Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 4/10 2012

Klasser
Flickor årskurs 7 (33)
Flickor årskurs 8 (46)
Flickor årskurs 9 (41)
Pojkar årskurs 7 (38)
Pojkar årskurs 8 (50)
Pojkar årskurs 9 (59)

Samlad resultatlista (267)


Startlista (Antal anmälda: 352)
KARLSäNGSLOPPET 4/10 2012 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Leonard Pohl 9F 00:22:10 00:00 04:11
2 Simon Andersson 8E 00:22:33 00:23 04:15
3 Felix Blomqvist 8D 00:22:41 00:31 04:17
4 Erik Dahlberg 9C 00:22:44 00:34 04:17
5 Muzammil Mustafa Khan 8E 00:23:23 01:13 04:25
6 Samuel Gustafsson 8D 00:23:23 01:13 04:25
7 Alexander Lindahl 9B 00:23:45 01:35 04:29
8 Jakob Fransson 9C 00:23:45 01:35 04:29
9 Seyyed Nasir Hosseini 9B 00:23:51 01:41 04:30
10 Saga Sander 8B 00:23:51 01:41 04:30
11 Erik Jonsson 9F 00:23:53 01:43 04:30
12 Ludvig Spector 7B 00:24:08 01:58 04:33
13 Samuel Andersson 7C 00:24:14 02:04 04:34
14 Karl Eriksson 9E 00:24:18 02:08 04:35
15 Dawit Fukadu Weldon 9B 00:24:40 02:30 04:39
16 Alex Johansson 9C 00:24:42 02:32 04:40
17 Lucas Lindheden 9B 00:24:44 02:34 04:40
18 Pontus Dahlberg 9E 00:24:46 02:36 04:40
19 Ismael Alauldeen Ismael Ismael 7C 00:25:01 02:51 04:43
20 Tobias Ahlberg 9B 00:25:03 02:53 04:44
21 Josefin Erlandsson 9A 00:25:04 02:54 04:44
22 Gilite Rugerero 8A 00:25:07 02:57 04:44
23 Gustav Olson 7D 00:25:10 03:00 04:45
24 Dennis Virtanen Vindh 8A 00:25:10 03:00 04:45
25 Jiress Mpeka 8A 00:25:12 03:02 04:45
26 Alexander Nybäck 8B 00:25:13 03:03 04:45
27 Casper Karlsson 7D 00:25:16 03:06 04:46
28 Simon Bertilsson 7C 00:25:25 03:15 04:48
29 Filip Eklund 9C 00:25:28 03:18 04:48
30 Vahid Hosseini 8A 00:25:33 03:23 04:49
31 Rickard Karlsson 9B 00:25:35 03:25 04:50
32 Emil Berzelius 8B 00:25:42 03:32 04:51
33 Erik Andersson 8D 00:25:43 03:33 04:51
34 Didrik Takalo 8B 00:25:50 03:40 04:52
35 Erik Nyqvist 8D 00:25:53 03:43 04:53
36 Bill Lavebratt 9B 00:25:59 03:49 04:54
37 Frida Damberg 7D 00:26:02 03:52 04:55
38 Tobias Ahlgren 7C 00:26:03 03:53 04:55
39 Anton Kainulainen Johansson 9F 00:26:07 03:57 04:56
40 Mathias Malm 8E 00:26:15 04:05 04:57
41 Emanuel Friberg 9F 00:26:31 04:21 05:00
42 Jesper Blom 9A 00:26:38 04:28 05:02
43 Ludvig Gustafsson 8B 00:26:40 04:30 05:02
44 Abdinasir Mohamed Moalin 9B 00:26:57 04:47 05:05
45 Axel Bryngelsson Roos 7D 00:27:00 04:50 05:06
46 Linnea Dahlberg 7B 00:27:12 05:02 05:08
47 Hanna Karlsson 9A 00:27:22 05:12 05:10
48 Lovisa Andersson 8E 00:27:24 05:14 05:10
