Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 1/10 2015

Klasser
Flickor årskurs 7 (44)
Flickor årskurs 8 (28)
Flickor årskurs 9 (22)
Pojkar årskurs 7 (48)
Pojkar årskurs 8 (37)
Pojkar årskurs 9 (44)

Samlad resultatlista (223)


Startlista (Antal anmälda: 327)
KARLSäNGSLOPPET 1/10 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 David Sahakyan 8C 00:20:15 00:00 03:49
2 Kalle Nilsson Dahlin 9F 00:20:36 00:21 03:53
3 Fouad Abdi Ali 8B 00:20:50 00:35 03:56
4 Filip Haglund 9F 00:21:15 01:00 04:01
5 Karl-Axel Olson 9F 00:21:39 01:24 04:05
6 Ibrahim Mohamud Abdulwahab 7D 00:21:45 01:30 04:06
7 Robin Johansson 9E 00:21:47 01:32 04:07
8 Felix Royson 8C 00:21:53 01:38 04:08
9 Mohamed Ibrahim Hassan 7D 00:22:08 01:53 04:11
10 Tim Royson 9G 00:22:20 02:05 04:13
11 Hannes Börjel 7C 00:22:50 02:35 04:18
12 Carlos Alberto Alvarsson 9F 00:23:10 02:55 04:22
13 Oskar Bäckman 9C 00:23:14 02:59 04:23
14 Simon Gestsson 9G 00:23:27 03:12 04:25
15 Gustaf Mannhus 8B 00:23:36 03:21 04:27
16 Emanuel Eriksson 7B 00:23:41 03:26 04:28
17 Samuel Ropeter 9D 00:23:42 03:27 04:28
18 Zebastian Pettersson 8C 00:23:49 03:34 04:30
19 Wouter Van Wessel 9D 00:23:52 03:37 04:30
20 Rikard Cedergren 9D 00:24:20 04:05 04:35
21 Jakob Sjölander 7D 00:24:27 04:12 04:37
22 Elias Enström 9D 00:24:30 04:15 04:37
23 Joakim Blom 8B 00:25:02 04:47 04:43
24 Abdelrahman Idris 8D 00:25:18 05:03 04:46
25 Fredrik Wikström 8C 00:25:24 05:09 04:48
26 Signe Wilhelmsson 8B 00:25:32 05:17 04:49
27 Emil Gestsson 7A 00:25:35 05:20 04:50
28 Ture Eknor 8B 00:26:03 05:48 04:55
29 Liam Hjortsberg 7E 00:26:06 05:51 04:55
30 Alva Zinderland Törling 8C 00:26:11 05:56 04:56
31 Kyle Löwenberg 7E 00:26:22 06:07 04:58
32 Petter Steiner 8B 00:26:22 06:07 04:58
33 Bamdad Homayouni 9F 00:26:26 06:11 04:59
34 Merel Van Wessel 9D 00:26:30 06:15 05:00
35 Carl Gustafsson 9C 00:26:33 06:18 05:01
36 Solveig Börjel 9E 00:26:40 06:25 05:02
37 Noah Strömberg Bellows 7A 00:26:44 06:29 05:03
38 Victor Larsson 9E 00:27:17 07:02 05:09
39 Viktor Rönnbacka Nybäck 7A 00:27:17 07:02 05:09
40 Jari Renz 9D 00:27:26 07:11 05:11
41 Sofia Troedsson 9E 00:27:29 07:14 05:11
42 Malva Rosenfeld 9E 00:27:30 07:15 05:11
43 Julia Isacson 8C 00:27:45 07:30 05:14
44 Albin Gustafsson Viitala 9C 00:27:46 07:31 05:14
45 Frida Jardler 7A 00:27:47 07:32 05:15
46 Olle Torstensson 8C 00:27:56 07:41 05:16
47 Malin Persson 8C 00:28:28 08:13 05:22
48 Leo Hedmark 8A 00:28:32 08:17 05:23
49 Gustav Cederlund 9F 00:28:45 08:30 05:25
50 Jasper Kok 9D 00:28:47 08:32 05:26
