Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 6/10 2011

Klasser
Flickor årskurs 7 (42)
Flickor årskurs 8 (51)
Flickor årskurs 9 (38)
Pojkar årskurs 7 (41)
Pojkar årskurs 8 (54)
Pojkar årskurs 9 (54)

Samlad resultatlista (280)


Startlista (Antal anmälda: 379)
KARLSäNGSLOPPET 6/10 2011 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Leonard Pohl 8F 00:21:37 00:00 04:05
2 Felix Mallalieu 9A 00:22:10 00:33 04:11
3 Noa Wahlstedt 9A 00:22:33 00:56 04:15
4 Jamil Hosseini 9C 00:22:41 01:04 04:17
5 Tobias Ahlberg 8B 00:22:49 01:12 04:18
6 Alexander Lindahl 8B 00:22:59 01:22 04:20
7 Erik Dahlberg 8C 00:23:24 01:47 04:25
8 Seyyed Nasir Hosseini 8B 00:23:37 02:00 04:27
9 Jakob Fransson 8C 00:23:45 02:08 04:29
10 Saga Sander 7B 00:23:51 02:14 04:30
11 Felix Blomqvist 7D 00:24:01 02:24 04:32
12 Simon Andersson 7E 00:24:06 02:29 04:33
13 Moses Sjölander 9F 00:24:21 02:44 04:36
14 Jesper Blom 8A 00:24:37 03:00 04:39
15 Sebastian Andersson 8E 00:24:37 03:00 04:39
16 Oscar Cederlund 9E 00:24:39 03:02 04:39
17 Edvin Keller 9D 00:24:45 03:08 04:40
18 Pontus Dahlberg 8E 00:24:50 03:13 04:41
19 Samuel Gustafsson 7D 00:25:10 03:33 04:45
20 Gustav Jansson Kristallen 00:25:19 03:42 04:47
21 Vahid Hosseini 7A 00:25:25 03:48 04:48
22 Daniil Slessarevich 9D 00:25:35 03:58 04:50
23 Carl Norgren Johansson 9C 00:25:39 04:02 04:50
24 Muzammil Mustafa Khan 7C 00:25:40 04:03 04:51
25 Javad Barbari 9A 00:25:44 04:07 04:51
26 David Karlsson Boman 9E 00:25:45 04:08 04:52
27 Kritsada Namwet 9B 00:25:45 04:08 04:52
28 William Schwencke 9F 00:25:45 04:08 04:52
29 Hanna Karlsson 8A 00:25:54 04:17 04:53
30 Denise Almer 8A 00:25:59 04:22 04:54
31 Bill Lavebratt 8B 00:26:10 04:33 04:56
32 Karl Eriksson 8E 00:26:11 04:34 04:56
33 Josefin Erlandsson 8A 00:26:31 04:54 05:00
34 Alexander Nybäck 7B 00:26:36 04:59 05:01
35 Emil Berzelius 7B 00:26:36 04:59 05:01
36 Erik Nyqvist 7D 00:26:45 05:08 05:03
37 Emma Angergård 9C 00:26:48 05:11 05:03
38 Lejla Siljak 8E 00:26:59 05:22 05:05
39 Julia Nygård 9B 00:27:07 05:30 05:07
40 Dennis Virtanen Vindh 7A 00:27:08 05:31 05:07
41 Jiress Mpeka 7A 00:27:13 05:36 05:08
42 Nikola Jovanovic 9D 00:27:17 05:40 05:09
43 Mathias Malm 7E 00:27:31 05:54 05:12
44 Adam Nilsson Martin 9A 00:27:40 06:03 05:13
45 Viktoria Pettersson 7D 00:27:45 06:08 05:14
46 Elin Angergård 7D 00:27:45 06:08 05:14
47 Patrik Hammarström 9F 00:27:46 06:09 05:14
48 Filip Eklund 8C 00:27:51 06:14 05:15
49 Tilda Fransson 7D 00:28:01 06:24 05:17
50 Jonatan Alvarsson 9A 00:28:02 06:25 05:17