49 Abdisamet Mohamed Ali 7A 00:27:30 05:20 05:11
50 Vilson Lleshi 7A 00:27:32 05:22 05:12
51 Fideli Andersson 8C 00:27:34 05:24 05:12
52 Dennis Vesterdahl 8E 00:27:35 05:25 05:12
53 Patrik Gustafsson Viitala 9F 00:27:53 05:43 05:16
54 Albin Mallalieu 7A 00:27:57 05:47 05:16
55 Malin Karlsson Boman 8C 00:28:03 05:53 05:18
56 Lisa Tengelin 9B 00:28:14 06:04 05:20
57 Axel Bäärnhielm 7B 00:28:19 06:09 05:21
58 Linnéa Nordlund 7D 00:28:20 06:10 05:21
59 Sebastian Andersson 9E 00:28:21 06:11 05:21
60 Sanna Kindström 8E 00:28:21 06:11 05:21
61 Emil Skeneby 9D 00:28:21 06:11 05:21
62 Victor Vikman 7D 00:28:24 06:14 05:22
63 Rasmus Östlund 9E 00:28:25 06:15 05:22
64 Elin Angergård 8D 00:28:26 06:16 05:22
65 Doris Jander 9C 00:28:34 06:24 05:23
66 Vilgot Sjölander 7B 00:28:36 06:26 05:24
67 Emma Eriksson 9F 00:28:42 06:32 05:25
68 Maja Eriksson 7C 00:28:45 06:35 05:25
69 Felicia Jonsson 9B 00:28:59 06:49 05:28
70 Gustaf Fernqvist 9C 00:29:17 07:07 05:32
71 Lejla Siljak 9E 00:29:17 07:07 05:32
72 Elin Lundqvist 8B 00:29:20 07:10 05:32
73 Stina Eriksson 8B 00:29:21 07:11 05:32
74 Jonathan Karlsson 9C 00:29:24 07:14 05:33
75 Johanna Bäärnhielm 9A 00:29:34 07:24 05:35
76 Viktoria Pettersson 8D 00:29:34 07:24 05:35
77 Marcus Juneholm 7B 00:29:49 07:39 05:38
78 Vendela Persson 9F 00:29:54 07:44 05:38
79 Noah Säteraas 9E 00:29:56 07:46 05:39
80 Adam Sykes 8E 00:29:57 07:47 05:39
81 Tilda Fransson 8D 00:30:10 08:00 05:42
82 Johan Tengelin 8A 00:30:12 08:02 05:42
83 Jakob Andersson 9A 00:30:17 08:07 05:43
84 Josué Chacana Echeverria 8E 00:30:20 08:10 05:43
85 Ida Vikman 8F 00:30:39 08:29 05:47
86 Petra Lundin 9D 00:30:46 08:36 05:48
87 Evelina Isacson 7C 00:30:47 08:37 05:48
88 Ali Ali 7A 00:30:58 08:48 05:51
89 Hanna Martinsson 8E 00:31:04 08:54 05:52
90 Matilda Carlsson 8B 00:31:04 08:54 05:52
91 Anton Rejdemark 8B 00:31:12 09:02 05:53
92 Thomas Hendrik Kok 8B 00:31:13 09:03 05:53
93 Axel Hallor 9C 00:31:27 09:17 05:56
94 Daniel Torstensson 7A 00:31:28 09:18 05:56
95 Emma Morell 9E 00:31:29 09:19 05:56
96 Ane Sagabråten Borger 8C 00:31:38 09:28 05:58
97 Henrik Lövgren 9F 00:31:41 09:31 05:59
98 Filip Hernstigen 7D 00:31:45 09:35 05:59
99 Pontus Dabnor 9B 00:31:57 09:47 06:02
100 Edward Eriksson 8B 00:32:00 09:50 06:02
101 Amelia Magnusson 8D 00:32:02 09:52 06:03
102 Molly Fogdeby 7C 00:32:04 09:54 06:03
103 Ludwig Norgren Johansson 8B 00:32:06 09:56 06:03
104 Frida Ryngevall 8B 00:32:08 09:58 06:04
