Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 7/10 2010

Klasser
Flickor årskurs 7 (54)
Flickor årskurs 8 (39)
Flickor årskurs 9 (51)
Pojkar årskurs 7 (47)
Pojkar årskurs 8 (58)
Pojkar årskurs 9 (55)

Samlad resultatlista (304)


Startlista (Antal anmälda: 0)
KARLSäNGSLOPPET 7/10 2010 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Alexander Eklöf 9E 00:22:01 00:00 04:09
2 Kasper Takalo 9E 00:22:12 00:11 04:11
3 Markus Pettersson 9E 00:22:25 00:24 04:14
4 Felix Mallalieu 8A 00:22:43 00:42 04:17
5 Daniel Ekendahl 9E 00:22:49 00:48 04:18
6 Noa Wahlstedt 8A 00:23:06 01:05 04:22
7 Marc Eduard Van Wessel 8A 00:23:34 01:33 04:27
8 Sitthinon Karlsson Lomjabok 9G 00:23:40 01:39 04:28
9 Anders Bergvall 9E 00:24:03 02:02 04:32
10 Jamie Premji Hugosson 9E 00:24:03 02:02 04:32
11 Linus Andersson 9D 00:24:28 02:27 04:37
12 Leonard Pohl 7F 00:24:30 02:29 04:37
13 Filip Jansson 9D 00:24:34 02:33 04:38
14 Jakob Fransson 7C 00:24:42 02:41 04:40
15 Rickard Karlsson 7C 00:24:45 02:44 04:40
16 Pontus Dahlberg 7E 00:24:54 02:53 04:42
17 Patrik Hammarström 8F 00:24:55 02:54 04:42
18 Felix Löfborg 9C 00:25:00 02:59 04:43
19 Marcus Persson 9E 00:25:01 03:00 04:43
20 Jacob Iljans 8F 00:25:14 03:13 04:46
21 Oscar Cederlund 8E 00:25:15 03:14 04:46
22 Kritsada Namwet 8B 00:25:18 03:17 04:46
23 Julia Nygård 8B 00:25:23 03:22 04:47
24 Tobias Ahlberg 7B 00:25:42 03:41 04:51
25 Sebastian Flink 8E 00:25:52 03:51 04:53
26 Lucas Lindheden 7B 00:26:03 04:02 04:55
27 Siyamand Peroti 9E 00:26:05 04:04 04:55
28 Jesper Eriksson 9C 00:26:11 04:10 04:56
29 Klas Csomai 9C 00:26:20 04:19 04:58
30 Elin Hansen 9C 00:26:20 04:19 04:58
31 Sarah Bertilsson 9C 00:26:20 04:19 04:58
32 Rasmus Erixsson 9F 00:26:38 04:37 05:02
33 Pontus Bååth 8E 00:26:45 04:44 05:03
34 Gustav Eriksson 9F 00:26:55 04:54 05:05
35 Anton Kainulainen Johansson 7F 00:26:55 04:54 05:05
36 Hanna Karlsson 7A 00:26:56 04:55 05:05
37 Erik Dahlberg 7C 00:27:01 05:00 05:06
38 Edvin Keller 8D 00:27:04 05:03 05:06
39 Ludwig Lindh 9D 00:27:11 05:10 05:08
40 Victor Zetterman 9D 00:27:12 05:11 05:08
41 Josefin Erlandsson 7A 00:27:19 05:18 05:09
42 Simon Sundelin 8B 00:27:27 05:26 05:11
43 Niklas Fredriksson 8A 00:27:28 05:27 05:11
44 Simon Johansson 8A 00:27:28 05:27 05:11
45 Emma Johansson Nordlund 9G 00:27:35 05:34 05:12
46 Viktor Edvardsson 8A 00:27:38 05:37 05:13
47 Axel Hallor 7C 00:27:42 05:41 05:14
48 Alexandra Löfroos 9A 00:27:47 05:46 05:15
49 Fredrika Nybäck Ragnarsson 9A 00:27:47 05:46 05:15
50 Andreas Vahlsten 8E 00:27:48 05:47 05:15
51 Sebastian Andersson 7E 00:28:00 05:59 05:17
52 Alexander Andersson 9C 00:28:00 05:59 05:17
53 Viktor Rytter 9F 00:28:06 06:05 05:18
54 Idali Andersson 8B 00:28:08 06:07 05:18
55 Adam Carlsson 9E 00:28:13 06:12 05:19
56 Alex Johansson 7C 00:28:38 06:37 05:24
57 Emma Angergård 8C 00:28:50 06:49 05:26
58 Gustav Jansson Kristallen 00:28:52 06:51 05:27
59 Joakim Wester 9F 00:28:59 06:58 05:28
