Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 2/10 2014

Klasser
Flickor årskurs 7 (45)
Flickor årskurs 8 (39)
Flickor årskurs 9 (25)
Pojkar årskurs 7 (46)
Pojkar årskurs 8 (57)
Pojkar årskurs 9 (35)

Samlad resultatlista (247)


Startlista (Antal anmälda: 310)
KARLSäNGSLOPPET 2/10 2014 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Ludvig Spector 9B 00:21:42 00:00 04:06
2 Filip Haglund 8F 00:21:51 00:09 04:07
3 Samuel Andersson 9C 00:21:53 00:11 04:08
4 David Sahakyan 7C 00:21:55 00:13 04:08
5 Ismael Alauldeen Ismael Ismael 9C 00:22:06 00:24 04:10
6 Simon Bertilsson 9C 00:22:12 00:30 04:11
7 Rikard Cedergren 8D 00:22:22 00:40 04:13
8 Robin Johansson 8E 00:22:24 00:42 04:14
9 Axel Bryngelsson Roos 9D 00:22:36 00:54 04:16
10 Carlos Alberto Alvarsson 8F 00:22:39 00:57 04:16
11 Tim Royson 8G 00:22:45 01:03 04:18
12 Gustav Olson 9D 00:22:46 01:04 04:18
13 Kalle Nilsson Dahlin 8F 00:22:50 01:08 04:18
14 Joakim Blom 7B 00:23:11 01:29 04:22
15 Jacob Holm 9B 00:23:12 01:30 04:23
16 Wouter Van Wessel 8D 00:23:16 01:34 04:23
17 Jonathan Cederlund 8G 00:23:28 01:46 04:26
18 Victor Vikman 9D 00:23:41 01:59 04:28
19 Gustav Cederlund 8E 00:23:53 02:11 04:30
20 Felix Royson 7C 00:23:57 02:15 04:31
21 Samuel Ropeter 8D 00:23:58 02:16 04:31
22 Fouad Abdi Ali Förberedelse 00:23:59 02:17 04:32
23 Karl-Axel Olson 8F 00:24:07 02:25 04:33
24 Elias Enström 8D 00:24:10 02:28 04:34
25 Gustaf Mannhus 7B 00:24:12 02:30 04:34
26 Marcus Juneholm 9B 00:24:12 02:30 04:34
27 Fredrik Wikström 7C 00:24:24 02:42 04:36
28 Zebastian Pettersson 7C 00:24:35 02:53 04:38
29 Jonathan Broman 9D 00:24:40 02:58 04:39
30 Filip Hernstigen 9D 00:24:51 03:09 04:41
31 Vilgot Sjölander 9B 00:25:08 03:26 04:45
32 Bamdad Homayouni Förberedelse 00:25:09 03:27 04:45
33 Oskar Fridlund 7D 00:25:10 03:28 04:45
34 Oskar Bäckman 8C 00:25:17 03:35 04:46
35 Oskar Hallor 8C 00:25:17 03:35 04:46
36 Julia Isacson 7C 00:25:22 03:40 04:47
37 David Viberg 8E 00:25:23 03:41 04:47
38 Filip Lindahl 8F 00:25:26 03:44 04:48
39 William Eriksson 8E 00:25:26 03:44 04:48
40 Louise Kling Vieweg 9B 00:25:36 03:54 04:50
41 Ali Ali 9A 00:25:42 04:00 04:51
42 Frida Damberg 9D 00:25:45 04:03 04:52
43 Signe Wilhelmsson 7B 00:25:46 04:04 04:52
44 Daniel Torstensson 9A 00:25:52 04:10 04:53
45 Victor Larsson 8E 00:26:06 04:24 04:55
46 Jesper Haglund 8F 00:26:16 04:34 04:57
47 Petter Steiner 7B 00:26:17 04:35 04:58
48 Solveig Börjel 8E 00:26:35 04:53 05:01
49 Omer Abdi 9D 00:26:35 04:53 05:01
50 Evelina Isacson 9C 00:26:38 04:56 05:02
51 Linnea Dahlberg 9B 00:26:56 05:14 05:05
52 Simon Gestsson 8G 00:26:59 05:17 05:05
53 David Jovanovic 7B 00:27:08 05:26 05:07
54 Jari Renz 8D 00:27:23 05:41 05:10
55 Vahid Mirzaee 7D 00:27:25 05:43 05:10
56 Alva Zinderland Törling 7C 00:27:27 05:45 05:11