105 Eveline Berglöv 7B 00:32:11 10:01 06:04
106 Judith Gammelli Smårs 7A 00:32:18 10:08 06:06
107 Cornelia Zetterman 9E 00:32:56 10:46 06:13
108 Delan Delshad Ezat 8A 00:33:02 10:52 06:14
109 Line Smårs 9E 00:33:04 10:54 06:14
110 Jonatan Björkman 9D 00:33:11 11:01 06:16
111 Katja Lannestad 8D 00:33:13 11:03 06:16
112 Lisa Pettersson 8B 00:33:27 11:17 06:19
113 Hanna Erlandsson 9A 00:33:29 11:19 06:19
114 Edvin Gottfrid Löthgren 9F 00:33:30 11:20 06:19
115 Jonathan Broman 7D 00:33:38 11:28 06:21
116 Gustaf Norelius 8B 00:33:39 11:29 06:21
117 Jonathan Ahderinne 8E 00:34:15 12:05 06:28
118 Edit Vilhelmsson 9D 00:34:23 12:13 06:29
119 Emil Edvardsson 7C 00:34:40 12:30 06:32
120 Omer Abdi 7D 00:34:48 12:38 06:34
121 Yousuf Abdi Kristallen 00:35:02 12:52 06:37
122 Bunchan Eriksson 9B 00:35:02 12:52 06:37
123 Filip Grönroos 7C 00:35:05 12:55 06:37
124 Jonna Rasmus 9F 00:35:10 13:00 06:38
125 Clara Olofsson 7D 00:35:19 13:09 06:40
126 Johanna Haglund 8F 00:35:26 13:16 06:41
127 Cornelia Grönroos 7A 00:35:32 13:22 06:42
128 Adam Thybeck 9A 00:35:40 13:30 06:44
129 Madeleine Persson 7A 00:35:49 13:39 06:45
130 Andreas Pettersson 8E 00:36:03 13:53 06:48
131 Ebba Nilsson Dahlin 9B 00:36:04 13:54 06:48
132 Simon von Bothmer 8B 00:36:08 13:58 06:49
133 Linné Eldsfors 8E 00:36:11 14:01 06:50
134 Clara Jernetz 9A 00:36:25 14:15 06:52
135 Olivia Magnusson 9C 00:36:40 14:30 06:55
136 Kajsa Andersson 9C 00:36:40 14:30 06:55
137 Kim Löfgren 7B 00:36:50 14:40 06:57
138 Sanna Larsson 9B 00:37:16 15:06 07:02
139 Cassandra Sköld 8A 00:37:17 15:07 07:02
140 Pontus Borgström 9C 00:37:23 15:13 07:03
141 Linn Andersson 9B 00:37:49 15:39 07:08
142 Linn Erlandsson 7C 00:38:14 16:04 07:13
143 Albin Fogdeby 8F 00:38:22 16:12 07:14
144 William Jutemalm 9A 00:38:23 16:13 07:15
145 Måns Westerberg 8F 00:38:23 16:13 07:15
146 Louise Kling Vieweg 7B 00:38:37 16:27 07:17
147 Emma Johansson 7D 00:38:37 16:27 07:17
148 Jennie Karlsson 7D 00:38:38 16:28 07:17
149 Oliver Lindkvist 7A 00:38:59 16:49 07:21
150 Dennis Karlsson 8C 00:38:59 16:49 07:21
151 Emilia Berglund 7D 00:39:01 16:51 07:22
152 Oscar Janssen 7B 00:39:03 16:53 07:22
153 Shaida Piroti 7D 00:39:04 16:54 07:22
154 Ebba Olsson 8C 00:39:29 17:19 07:27
155 Oscar Eriksson 9E 00:39:39 17:29 07:29
156 Tim Rönnholm 9C 00:39:41 17:31 07:29
157 Marcus Mählström 9D 00:39:43 17:33 07:30
158 Farah Ala Al-Ameeri 7B 00:39:43 17:33 07:30