51 Idali Andersson 9B 00:28:09 06:32 05:19
52 Erika Löthgren 9C 00:28:29 06:52 05:22
53 Patrik Gustafsson Viitala 8F 00:28:36 06:59 05:24
54 Dawit Fukadu Weldon 8B 00:28:39 07:02 05:24
55 Abdinasir Mohamed Moalin 8B 00:28:45 07:08 05:25
56 Lisa Tengelin 8B 00:28:46 07:09 05:26
57 Andreas Vahlsten 9E 00:28:49 07:12 05:26
58 Adam Sykes 7E 00:28:54 07:17 05:27
59 Ludwig Eriksson 7D 00:29:04 07:27 05:29
60 Erik Andersson 7D 00:29:04 07:27 05:29
61 Doris Jander 8C 00:29:04 07:27 05:29
62 Felicia Jonsson 8B 00:29:10 07:33 05:30
63 Vendela Persson 8F 00:29:10 07:33 05:30
64 Jenny Alstrin 8E 00:29:11 07:34 05:30
65 Jessica Pelmas 9A 00:29:17 07:40 05:32
66 Emilia Oskarsson 9D 00:29:39 08:02 05:36
67 Fideli Andersson 7C 00:29:52 08:15 05:38
68 Sanna Kindström 7E 00:29:52 08:15 05:38
69 Alex Johansson 8C 00:30:10 08:33 05:42
70 Didrik Takalo 7B 00:30:20 08:43 05:43
71 Lovisa Andersson 7E 00:30:29 08:52 05:45
72 Emma Morell 8E 00:30:31 08:54 05:45
73 Gustav Fälling 9B 00:30:35 08:58 05:46
74 Oliver Backman 9F 00:30:49 09:12 05:49
75 Axel Hallor 8C 00:30:51 09:14 05:49
76 Fredrik Kammerland 9C 00:31:01 09:24 05:51
77 Ludvig Gustafsson 7B 00:31:02 09:25 05:51
78 Jonatan Björkman 8D 00:31:22 09:45 05:55
79 Elin Lundqvist 7B 00:31:26 09:49 05:56
80 Lisa Pettersson 7B 00:31:27 09:50 05:56
81 Emanuel Friberg 8F 00:31:33 09:56 05:57
82 Cornelia Eklöf 9D 00:31:35 09:58 05:58
83 Emil Skeneby 8D 00:31:36 09:59 05:58
84 Edvin Gottfrid Löthgren 8F 00:31:39 10:02 05:58
85 Johanna Bäärnhielm 8A 00:31:39 10:02 05:58
86 Amelia Magnusson 7D 00:31:43 10:06 05:59
87 Henrik Lövgren 8F 00:31:43 10:06 05:59
88 Linnéa Iijolainen 7D 00:31:43 10:06 05:59
89 Ane Sagabråten Borger 7C 00:31:45 10:08 05:59
90 Kevin Fredriksson 9D 00:31:59 10:22 06:02
91 Albin Leino 9D 00:32:02 10:25 06:03
92 Marcus Ramse 9D 00:32:05 10:28 06:03
93 Malin Johansson 9D 00:32:05 10:28 06:03
94 Emma Johansson 9F 00:32:07 10:30 06:04
95 Petra Lundin 8D 00:32:11 10:34 06:04
96 Hanna Erlandsson 8A 00:32:12 10:35 06:05
97 Emma Eriksson 8F 00:32:12 10:35 06:05
98 Jacob Iljans 9F 00:32:15 10:38 06:05
99 David Eriksson 9E 00:32:18 10:41 06:06
100 Cornelia Zetterman 8E 00:32:19 10:42 06:06
101 Jane Tiina Persson 9E 00:32:19 10:42 06:06
102 Alexandra Thynell 8C 00:32:25 10:48 06:07
103 Erik Jonsson 8F 00:32:31 10:54 06:08
104 Line Smårs 8E 00:32:34 10:57 06:09
105 Linn Gustafsson 9C 00:32:40 11:03 06:10
106 Robin Eriksson 8D 00:32:44 11:07 06:11
107 Stina Eriksson 7B 00:32:48 11:11 06:11
108 Peder Närhi 9C 00:33:01 11:24 06:14
109 Josefin Cederlund 9D 00:33:19 11:42 06:17
