Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 5/10 2017

Klasser
Flickor årskurs 7 (48)
Flickor årskurs 8 (39)
Flickor årskurs 9 (29)
Pojkar årskurs 7 (43)
Pojkar årskurs 8 (50)
Pojkar årskurs 9 (30)

Samlad resultatlista (239)


Startlista (Antal anmälda: 339)
KARLSäNGSLOPPET 5/10 2017 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Mohamed Ibrahim Hassan 9D 00:20:56 00:00 03:57
2 Frederik Botman 8A 00:21:19 00:23 04:01
3 Edvin Engblom 8A 00:21:21 00:25 04:02
4 Emanuel Eriksson 9B 00:22:01 01:05 04:09
5 Elia Holm 7B 00:22:06 01:10 04:10
6 Karl Persman 8A 00:22:13 01:17 04:12
7 Hannes Börjel 9C 00:22:54 01:58 04:19
8 Shamsullah Benrozi 7C 00:22:54 01:58 04:19
9 Sebastian Hofseth 7A 00:23:44 02:48 04:29
10 Ramiel Berhane Kahsai 8B 00:24:04 03:08 04:32
11 Jakob Sjölander 9D 00:24:14 03:18 04:34
12 Noah Strömberg Bellows 9A 00:24:23 03:27 04:36
13 Oliver Pettersson 8B 00:24:28 03:32 04:37
14 Vilma Larsson 7C 00:24:47 03:51 04:41
15 Didrik Andersson 8E 00:24:47 03:51 04:41
16 Joel Montenius 8B 00:24:53 03:57 04:42
17 Janne Renz 9C 00:24:59 04:03 04:43
18 Matilda Kåks 7E 00:25:23 04:27 04:47
19 Aprilia Fellebro 7D 00:25:25 04:29 04:48
20 Sanna Sander 8C 00:25:44 04:48 04:51
21 Josefin Thorstenson 8C 00:25:44 04:48 04:51
22 Amjad Charideh 8C 00:25:51 04:55 04:53
23 Yasin Abdi 8C 00:25:52 04:56 04:53
24 Anton Eriksson 8A 00:26:10 05:14 04:56
25 Oscar Anderberg 8A 00:26:10 05:14 04:56
26 Amanda Lindkvist 8D 00:26:20 05:24 04:58
27 Natnaiel Dawit 8B 00:26:21 05:25 04:58
28 Theo Magnusson 9E 00:26:26 05:30 04:59
29 Simon Troedsson 7A 00:26:35 05:39 05:01
30 Isac Nilsson 9C 00:26:46 05:50 05:03
31 Rasmus Johansson 9A 00:26:47 05:51 05:03
32 Elvira Ekberg 7E 00:26:53 05:57 05:04
33 Vilmer Spalin 7A 00:26:58 06:02 05:05
34 Ermias Musie Estefanos 7B 00:26:59 06:03 05:05
35 Johanna Elisabeth Botman 7D 00:27:05 06:09 05:07
36 Maaike Kok 9C 00:27:20 06:24 05:09
37 Jonathan Melin 9A 00:27:21 06:25 05:10
38 Alyah Paxton 9C 00:27:28 06:32 05:11
39 Emil Adolfsson 7B 00:27:31 06:35 05:12
40 Jihad Alshwikh Alabed 8B 00:27:34 06:38 05:12
41 Alice Haglund 8D 00:27:52 06:56 05:15
42 Gustav Larsson 8A 00:27:57 07:01 05:16
43 Hilda Zinderland Törling 7E 00:28:17 07:21 05:20
44 Ebba Lennhammar 7C 00:28:17 07:21 05:20
45 Isak Ahlgren 9D 00:28:19 07:23 05:21
46 Mohamed Rezayi 7C 00:28:23 07:27 05:21
47 Emil Gestsson 9A 00:28:23 07:27 05:21
48 Rasmus Lindberg 8E 00:28:32 07:36 05:23
49 Nellie Berzelius 8A 00:28:34 07:38 05:23
50 Camilla Elmström 8D 00:28:34 07:38 05:23
51 William Bratt 8D 00:28:43 07:47 05:25
52 Jonas Wikström 7A 00:28:45 07:49 05:25
53 Merle Farup 7C 00:28:48 07:52 05:26
54 Albin Karlsson 9B 00:28:55 07:59 05:27
55 Elma Bergström 8E 00:28:59 08:03 05:28