51 Albin Stenegård Norr 7A 00:28:51 08:36 05:27
52 Axel Eriksson 8D 00:28:56 08:41 05:28
53 Viktor Appelgren 8D 00:28:56 08:41 05:28
54 Alexander Blomqvist 8B 00:28:56 08:41 05:28
55 Tareq Hameed 8C 00:29:25 09:10 05:33
56 Albin Karlsson 7B 00:29:27 09:12 05:33
57 Maaike Kok 7C 00:29:31 09:16 05:34
58 Zandra Lindén 7B 00:29:33 09:18 05:35
59 Tilda Jansson 8B 00:29:34 09:19 05:35
60 David Jovanovic 8B 00:29:44 09:29 05:37
61 Ebba Backlund 8D 00:29:50 09:35 05:38
62 Elsa Fossan 8D 00:29:50 09:35 05:38
63 Hugo Reynold 7B 00:29:55 09:40 05:39
64 Gabriel Karbing 9D 00:30:16 10:01 05:43
65 Andreas Andersson 7E 00:30:47 10:32 05:48
66 Anton Johansson 7E 00:30:48 10:33 05:49
67 Jakob Idril 9G 00:30:51 10:36 05:49
68 Martin Broman 8D 00:30:59 10:44 05:51
69 Ingrid Löthgren 7C 00:31:07 10:52 05:52
70 Tindra Almnor 7C 00:31:12 10:57 05:53
71 Evelina Ågren 8B 00:31:30 11:15 05:57
72 Natali Fathifard 7E 00:31:39 11:24 05:58
73 Jesper Dahl 8D 00:31:47 11:32 06:00
74 Axel Nilsson 9D 00:31:52 11:37 06:01
75 Julia Larje 9C 00:31:54 11:39 06:01
76 Runa Strömberg Bellows 9D 00:31:54 11:39 06:01
77 Linnèa Gustafsson 8D 00:31:55 11:40 06:01
78 Linus Westerberg 7B 00:32:00 11:45 06:02
79 Albert Sagabråten Borger 9F 00:32:02 11:47 06:03
80 Janne Renz 7C 00:32:02 11:47 06:03
81 Theo Magnusson 7E 00:32:03 11:48 06:03
82 Josef Niklasson 9G 00:32:03 11:48 06:03
83 Isabell Thorstenson 8B 00:32:09 11:54 06:04
84 Nikki van der Burg 8B 00:32:29 12:14 06:08
85 Wahid Merzai 8D 00:32:30 12:15 06:08
86 Jonatan Lantz 7D 00:32:41 12:26 06:10
87 Ellen Carlberg 7A 00:33:01 12:46 06:14
88 Mikaela Wennerström 8A 00:33:04 12:49 06:14
89 Martin Gustafsson 7C 00:33:16 13:01 06:17
90 Isac Nilsson 7C 00:33:20 13:05 06:17
91 Moa Gustavsson 9D 00:33:21 13:06 06:18
92 Elvira Sörman 9G 00:33:32 13:17 06:20
93 Isak Vikman 8D 00:33:40 13:25 06:21
94 Mahtab Hosseini 9C 00:33:47 13:32 06:22
95 Noah Nederfeldt 8D 00:33:47 13:32 06:22
96 Robin Andersson Nordmark 8D 00:33:50 13:35 06:23
97 Alma Spector 8B 00:34:07 13:52 06:26
98 Fanny Rejdemark 8B 00:34:07 13:52 06:26
99 Tova Spångberg 7C 00:34:09 13:54 06:27
100 Fanny Larsson 7C 00:34:11 13:56 06:27
101 Alicia Forsberg 7A 00:34:32 14:17 06:31
102 Jonathan Niklasson 9G 00:34:34 14:19 06:31
103 Linn Vogt 8A 00:34:35 14:20 06:32
104 Fredrik Carlberg 9G 00:34:52 14:37 06:35
105 Carolina Eriksson 9E 00:34:57 14:42 06:36
106 Anton Eriksson 7E 00:35:18 15:03 06:40
107 Ida Sander 9G 00:35:29 15:14 06:42
108 Jennifer Käll Hult 9G 00:35:29 15:14 06:42
109 Sixten Norelius 8A 00:35:36 15:21 06:43