110 Charlotta Martinsson 9C 00:33:43 12:06 06:22
111 Ebba Nilsson Dahlin 8B 00:33:51 12:14 06:23
112 Matilda Gårdeman 8C 00:33:58 12:21 06:25
113 Gilite Rugerero 7A 00:33:58 12:21 06:25
114 Anton Andersson 9F 00:34:10 12:33 06:27
115 Fanny Uhr 9E 00:34:14 12:37 06:28
116 Felice Sidal 7D 00:34:15 12:38 06:28
117 Edit Vilhelmsson 8D 00:34:21 12:44 06:29
118 Jonathan Karlsson 8C 00:34:27 12:50 06:30
119 Hanna Larsson 8D 00:34:28 12:51 06:30
120 Anton Kainulainen Johansson 8F 00:34:29 12:52 06:30
121 Philip Lavér 7B 00:34:38 13:01 06:32
122 Benjamin Nilsson Martin 7D 00:34:39 13:02 06:32
123 William Löf 7A 00:34:41 13:04 06:33
124 Kajsa Andersson 8C 00:34:55 13:18 06:35
125 Albin Fogdeby 7F 00:34:59 13:22 06:36
126 Cecilia Håkansson 9F 00:35:04 13:27 06:37
127 Frida Johansson 9D 00:35:04 13:27 06:37
128 Marika Wahlström 7C 00:35:08 13:31 06:38
129 Hampus Erlandsson 7A 00:35:25 13:48 06:41
130 Rasmus Jansson 8E 00:35:27 13:50 06:41
131 Maja Kindströmer 9C 00:35:29 13:52 06:42
132 Emma Lindell 9C 00:35:37 14:00 06:43
133 Frida Ryngevall 7B 00:35:38 14:01 06:43
134 Lovisa Larsson 8A 00:35:42 14:05 06:44
135 Lovisa Spector 9C 00:35:43 14:06 06:44
136 Olle Lindheden 7E 00:35:46 14:09 06:45
137 Isak Carlsson 9D 00:35:48 14:11 06:45
138 Samuel Van Den Weghe 9A 00:35:48 14:11 06:45
139 Simon Sundelin 9B 00:35:54 14:17 06:46
140 Julia Tryzell 9D 00:35:54 14:17 06:46
141 Rasmus Östlund 8E 00:35:54 14:17 06:46
142 Bunchan Eriksson 8B 00:35:56 14:19 06:47
143 Linné Eldsfors 7E 00:35:58 14:21 06:47
144 Jacob Lindh 9A 00:35:59 14:22 06:47
145 Nathan Janssen 9F 00:36:00 14:23 06:48
146 Hanna Martinsson 7E 00:36:03 14:26 06:48
147 Ida Vikman 7F 00:36:05 14:28 06:48
148 Niklas Fredriksson 9A 00:36:06 14:29 06:49
149 Tea Wendelsson 9F 00:36:09 14:32 06:49
150 Eliana Eldsfors 9A 00:36:10 14:33 06:49
151 Thomas Hendrik Kok 7B 00:36:27 14:50 06:53
152 Felicia Wallin 8C 00:36:38 15:01 06:55
153 Olivia Magnusson 8C 00:36:40 15:03 06:55
154 Ioana Pettersson 8F 00:36:43 15:06 06:56
155 Yousuf Abdi Kristallen 00:36:52 15:15 06:57
156 Matilda Carlsson 7B 00:37:06 15:29 07:00
157 Adam Henrysson 8C 00:37:19 15:42 07:02
158 Matilda Svan 8B 00:37:29 15:52 07:04
159 Johannes Pitkänen 8D 00:37:34 15:57 07:05
160 Pontus Dabnor 8B 00:37:34 15:57 07:05
161 Sanna Larsson 8B 00:37:36 15:59 07:06
162 Matilda Olofsson 9D 00:37:40 16:03 07:06
163 Jonathan Morrison Hermansson 8D 00:37:46 16:09 07:08
164 Felicia Karbing 9D 00:37:52 16:15 07:09
165 Oscar Eriksson 9C 00:37:58 16:21 07:10