56 Johan Bedan 7C 00:29:06 08:10 05:29
57 Jakob Hundermark 7E 00:29:07 08:11 05:30
58 Amel Windh Rastoder 7A 00:29:26 08:30 05:33
59 Arvid Karlsson 7E 00:29:26 08:30 05:33
60 Felix Bååth 8E 00:29:32 08:36 05:34
61 Robin Norström 7C 00:29:34 08:38 05:35
62 Andreas Pöhner 8E 00:29:35 08:39 05:35
63 Emma Oskarsson 8D 00:29:47 08:51 05:37
64 Douglas Funke 8B 00:29:50 08:54 05:38
65 Jonte Renz 7C 00:30:06 09:10 05:41
66 Kristian Gutsmann 7A 00:30:18 09:22 05:43
67 Mees Van Der Burg 7A 00:30:22 09:26 05:44
68 Fatumo Ibrahim Hassan 8D 00:30:29 09:33 05:45
69 Anton Hoikkala Blomquist 8D 00:30:34 09:38 05:46
70 Erik Bäckman 8E 00:30:35 09:39 05:46
71 Daniel Käller 8A 00:30:53 09:57 05:50
72 Khairedden Haj Mohamed 7C 00:31:01 10:05 05:51
73 Astrid Gunnarsson 8A 00:31:20 10:24 05:55
74 Fajer Alhamwi 8A 00:31:25 10:29 05:56
75 Sofie Ekman 8D 00:31:25 10:29 05:56
76 Natali Fathifard 9E 00:31:26 10:30 05:56
77 Felix Bergqvist Widström 8A 00:31:32 10:36 05:57
78 Senai Yonas Gebremeskez 9B 00:31:34 10:38 05:57
79 Aden Ibrahim Hassan 7C 00:31:36 10:40 05:58
80 Lowa Pettersson 7C 00:31:38 10:42 05:58
81 Max Sandelin 8D 00:31:41 10:45 05:59
82 Anton Hellberg 7C 00:31:45 10:49 05:59
83 Botond Csomor 7C 00:31:49 10:53 06:00
84 Ruben Daugaard 7A 00:31:51 10:55 06:01
85 Gustav Falk 7E 00:31:52 10:56 06:01
86 Mårten Emilsson 7A 00:31:53 10:57 06:01
87 Edvin Ahderinne Björkman 7C 00:31:54 10:58 06:01
88 Rasmus Andersson Nordmark 8D 00:32:01 11:05 06:02
89 Bruno Rottier Stercq 9C 00:32:07 11:11 06:04
90 Ellen Carlberg 9A 00:32:08 11:12 06:04
91 Leo Dahlman 8D 00:32:18 11:22 06:06
92 Ellen Westberg 8E 00:32:21 11:25 06:06
93 Albin Stenegård Norr 9A 00:32:23 11:27 06:07
94 Jehad Sakri 8E 00:32:30 11:34 06:08
95 Klara Törnqvist 7E 00:32:30 11:34 06:08
96 Nelly Wilhelmsson 7E 00:32:31 11:35 06:08
97 Linnéa Rosenfeld 8A 00:32:51 11:55 06:12
98 Linnea Ericsson 7A 00:32:57 12:01 06:13
99 Gabrela Jarrah 8D 00:33:00 12:04 06:14
100 Rasmus Gustafsson 8D 00:33:59 13:03 06:25
101 Thomas Hornsey-Penn 8E 00:34:49 13:53 06:34
102 Ophelia Bouvin 7E 00:34:49 13:53 06:34
103 Filippa Samuelsson 7E 00:34:53 13:57 06:35
104 Amy Cederlund 9D 00:34:54 13:58 06:35
105 Benjamin Mokdasi 8A 00:35:12 14:16 06:38
106 Emelie Hernstigen 8A 00:35:16 14:20 06:39
107 Kevin H K Vo 8D 00:35:24 14:28 06:41
108 Annika van Nikkelen Kuijper 7D 00:35:29 14:33 06:42
109 Moa Kvarnström 9A 00:35:33 14:37 06:42
110 Älva Magnusson 8E 00:35:37 14:41 06:43
111 Emilia Anttila 7C 00:35:40 14:44 06:44
112 Emma Hjortsberg 7C 00:35:40 14:44 06:44
113 Melker Danielsson 8D 00:35:43 14:47 06:44
114 Johanna Hundermark 7B 00:35:49 14:53 06:45
115 Sofia Vilhelmsson 7B 00:35:50 14:54 06:46
116 Maja Östlund 8D 00:36:00 15:04 06:48
117 Tova Spångberg 9C 00:36:02 15:06 06:48
