Källqvist -05 IFK Nora 00:36:28 17:08 06:53
26 Robert Källqvist -66 IFK Nora 00:36:29 17:09 06:53
27 Helena Wilhelmsson Dalkarsbergs IF 00:43:05 23:45 08:08
28 Christer Gustavsson Dalkarsbergs IF 00:43:06 23:46 08:08
29 Jack Nilsson -11 Glifsa 00:51:11 31:51 09:39
30 Åsa Gustafsson -72 Glifsa 00:51:12 31:52 09:40
31 Ann-Marie Carlsson IFK Nora 01:01:56 42:36 11:41
32 Ronny Öberg IFK Nora 01:01:56 42:36 11:41
33 Ingemar Berglund IFK Nora 01:01:57 42:37 11:41