57 Partha Kenneth Shangi Förberedelse 00:27:28 05:46 05:11
58 Sherko Piroti 8D 00:27:30 05:48 05:11
59 Jasper Kok 8D 00:27:32 05:50 05:12
60 Signe Persman 7C 00:27:38 05:56 05:13
61 Abdelrahman Mohamed Saeed Idris 7D 00:27:50 06:08 05:15
62 Axel Nilsson 8D 00:27:59 06:17 05:17
63 Carl Gustafsson 8C 00:28:00 06:18 05:17
64 Linnéa Nordlund 9D 00:28:01 06:19 05:17
65 Jolin Rolandson 8E 00:28:02 06:20 05:17
66 Gustav Bryngelsson 9A 00:28:03 06:21 05:18
67 Leo Coskun Hedmark 7A 00:28:13 06:31 05:19
68 Viktor Appelgren 7D 00:28:26 06:44 05:22
69 Casper Karlsson 9D 00:28:39 06:57 05:24
70 Albin Mallalieu 9A 00:28:41 06:59 05:25
71 Nikki van der Burg 7B 00:28:55 07:13 05:27
72 Ture Eknor 7B 00:29:00 07:18 05:28
73 Wilma Overgaard 9C 00:29:00 07:18 05:28
74 Eveline Berglöv 9B 00:29:01 07:19 05:28
75 Ida Lind 7C 00:29:01 07:19 05:28
76 Sofia Troedsson 8E 00:29:04 07:22 05:29
77 Tareq Hameed 7C 00:29:13 07:31 05:31
78 Anton Thynell 8C 00:29:30 07:48 05:34
79 Molly Fogdeby 9C 00:29:35 07:53 05:35
80 Emmie Kling Vieweg 7D 00:29:48 08:06 05:37
81 Hampus Hallin 7B 00:29:50 08:08 05:38
82 Adnan Besic 7B 00:29:59 08:17 05:39
83 Martin Broman 7D 00:30:00 08:18 05:40
84 Malva Rosenfeld 8E 00:30:01 08:19 05:40
85 Evelina Ågren 7B 00:30:02 08:20 05:40
86 Gustaf Eriksson 9B 00:30:09 08:27 05:41
87 Oscar Janssen 9B 00:30:13 08:31 05:42
88 Tilda Jansson 7B 00:30:16 08:34 05:43
89 Filip Lennhammar 8D 00:30:26 08:44 05:45
90 Rasmus Knutsson 9C 00:30:35 08:53 05:46
91 Isabell Thorstenson 7B 00:30:48 09:06 05:49
92 Filippa Törnqvist 7C 00:30:52 09:10 05:49
93 Maja Eriksson 9C 00:30:54 09:12 05:50
94 Mikaela Wennerström 7A 00:30:55 09:13 05:50
95 Lucas Axelsson 8F 00:30:59 09:17 05:51
96 Elsa Nilsson 7C 00:31:18 09:36 05:54
97 Axel Eriksson 7D 00:31:19 09:37 05:55
98 Gabriel Karbing 8D 00:31:20 09:38 05:55
99 Alexander Blomqvist 7B 00:31:20 09:38 05:55
100 Sandra Karlsson 7D 00:31:24 09:42 05:55
101 Albin Gustafsson Viitala 8C 00:31:25 09:43 05:56
102 Jakob Idril 8G 00:31:30 09:48 05:57
103 Anna Sörman 8E 00:31:31 09:49 05:57
104 Emilia Berglöv 8C 00:31:33 09:51 05:57
105 Jesper Dahl 7D 00:31:34 09:52 05:57
106 Elsa Fossan 7D 00:31:55 10:13 06:01
107 Kim Löfgren 9B 00:32:02 10:20 06:03
108 Ebba Backlund 7D 00:32:11 10:29 06:04
109 Malin Persson 7C 00:32:12 10:30 06:05
110 Jonatan Eklöf 8G 00:32:21 10:39 06:06
111 Jonathan Skeneby 8E 00:32:25 10:43 06:07
112 Albert Sagabråten Borger 8F 00:32:31 10:49 06:08
113 Jonte Hellberg 8D 00:32:32 10:50 06:08
114 Linnèa Gustafsson 7D 00:32:39 10:57 06:10
115 Emma Fossan 8G 00:33:08 11:26 06:15
116 Ida Sander 8G 00:33:08 11:26 06:15
117 Moa Gustavsson 8D 00:33:11 11:29 06:16
118 Malik Salih Idris 8G 00:33:17 11:35 06:17
119 Milton Andreijeff Grönroos 8G 00:33:20 11:38 06:17
120 Erik Axelsson 8F 00:33:25 11:43 06:18
121 Adam Vernersson 8F 00:33:25 11:43 06:18