159 Gabriella Malki 9B 00:39:44 17:34 07:30
160 Shawbou Piroti 9D 00:40:06 17:56 07:34
161 Shirwan Aziz Piroti 9A 00:40:36 18:26 07:40
162 Nathalie Östlund 8B 00:40:58 18:48 07:44
163 Viktoria Solvang 8A 00:41:03 18:53 07:45
164 Moa Andersson 9F 00:41:09 18:59 07:46
165 Julia Östlund 7A 00:41:16 19:06 07:47
166 Todd Gårdefors 7D 00:41:19 19:09 07:48
167 Hampus Erlandsson 8A 00:41:30 19:20 07:50
168 Emil Bååth 8E 00:41:30 19:20 07:50
169 Alice Stenegård Norr 8B 00:42:23 20:13 08:00
170 Felicia Sjöquist 8F 00:42:23 20:13 08:00
171 Lovisa Larsson 9A 00:42:23 20:13 08:00
172 Evelina Broman 7A 00:42:23 20:13 08:00
173 Melva Säteraas 7A 00:42:30 20:20 08:01
174 Philip Lavér 8B 00:42:34 20:24 08:02
175 William Molin 8D 00:42:36 20:26 08:02
176 Max Sjöstedt 8E 00:42:39 20:29 08:03
177 Felice Sidal 8D 00:42:40 20:30 08:03
178 Filip Pettersson 8B 00:42:42 20:32 08:03
179 Alice Zetterman 7B 00:42:43 20:33 08:04
180 Miranda Andreijeff Grönroos 8A 00:42:55 20:45 08:06
181 Saga Norlinder 8A 00:42:55 20:45 08:06
182 Emma Holmquist 9A 00:43:00 20:50 08:07
183 Elza Cedergren 9C 00:43:01 20:51 08:07
184 Linnéa Friström Andersson 7A 00:43:14 21:04 08:09
185 Ludwig Sundberg 9E 00:43:16 21:06 08:10
186 Rebecka Hörman 9E 00:43:19 21:09 08:10
187 Joacim Jutemalm 7C 00:43:21 21:11 08:11
188 Jonatan Käller 7A 00:43:21 21:11 08:11
189 Ioana Pettersson 9F 00:43:32 21:22 08:13
190 Ana Pettersson 9E 00:43:40 21:30 08:14
191 Rasmus Jansson 9D 00:44:17 22:07 08:21
192 Thea Nederfeldt 7D 00:44:53 22:43 08:28
193 William Löf 8A 00:44:58 22:48 08:29
194 Benjamin Nilsson Martin 8D 00:45:01 22:51 08:30
195 Robin Holm 8D 00:45:06 22:56 08:31
196 Linn Almer Svensson 8E 00:45:10 23:00 08:31
197 Malin Lindberg 8C 00:45:10 23:00 08:31
198 Yousef Fahed Ali 8B 00:45:11 23:01 08:32
199 Sebastian Biller 8F 00:45:22 23:12 08:34
200 Jimmy Lund 8B 00:46:19 24:09 08:44
201 Terese Larsson 8B 00:46:49 24:39 08:50
202 Tobias Johansson 9F 00:47:56 25:46 09:03
203 Alva Sörman 9E 00:47:57 25:47 09:03
204 Ebba Rylander 9F 00:48:27 26:17 09:08
205 Olivia Lind 9F 00:48:27 26:17 09:08
206 Cassandra Jorbe 7D 00:50:18 28:08 09:29
207 Linnea Andersson 7D 00:50:20 28:10 09:30
208 Jacob Holm 7B 00:51:05 28:55 09:38
209 Vendela Carlsson 8D 00:51:19 29:09 09:41
210 Gustav Bryngelsson 7A 00:51:48 29:38 09:46
211 Abdelmajid Mohamed Saeed Idris 7A 00:51:51 29:41 09:47
212 Gibreel Salih Idris Förberedelse 00:51:51 29:41 09:47
213 Shano Muhammad Taha 8C 00:52:29 30:19 09:54