166 Carine Kayenga 9E 00:38:06 16:29 07:11
167 Simon Björnstad 9D 00:38:12 16:35 07:12
168 Magnus Danielsson 9F 00:38:17 16:40 07:13
169 Joel Carlsson 9B 00:38:29 16:52 07:16
170 Emin Hamzic 9F 00:38:31 16:54 07:16
171 Malin Karlsson Boman 7A 00:38:57 17:20 07:21
172 Tim Rönnholm 8C 00:38:59 17:22 07:21
173 Liza Cedergren 9B 00:39:00 17:23 07:22
174 Katja Lannestad 7A 00:39:02 17:25 07:22
175 Noha Ala Al-Ameeri 9E 00:39:04 17:27 07:22
176 Anton Sundby 9C 00:39:04 17:27 07:22
177 Maja Larsson 9C 00:39:17 17:40 07:25
178 Linn Andersson 8B 00:39:42 18:05 07:29
179 Emma Karlsson 8B 00:39:43 18:06 07:30
180 Anna Eriksson 9A 00:39:52 18:15 07:31
181 Gabriella Malki 8B 00:40:01 18:24 07:33
182 Evelina Lagemyr 9B 00:40:30 18:53 07:38
183 Emil Gryth 9B 00:40:35 18:58 07:39
184 Linn Johansson 9B 00:40:35 18:58 07:39
185 Vendela Carlsson 7D 00:40:36 18:59 07:40
186 Oscar Eriksson 8E 00:40:51 19:14 07:42
187 Linn Almer Svensson 7E 00:40:54 19:17 07:43
188 Ludwig Sundberg 8E 00:41:02 19:25 07:45
189 Danaysha Nicolle Cantera La Rosa 9F 00:41:04 19:27 07:45
190 Dennis Karlsson 7C 00:41:05 19:28 07:45
191 Jonas Henriksson 7C 00:41:27 19:50 07:49
192 Hannes Skoglund 9B 00:42:02 20:25 07:56
193 Kamonrat Orrberg 9B 00:42:03 20:26 07:56
194 Mikael Frejvi 9B 00:42:05 20:28 07:56
195 Nathalie Östlund 7B 00:42:10 20:33 07:57
196 Delan Delshad Ezat 7A 00:42:19 20:42 07:59
197 Eddie Porsér 7F 00:42:22 20:45 08:00
198 Ebba Olsson 7C 00:42:38 21:01 08:03
199 Marcus Mählström 8D 00:42:49 21:12 08:05
200 Adam Thybeck 8A 00:42:49 21:12 08:05
201 Cecilia Gustafsson 7A 00:42:51 21:14 08:05
202 Cassandra Sköld 7A 00:42:53 21:16 08:05
203 Simon von Bothmer 7B 00:42:54 21:17 08:06
204 Oscar Heikkinen 7C 00:42:54 21:17 08:06
205 Alice Stenegård Norr 7A 00:43:09 21:32 08:08
206 Gustaf Norelius 7B 00:43:18 21:41 08:10
207 Edward Eriksson 7B 00:43:25 21:48 08:12
208 Johan Tengelin 7A 00:43:46 22:09 08:15
209 Linus Rigsten 8E 00:43:48 22:11 08:16
210 Alice Wedin 7E 00:43:58 22:21 08:18
211 Rebecka Hörman 8E 00:44:29 22:52 08:24
212 Ida Norlinder 9B 00:44:32 22:55 08:24
213 Ulrika Haglund 7A 00:45:22 23:45 08:34
214 Tobias Ekbom 9B 00:45:38 24:01 08:37
215 Sara Ekholm 9C 00:45:48 24:11 08:38
216 Toril Andershed 7E 00:45:59 24:22 08:41
217 Malin Lindberg 7C 00:46:05 24:28 08:42
218 Lucas Lindheden 8B 00:46:48 25:11 08:50
219 Jakob Andersson 8A 00:46:50 25:13 08:50
220 Viktor Henriksson 9C 00:46:53 25:16 08:51
221 Shawbou Piroti 8D 00:46:58 25:21 08:52
222 Elza Cedergren 8C 00:46:58 25:21 08:52
223 Alexander Strid 8E 00:47:04 25:27 08:53