122 Jonathan Niklasson 8G 00:33:29 11:47 06:19
123 David Lantz 9C 00:33:44 12:02 06:22
124 Josef Niklasson 8G 00:33:44 12:02 06:22
125 Runa Strömberg Bellows 8D 00:33:54 12:12 06:24
126 Julia Larje 8C 00:33:54 12:12 06:24
127 Gustav Eriksson 9D 00:33:57 12:15 06:24
128 Josefine Karlsson 7C 00:33:59 12:17 06:25
129 Karaket Pragomtang 7A 00:33:59 12:17 06:25
130 Samrand Peroti 9C 00:34:00 12:18 06:25
131 Ida Johansson 8G 00:34:01 12:19 06:25
132 Martin Lundin 7C 00:34:01 12:19 06:25
133 Elin Ehrenbåge 8D 00:34:07 12:25 06:26
134 Daniel Lundin 7B 00:34:30 12:48 06:31
135 Alexander Fogdeby 8E 00:34:31 12:49 06:31
136 Carolina Eriksson 8E 00:34:37 12:55 06:32
137 Simon Strid 7A 00:34:39 12:57 06:32
138 Hugo Persson 7C 00:34:41 12:59 06:33
139 Eshak Danho Förberedelse 00:34:55 13:13 06:35
140 Julia Östlund 9A 00:34:58 13:16 06:36
141 Cornelia Grönroos 9A 00:34:58 13:16 06:36
142 Fanny Rejdemark 7B 00:35:03 13:21 06:37
143 Alma Spector 7B 00:35:04 13:22 06:37
144 Karin Storm Berger 7A 00:35:19 13:37 06:40
145 Klara Engblom 7A 00:35:22 13:40 06:40
146 Elvira Sörman 8G 00:35:40 13:58 06:44
147 Mohammad Ala Al-Ameeri 7C 00:35:40 13:58 06:44
148 Amonrat Jantarachit 8E 00:35:46 14:04 06:45
149 Frida Morell 8E 00:35:46 14:04 06:45
150 Sixten Norelius 7A 00:35:47 14:05 06:45
151 Tova-Lisa Ahderinne 8F 00:35:48 14:06 06:45
152 Nils Hellström 7A 00:35:55 14:13 06:47
153 Niklas Palm 7B 00:35:56 14:14 06:47
154 Angus Bower 8G 00:36:01 14:19 06:48
155 Fredrik Carlberg 8G 00:36:02 14:20 06:48
156 Lucas Nilsson 8C 00:36:03 14:21 06:48
157 Mahtab Hosseini 8C 00:36:08 14:26 06:49
158 Samuel Skoglund 7C 00:36:42 15:00 06:55
159 Patrik Moen 7D 00:36:42 15:00 06:55
160 Linn Erlandsson 9C 00:36:55 15:13 06:58
161 Madeleine Persson 9A 00:36:58 15:16 06:58
162 Noah Nederfeldt 7D 00:36:58 15:16 06:58
163 Emilia Berglund 9D 00:36:58 15:16 06:58
164 Shaida Peroti 9D 00:37:42 16:00 07:07
165 Gustav Adell 7D 00:37:51 16:09 07:08
166 Saga Magnusson 8F 00:38:00 16:18 07:10
167 Ida-Christin Bernthon 8G 00:38:12 16:30 07:12
168 Isak Vikman 7D 00:38:19 16:37 07:14
169 Shahen Peroti 8G 00:38:33 16:51 07:16
170 Sahand Peroti 8F 00:38:36 16:54 07:17
171 Robin Andersson Nordmark 7D 00:38:44 17:02 07:18
172 Antonia Hagman Eklund 7C 00:39:15 17:33 07:24
173 Tobias Vahlsten 8E 00:39:23 17:41 07:26
174 Jennie Karlsson 9D 00:39:37 17:55 07:28
175 Filip Grönroos 9C 00:39:46 18:04 07:30
176 Viggo Månsson 7A 00:39:51 18:09 07:31
177 Linn Vogt 7A 00:40:00 18:18 07:33
178 Linn Sundqvist 8D 00:40:20 18:38 07:37
179 Molly Sjöquist 8E 00:40:26 18:44 07:38
180 Sandra Eriksson Kjellgard 8E 00:40:29 18:47 07:38
181 Isabell Johansson Kallanvaara 8C 00:40:35 18:53 07:39
182 Viktor Norlinder 7B 00:40:53 19:11 07:43
183 Farah Ala Al-Ameeri 9B 00:41:07 19:25 07:45
184 Emilia Vilhelmsson 7A 00:41:18 19:36 07:48