110 Elin Ehrenbåge 9D 00:35:41 15:26 06:44
111 Hampus Hallin 8B 00:35:48 15:33 06:45
112 Matilda Wahlström 7C 00:35:58 15:43 06:47
113 Jonathan Skeneby 9E 00:36:03 15:48 06:48
114 Jonte Hellberg 9D 00:36:09 15:54 06:49
115 Gustav Adell 8D 00:36:18 16:03 06:51
116 Jonathan Melin 7A 00:36:46 16:31 06:56
117 Simon Eriksson 7B 00:36:55 16:40 06:58
118 Alexander Fogdeby 9E 00:37:00 16:45 06:59
119 Filip Lennhammar 9D 00:37:01 16:46 06:59
120 Lucas Johansson 9F 00:37:07 16:52 07:00
121 Ida-Christin Bernthon 9G 00:37:23 17:08 07:03
122 Antonia Hagman Eklund 8C 00:37:39 17:24 07:06
123 Lucas Nilsson 9C 00:37:44 17:29 07:07
124 Naser Hosseini 7C 00:37:48 17:33 07:08
125 Patrik Moen 8D 00:37:52 17:37 07:09
126 Samuel Skoglund 8C 00:37:53 17:38 07:09
127 Hugo Persson 8C 00:37:54 17:39 07:09
128 Daniel Lundin 8B 00:37:56 17:41 07:09
129 Mubariz Mustafa Khan 7D 00:38:01 17:46 07:10
130 Hussein Ali 7B 00:38:19 18:04 07:14
131 Ida Alriksson 7D 00:38:22 18:07 07:14
132 Selma Mohamed Saeed 7D 00:38:22 18:07 07:14
133 Cecelina Torpman 7D 00:38:47 18:32 07:19
134 Evelina Regius 7D 00:38:49 18:34 07:19
135 Emmie Kling Vieweg 8D 00:38:52 18:37 07:20
136 Tobias Vahlsten 9E 00:38:56 18:41 07:21
137 Molly Sjöquist 9E 00:38:58 18:43 07:21
138 Meja Boström 7E 00:38:59 18:44 07:21
139 Rodas Berhane Kahsai 7E 00:39:00 18:45 07:22
140 Emma Hallin 7E 00:39:01 18:46 07:22
141 Emil Heed 7B 00:39:12 18:57 07:24
142 Richard Kammerland 8D 00:39:15 19:00 07:24
143 Tilda Åkerström 7B 00:39:24 19:09 07:26
144 Elsa Nilsson 8C 00:39:27 19:12 07:27
145 Bruno Rottier Stercq 7C 00:40:00 19:45 07:33
146 Jonatan Eklöf 9G 00:40:21 20:06 07:37
147 Ludwig Eriksson 7E 00:40:41 20:26 07:41
148 Tiger Cederberg 7C 00:40:53 20:38 07:43
149 Sanne Kok 7C 00:41:18 21:03 07:48
150 Jasmijn Janssen 7D 00:41:18 21:03 07:48
151 Alde Säteraas 7C 00:41:19 21:04 07:48
152 Amanda Ytter 8A 00:41:33 21:18 07:50
153 Elise Leino 9C 00:41:51 21:36 07:54
154 Hampus Bååth 8D 00:41:56 21:41 07:55
155 Saga Forsberg 9F 00:42:05 21:50 07:56
156 Melvin Spalin 7D 00:42:27 22:12 08:01
157 Sanne van der Burg 7A 00:42:36 22:21 08:02
158 Moa Kvarnström 7A 00:42:36 22:21 08:02
159 Stina Knus 7C 00:42:46 22:31 08:04
160 Ellinor Lundqvist 7C 00:42:47 22:32 08:04
161 Sara Karlsson 7B 00:42:55 22:40 08:06
162 Elliot Larsson 7A 00:43:06 22:51 08:08
163 Sandra Vallström 8C 00:43:37 23:22 08:14
164 Linnéa Axelsson 7B 00:43:39 23:24 08:14
165 Linus Gustavsson 7B 00:43:44 23:29 08:15
166 Simon Sällinen 7E 00:43:49 23:34 08:16