118 Tatiana Krivda 8E 00:36:04 15:08 06:48
119 Torbjörn Ekestubbe 7A 00:36:11 15:15 06:50
120 Moa Hermansson 8D 00:36:13 15:17 06:50
121 Simon Axelsson 8E 00:36:39 15:43 06:55
122 Samuel Stenegård 8E 00:36:39 15:43 06:55
123 Stina Knus 9C 00:36:41 15:45 06:55
124 Samuel Ytter 8E 00:36:43 15:47 06:56
125 Ludwig Fogdeby 8A 00:36:43 15:47 06:56
126 Kajsa Chacana Echeverria 8E 00:36:51 15:55 06:57
127 Mathilda Rönning 8E 00:36:54 15:58 06:58
128 Erik Adell 8C 00:37:21 16:25 07:03
129 Selma Mohamed Saeed 9D 00:37:22 16:26 07:03
130 Sanne van der Burg 9A 00:37:23 16:27 07:03
131 Adisa Dizdarevic 8A 00:37:24 16:28 07:03
132 Sabarin Maslah Abdi 9D 00:37:25 16:29 07:04
133 Julia Falk 8B 00:37:29 16:33 07:04
134 Linus Gustafsson 9B 00:37:34 16:38 07:05
135 Lina Antonsson 8B 00:37:46 16:50 07:08
136 Sara Karlsson 9B 00:38:04 17:08 07:11
137 Sumaya Maslah Abdi 7E 00:38:17 17:21 07:13
138 Agnes Löfgren 8E 00:38:36 17:40 07:17
139 Jasmijn Janssen 9D 00:38:37 17:41 07:17
140 Engla Larsson 8B 00:38:49 17:53 07:19
141 Alicia Forsberg 9A 00:38:56 18:00 07:21
142 Lovisa Karlsson 9C 00:38:57 18:01 07:21
143 Vendela Mickelstrand 7A 00:39:10 18:14 07:23
144 Vilja Almnor 7E 00:39:10 18:14 07:23
145 Fatin Watthaen 8E 00:39:11 18:15 07:24
146 Elliot Larsson 9A 00:39:15 18:19 07:24
147 Tilde Andersson 8B 00:39:27 18:31 07:27
148 Melvin Spalin 9D 00:39:36 18:40 07:28
149 Amanda Dybeck 7C 00:39:58 19:02 07:32
150 Sally Alauldeen Ismael Ismael 7C 00:40:07 19:11 07:34
151 Albin Pettersson 9A 00:40:38 19:42 07:40
152 Hugo Gustafsson 7D 00:40:59 20:03 07:44
153 Lucas Friström Andersson 9C 00:40:59 20:03 07:44
154 Emil Heed 9B 00:41:02 20:06 07:45
155 Mohamad Hamo 8C 00:41:30 20:34 07:50
156 Alde Säteraas 9C 00:41:51 20:55 07:54
157 Sanne Kok 9C 00:41:51 20:55 07:54
158 Michelle Eriksson Benitez 8B 00:41:55 20:59 07:55
159 Emma Filippa Gräsberg 8C 00:41:55 20:59 07:55
160 Jonas von Bothmer 8C 00:42:16 21:20 07:58
161 Joel Tyrfors 8C 00:42:26 21:30 08:00
162 Reyhana Hazareh 9A 00:42:52 21:56 08:05
163 Andréa Rottier 7D 00:42:53 21:57 08:05
164 Julia Törnqvist 7B 00:43:13 22:17 08:09
165 Saga Bergqvist Widström 7B 00:43:13 22:17 08:09
166 Fatima Fahed Ali 9D 00:43:15 22:19 08:10
167 Fredric Sjöholm 8B 00:43:17 22:21 08:10
168 Saief Nacher Alnam 8A 00:43:17 22:21 08:10
169 Emma Sigurdsson 7D 00:43:26 22:30 08:12
170 Abdillahi Mahfuz 7D 00:45:12 24:16 08:32
171 Ruben Regius 7E 00:45:13 24:17 08:32
172 Michael Dahl 7E 00:45:13 24:17 08:32
173 Chinaid Ibrahimov 7E 00:45:13 24:17 08:32
174 Simon Larsson 9A 00:45:14 24:18 08:32
175 Emmy Ryngevall 8E 00:46:04 25:08 08:42
176 Johanna Lehtonen 9C 00:46:29 25:33 08:46
177 Daniel Eriksson 8C 00:47:34 26:38 08:58
178 Patricia Igelström Fröborg 8A 00:47:44 26:48 09:00