185 Matilda Risfelt 7A 00:41:33 19:51 07:50
186 Alvina Månsson 9B 00:42:06 20:24 07:57
187 Amanda Ytter 7A 00:42:13 20:31 07:58
188 Terese Eriksson 7B 00:42:14 20:32 07:58
189 Pernilla Piepenburg 8G 00:42:19 20:37 07:59
190 Frida Rotkvist 8E 00:42:21 20:39 07:59
191 Emil Larsson 8E 00:42:40 20:58 08:03
192 Sandra Vallström 7C 00:42:56 21:14 08:06
193 Elise Leino 8C 00:43:02 21:20 08:07
194 Joacim Jutemalm 9C 00:43:05 21:23 08:08
195 Adam Lantz 9C 00:43:05 21:23 08:08
196 Olle Torstensson 7C 00:43:19 21:37 08:10
197 Johnny Larsson 7C 00:43:20 21:38 08:11
198 Eric Bryngelsson 7A 00:43:23 21:41 08:11
199 Todd Gårdefors 9D 00:43:51 22:09 08:16
200 Ellen Tyrfors 7A 00:43:59 22:17 08:18
201 Thea Nederfeldt 9D 00:44:52 23:10 08:28
202 Jonatan Käller 9A 00:45:33 23:51 08:36
203 Felix Ramkvist 8C 00:45:33 23:51 08:36
204 Richard Kammerland 7D 00:45:52 24:10 08:39
205 Luise Gutsmann 7D 00:45:55 24:13 08:40
206 Julia Natanaelsson 7D 00:45:56 24:14 08:40
207 Hampus Bååth 7D 00:46:12 24:30 08:43
208 Wilma Natanaelsson 8D 00:47:22 25:40 08:56
209 Nurhat Yilmaz 8C 00:47:24 25:42 08:57
210 Sumaya Mahamed Maalin 9A 00:47:36 25:54 08:59
211 Tove Elgström 9A 00:47:36 25:54 08:59
212 Evelina Broman 9A 00:47:36 25:54 08:59
213 Lucas Johansson 8F 00:47:45 26:03 09:01
214 Anton Gustafsson 7C 00:47:50 26:08 09:02
215 Linus Litzén 7A 00:47:57 26:15 09:03
216 Wilma Gustafsson 7A 00:48:21 26:39 09:07
217 Lisa Göthberg 7A 00:48:24 26:42 09:08
218 Isac Östlund 8E 00:48:31 26:49 09:09
219 Johanna Söderlund 8F 00:49:11 27:29 09:17
220 Alice Florman 7D 00:49:24 27:42 09:19
221 Sofie Vogt 7D 00:49:24 27:42 09:19
222 Emilia Johansson 8F 00:49:37 27:55 09:22
223 Elsa Axelson 7A 00:49:55 28:13 09:25
224 Ida Blomstedt 7A 00:49:59 28:17 09:26
225 Frida Oskarsson 8E 00:52:39 30:57 09:56
226 Hanna Ekbom 8E 00:53:01 31:19 10:00
227 Adam Kortesmaa 8G 00:55:32 33:50 10:29
228 Pontus Eriksson 7B 00:56:13 34:31 10:36
229 Simon Olofsson 9B 00:57:33 35:51 10:52
230 Nellie Vestberg 8C 00:57:55 36:13 10:56
231 Felicia Norström 8D 00:57:56 36:14 10:56
232 Linnéa Ekbom 8D 00:58:13 36:31 10:59
233 Josefin Vesterdahl 7D 00:58:35 36:53 11:03
234 Kevin Gustafsson 9C 00:58:42 37:00 11:05
235 Emil Edvardsson 9C 00:58:42 37:00 11:05
236 Theo Pettersson 8F 00:59:16 37:34 11:11
237 Filip Törling 8E 00:59:17 37:35 11:11
238 Ina Rönnholm 7B 00:59:23 37:41 11:12
239 Linn Karlsson 7D 00:59:33 37:51 11:14
240 Anna-Cornelia Hoffstedt 7D 00:59:33 37:51 11:14
241 Robin Dabnor 9D 00:59:48 38:06 11:17
242 Björn Lissmats 9D 01:00:50 39:08 11:29
243 Melva Säteraas 9A 01:02:57 41:15 11:53
244 Linnéa Friström Andersson 9A 01:02:57 41:15 11:53
245 Elin Ramse Träningsklass 01:07:18 45:36 12:42
246 Madeleine Haglund Kristallen 01:15:21 53:39 14:13
247 Arvid Boström Kristallen 01:15:22 53:40 14:13