224 Alva Sörman 8E 00:47:15 25:38 08:55
225 Sven Store 8B 00:47:38 26:01 08:59
226 Viktor Edvardsson 9A 00:47:51 26:14 09:02
227 Muna Mohudin 8E 00:48:12 26:35 09:06
228 Eva-Lotta Ylikarjula Larsson 8C 00:48:14 26:37 09:06
229 Mattias Knutsson 9C 00:48:32 26:55 09:09
230 Jonathan Andreen 9D 00:48:34 26:57 09:10
231 Joel Lindegren 9C 00:48:35 26:58 09:10
232 Frida Karlsson 9A 00:48:39 27:02 09:11
233 Hanna Västberg 9A 00:48:43 27:06 09:12
234 Mikaela Åhlfors 8C 00:48:43 27:06 09:12
235 Jack Porsér 9E 00:48:48 27:11 09:12
236 Olivia Lind 8F 00:48:50 27:13 09:13
237 Ebba Rylander 8F 00:48:50 27:13 09:13
238 Jonna Rasmus 8F 00:48:50 27:13 09:13
239 Melker Ståhl 9E 00:49:13 27:36 09:17
240 Lina Wester 8F 00:49:50 28:13 09:24
241 Emma Holmquist 8A 00:49:50 28:13 09:24
242 Eije Lövgren 8E 00:50:54 29:17 09:36
243 Noah Säteraas 8E 00:50:57 29:20 09:37
244 Albin Eriksson 8D 00:51:50 30:13 09:47
245 Marina Lehtonen 8D 00:52:53 31:16 09:59
246 Sofie Törnqvist 8D 00:52:56 31:19 09:59
247 Jenny Niklasson 8A 00:53:10 31:33 10:02
248 Lina Schramme 8A 00:53:10 31:33 10:02
249 Linnea Butchert 8A 00:53:32 31:55 10:06
250 Sandra Törnqvist 8D 00:54:00 32:23 10:11
251 Evelina Pettersson 8E 00:54:00 32:23 10:11
252 Johan Viborg 8E 00:56:30 34:53 10:40
253 Viktoria Solvang 7A 00:57:23 35:46 10:50
254 Nathalie Skoogh 7F 00:57:23 35:46 10:50
255 Tobias Johansson 8F 00:57:35 35:58 10:52
256 Emil Ödegården 8D 00:57:35 35:58 10:52
257 Gustaf Fernqvist 8C 00:57:35 35:58 10:52
258 Viktor Henrysson 7F 00:58:23 36:46 11:01
259 Sebastian Biller 7F 00:58:38 37:01 11:04
260 Ludwig Norgren Johansson 7B 00:58:38 37:01 11:04
261 Jonathan Ahderinne 7E 00:59:45 38:08 11:16
262 Filip Pettersson 7B 00:59:47 38:10 11:17
263 Dennis Andersson 7F 00:59:54 38:17 11:18
264 Pontus Borgström 8C 01:01:00 39:23 11:31
265 Marcus Ytter 8D 01:01:04 39:27 11:31
266 Amanda Lundqvist 9A 01:02:58 41:21 11:53
267 Ida Nordström 7F 01:05:21 43:44 12:20
268 Matilda Andersson 7F 01:05:25 43:48 12:21
269 Matilda Brunström 7A 01:05:27 43:50 12:21
270 Saga Norlinder 7A 01:05:34 43:57 12:22
271 Samuel Andersson 8D 01:07:23 45:46 12:43
272 Andreas Karlsson 7D 01:07:23 45:46 12:43
273 Alexander Hagman Eklund 8D 01:07:23 45:46 12:43
274 Elvira Vikström 7A 01:08:23 46:46 12:54
275 Miranda Andreijeff Grönroos 7A 01:08:23 46:46 12:54
276 Mikaela Lundin 7C 01:09:50 48:13 13:11
277 Wilma Persson 7C 01:09:54 48:17 13:11
278 Joel Einarsson 9B 01:14:41 53:04 14:05
279 Petter Almgren 9D 01:14:41 53:04 14:05
280 Joakim Nilsson 9D 01:14:56 53:19 14:08