167 Magnus Andersson 7D 00:43:52 23:37 08:17
168 Oskar Edvardsson 7A 00:44:13 23:58 08:21
169 Simon Strid 8A 00:44:37 24:22 08:25
170 Martin Lundin 8C 00:44:38 24:23 08:25
171 Linus Litzén 8A 00:44:39 24:24 08:25
172 Jasper Zangs 7B 00:44:40 24:25 08:26
173 Eric Store 7B 00:44:45 24:30 08:27
174 Albin Pettersson 7A 00:45:11 24:56 08:32
175 Lucas Axelsson 9F 00:46:01 25:46 08:41
176 Sherko Piroti 9D 00:46:02 25:47 08:41
177 Filip Lindahl 9F 00:46:02 25:47 08:41
178 William Eriksson 9E 00:46:03 25:48 08:41
179 Erik Axelsson 9F 00:46:03 25:48 08:41
180 Julia Hansson 8A 00:46:19 26:04 08:44
181 Viktor Norlinder 8B 00:46:20 26:05 08:45
182 Linus Andersson 8B 00:46:21 26:06 08:45
183 Lovisa Carlsson 7C 00:46:25 26:10 08:45
184 Emma Ericsson 7B 00:46:26 26:11 08:46
185 Anna Einarsson 7B 00:46:27 26:12 08:46
186 Johanna Lehtonen 7C 00:46:28 26:13 08:46
187 Oskar Hallor 9C 00:46:37 26:22 08:48
188 Erika Tausis 7D 00:46:44 26:29 08:49
189 Karin Storm Berger 8A 00:46:45 26:30 08:49
190 Adam Johansson 7D 00:46:53 26:38 08:51
191 Queenthia-Kesslie Karorero 7E 00:46:59 26:44 08:52
192 Amanda Sigurdsson 7B 00:47:59 27:44 09:03
193 Alva Stenkvist 7B 00:48:02 27:47 09:04
194 Wilma Natanaelsson 9D 00:48:24 28:09 09:08
195 Julia Natanaelsson 8D 00:48:50 28:35 09:13
196 Sofie Vogt 8D 00:48:51 28:36 09:13
197 Fatima Fahed Ali 7D 00:49:19 29:04 09:18
198 Olivia Holmberg 7E 00:49:41 29:26 09:22
199 Malwa Andersson Kleist 7A 00:50:31 30:16 09:32
200 Oskar Geidby 7E 00:50:41 30:26 09:34
201 Isak Ahlgren 7D 00:50:41 30:26 09:34
202 Johanna Engvall 7B 00:50:45 30:30 09:35
203 Amanda Carlström 7B 00:50:45 30:30 09:35
204 Samuel Larsson 7B 00:50:53 30:38 09:36
205 Ina Rönnholm 8D 00:50:58 30:43 09:37
206 Simon Larsson 7A 00:51:51 31:36 09:47
207 Elsa Axelson 8A 00:51:56 31:41 09:48
208 Simon Malmén Nordmark 7A 00:53:06 32:51 10:01
209 Emil Larsson 9E 00:53:38 33:23 10:07
210 Isac Östlund 9E 00:53:39 33:24 10:07
211 Lisa Göthberg 8A 00:54:44 34:29 10:20
212 Matilda Risfelt 8A 00:54:44 34:29 10:20
213 Haidy Maksoud 9D 00:56:29 36:14 10:39
214 Manal Alshwikh Alabed Förberedelse 00:56:31 36:16 10:40
215 Eilaf Hamo Förberedelse 00:56:31 36:16 10:40
216 Lucas Friström Andersson 7C 00:58:03 37:48 10:57
217 Linnéa Ekbom 9D 01:00:05 39:50 11:20
218 Nadeen Alaulddin Ismael Ismael 7D 01:00:39 40:24 11:27
219 Miranda Pettersson 7D 01:01:01 40:46 11:31
220 Filip Törling 9G 01:02:25 42:10 11:47
221 Theo Pettersson 9F 01:02:27 42:12 11:47
222 Alhadi Salih Idris 7E 01:12:23 52:08 13:39
223 Amina Mehanovic 7E 01:22:24 01:02:09 15:33