179 Amanda Wiklund 8C 00:47:47 26:51 09:01
180 Julia Vallström 7B 00:47:54 26:58 09:02
181 Felicia Dahlström 7D 00:47:58 27:02 09:03
182 Sandra Karlsson 8B 00:47:59 27:03 09:03
183 Wilda Månsson 8B 00:48:00 27:04 09:03
184 Matilda Stirling 8B 00:48:00 27:04 09:03
185 Cecelina Torpman 9D 00:48:15 27:19 09:06
186 Erduan Berisa 8C 00:48:46 27:50 09:12
187 Mhd Hatem Asaker 8C 00:48:48 27:52 09:12
188 Najm Nacher Alnam 8C 00:48:54 27:58 09:14
189 Kamar Maalin 7E 00:49:19 28:23 09:18
190 Nikelle Cederlund 7C 00:49:23 28:27 09:19
191 Ludwig Norlinder 7B 00:50:39 29:43 09:33
192 Ronja Lindh 8E 00:51:31 30:35 09:43
193 Nelly Gryth 8E 00:51:32 30:36 09:43
194 Sofia Risfelt 7D 00:51:42 30:46 09:45
195 Alva Edstam 7D 00:51:42 30:46 09:45
196 Anna Kuvaja 7A 00:52:47 31:51 09:58
197 Christoffer Kaipainen 9C 00:54:03 33:07 10:12
198 William Hylander Granath 7D 00:55:27 34:31 10:28
199 Hugo Lillhager 7B 00:55:28 34:32 10:28
200 Oskar Edvardsson 9A 00:55:30 34:34 10:28
201 Adam Johansson 9D 00:55:34 34:38 10:29
202 Hugo Reynold 9B 00:55:37 34:41 10:30
203 Natalie Andersson 8C 00:55:53 34:57 10:33
204 Samuel Larsson 9B 00:57:00 36:04 10:45
205 Sara Löwenborg 7A 00:58:16 37:20 11:00
206 Tage Grönlund Eknor 8E 01:00:07 39:11 11:21
207 Henrik Moen 8B 01:00:25 39:29 11:24
208 Melvin Holm 8D 01:00:26 39:30 11:24
209 Edwin Andersson 9D 01:00:59 40:03 11:30
210 Filib Chukro 7E 01:02:17 41:21 11:45
211 Alexander Johansson 7D 01:02:17 41:21 11:45
212 Viggo Steiner 7E 01:02:22 41:26 11:46
213 Emilijus Knezevicius 7D 01:02:44 41:48 11:50
214 Emil Andersson 7D 01:03:04 42:08 11:54
215 Malwa Andersson Kleist 9A 01:03:19 42:23 11:57
216 Evelina Jansson 9B 01:03:19 42:23 11:57
217 Saga Sandberg 7D 01:03:31 42:35 11:59
218 Tilde Mählström 7D 01:03:32 42:36 11:59
219 Tess Sjövall 7B 01:03:32 42:36 11:59
220 Agnes Vaahto 7B 01:03:32 42:36 11:59
221 Elias Lundstedt 7D 01:04:59 44:03 12:16
222 Philip Vestberg Hellkvist 7C 01:07:36 46:40 12:45
223 Elliott Nyman 7B 01:07:55 46:59 12:49
224 Adam Heed 7E 01:07:56 47:00 12:49
225 Ellinor Lundqvist 9C 01:10:59 50:03 13:24
226 Moa Vahlsten 7B 01:11:39 50:43 13:31
227 Ebba Carlsson 7B 01:12:55 51:59 13:45
228 Lovisa Johansson 7B 01:12:55 51:59 13:45
229 Loubana Altaleb 7D 01:15:02 54:06 14:09
230 Jessy Khamo 7D 01:15:04 54:08 14:10
231 Alma Cederberg 7E 01:17:37 56:41 14:39
232 Li Landsberg 7E 01:17:39 56:43 14:39
233 Hussein Ali 9B 01:20:07 59:11 15:07
234 Elin Eriksson 7E 01:20:47 59:51 15:15
235 Nadeen Alaulddin Ismael Ismael 9D 01:33:23 01:12:27 17:37
236 Tasneem Alsaid 9E 01:33:23 01:12:27 17:37
237 Sedra Bakkaya 9D 01:33:23 01:12:27 17:37
238 Tindra Almnor 9C 01:57:57 01:37:01 22:15
239 Fanny Larsson 9C 01:57:59 01:37:03 22:16