214 Sabina Sahiti 8F 00:53:16 31:06 10:03
215 Frida Liljedahl Östberg 9D 00:53:29 31:19 10:05
216 Rukhsar Rahim Peroti 9D 00:53:29 31:19 10:05
217 Rasmus Knutsson 7C 00:54:17 32:07 10:15
218 Gustaf Eriksson 7B 00:54:18 32:08 10:15
219 Ronja Andersson 8F 00:54:33 32:23 10:18
220 Linnea Butchert 9A 00:54:40 32:30 10:19
221 Andreas Karlsson 8D 00:54:41 32:31 10:19
222 Isabelle Karlsson 8C 00:55:22 33:12 10:27
223 Mikaela Lundin 8C 00:55:22 33:12 10:27
224 Miriam Boström 9B 00:55:29 33:19 10:28
225 Marcus Ytter 9D 00:55:45 33:35 10:31
226 Albin Eriksson 9D 00:55:45 33:35 10:31
227 Matilda Andersson 8F 00:55:54 33:44 10:33
228 Elin Ahlgren 7B 00:57:50 35:40 10:55
229 William Vestberg 7B 00:58:25 36:15 11:01
230 Tobias Flink 7A 00:58:25 36:15 11:01
231 Eije Lövgren 9E 01:00:10 38:00 11:21
232 Gustav Eriksson 7D 01:01:35 39:25 11:37
233 Elinore Boström 8C 01:02:21 40:11 11:46
234 Ulrika Haglund 8A 01:02:22 40:12 11:46
235 Christoffer von Hebel 7A 01:02:42 40:32 11:50
236 Ludwig Carlsson 8E 01:03:41 41:31 12:01
237 Oskar Andersson 8E 01:03:57 41:47 12:04
238 Samuel Andersson 9D 01:05:51 43:41 12:25
239 Alexander Hagman Eklund 9D 01:05:51 43:41 12:25
240 Johannes Pitkänen 9D 01:05:51 43:41 12:25
241 Hanna Larsson 9D 01:05:54 43:44 12:26
242 Lina Wester 9F 01:05:54 43:44 12:26
243 Axel Einarsson 8D 01:06:13 44:03 12:30
244 Ludwig Eriksson 8D 01:06:17 44:07 12:30
245 Viktor Henrysson 8F 01:08:16 46:06 12:53
246 Emma Lundqvist 7D 01:08:25 46:15 12:55
247 Wilma Overgaard 7C 01:08:25 46:15 12:55
248 Alice Wedin 8E 01:09:54 47:44 13:11
249 Nathalie Skoogh 8F 01:09:54 47:44 13:11
250 Jennifer Malki 7C 01:10:07 47:57 13:14
251 Sumaya Mahamed Maalin 7A 01:10:09 47:59 13:14
252 Mathilda Bäckström Bennysson 7C 01:10:09 47:59 13:14
253 Tove Elgström 7A 01:10:24 48:14 13:17
254 Elsa Sörman 8D 01:13:09 50:59 13:48
255 Toril Andershed 8F 01:13:09 50:59 13:48
256 Moa Blomstedt 8F 01:13:09 50:59 13:48
257 Ida Nordström 8F 01:13:18 51:08 13:50
258 Adam Henrysson 9C 01:26:17 01:04:07 16:17
259 Simon Alfredsson 9C 01:28:59 01:06:49 16:47
260 Joakim Eriksson 9E 01:34:51 01:12:41 17:54
261 Emil Ödegården 9D 01:34:51 01:12:41 17:54
262 Anton Eriksson 9D 01:34:54 01:12:44 17:54
263 Anton Gilljam 9D 01:38:01 01:15:51 18:30
264 Jonatan Törling 9A 01:42:42 01:20:32 19:23
265 Sven Store 9B 01:42:42 01:20:32 19:23
266 Rasmus Anton Wasberg 9A 01:42:42 01:20:32 19:23
267 Erik Isosalo 9A 01:42:42 01:20:32 19:23