60 Gideon Hedlund 7F 00:28:59 06:58 05:28
61 Jonatan Björkman 7D 00:29:05 07:04 05:29
62 David Eriksson 8E 00:29:05 07:04 05:29
63 Moses Sjölander 8F 00:29:13 07:12 05:31
64 Patrik Löwenborg 9B 00:29:16 07:15 05:31
65 Fredrik Kammerland 8C 00:29:22 07:21 05:32
66 Michaela Persson 9D 00:29:25 07:24 05:33
67 Jonathan Karlsson 7C 00:29:32 07:31 05:34
68 Filip Eklund 7C 00:29:38 07:37 05:35
69 Andrea Lundin 9B 00:29:43 07:42 05:36
70 Salah Suleiman Poor 9D 00:29:46 07:45 05:37
71 Oliver Backman 8F 00:29:47 07:46 05:37
72 Fanny Uhr 8E 00:30:04 08:03 05:40
73 Ida Norén 9C 00:30:05 08:04 05:41
74 Denise Almer 7A 00:30:10 08:09 05:42
75 Doris Jander 7C 00:30:13 08:12 05:42
76 Karl Eriksson 7E 00:30:13 08:12 05:42
77 David Karlsson Boman 8E 00:30:17 08:16 05:43
78 Johanna Bäärnhielm 7A 00:30:17 08:16 05:43
79 Jacob Lindh 8A 00:30:17 08:16 05:43
80 Albin Leino 8D 00:30:25 08:24 05:44
81 Erika Löthgren 8C 00:30:30 08:29 05:45
82 Elin Axelsson 8F 00:30:30 08:29 05:45
83 Emma Morell 7E 00:30:32 08:31 05:46
84 Malin Johansson 8D 00:30:47 08:46 05:48
85 Bill Lavebratt 7B 00:31:00 08:59 05:51
86 Yasira Abdi 9A 00:31:00 08:59 05:51
87 Cornelia Zetterman 7E 00:31:10 09:09 05:53
88 Seyyed Nasir Hosseini 7A 00:31:11 09:10 05:53
89 Carl Norgren Johansson 8C 00:31:12 09:11 05:53
90 Hanna Erlandsson 7A 00:31:14 09:13 05:54
91 Joel Carlsson 8B 00:31:22 09:21 05:55
92 Emma Linnea Björkman 9B 00:31:37 09:36 05:58
93 Felicia Wallin 7C 00:31:38 09:37 05:58
94 Jenny Alstrin 7E 00:31:38 09:37 05:58
95 Lisa Tengelin 7B 00:31:38 09:37 05:58
96 Abdinasir Mohamed Moalin 7B 00:31:44 09:43 05:59
97 Henrik Lövgren 7F 00:31:45 09:44 05:59
98 Sofia Willenfors 9D 00:31:49 09:48 06:00
99 Marcus Mählström 7D 00:31:54 09:53 06:01
100 Andreas Eklöf 7A 00:31:54 09:53 06:01
101 Lejla Siljak 7E 00:31:56 09:55 06:02
102 Felicia Jonsson 7B 00:32:00 09:59 06:02
103 Jessica Korkeakoski 9B 00:32:04 10:03 06:03
104 Emma Johansson 8F 00:32:08 10:07 06:04
105 Vendela Persson 7F 00:32:11 10:10 06:04
106 Edit Vilhelmsson 7D 00:32:11 10:10 06:04
107 Alexandra Thynell 7C 00:32:11 10:10 06:04
108 Emanuel Friberg 7F 00:32:15 10:14 06:05
109 Emilia Oskarsson 8D 00:32:31 10:30 06:08
110 Maryan Abdi 9F 00:32:33 10:32 06:08
111 Patrik Gustafsson Viitala 7F 00:32:44 10:43 06:11
112 Javad Barbari 8A 00:32:47 10:46 06:11
113 Edvin Gottfrid Löthgren 7F 00:32:47 10:46 06:11
114 Taylor Brumann 8D 00:32:48 10:47 06:11
115 Peder Närhi 8C 00:32:49 10:48 06:12
116 Kamonrat Orrberg 8B 00:32:52 10:51 06:12
117 Jakob Andersson 7A 00:32:57 10:56 06:13
118 Märta Karlsson 9E 00:32:59 10:58 06:13
119 Julia Larsson 9D 00:33:07 11:06 06:15
120 Sandra Bååth 9D 00:33:34 11:33 06:20
121 Sarah Virtanen Vindh 9A 00:33:35 11:34 06:20
122 Oscar Eriksson 8C 00:33:51 11:50 06:23
123 Eliana Eldsfors 8A 00:33:58 11:57 06:25
124 Marcus Ahlgren 9F 00:34:01 12:00 06:25
125 Samuel Van Den Weghe 8A 00:34:17 12:16 06:28
126 Linn Gustafsson 8C 00:34:18 12:17 06:28
127 Emma Lindell 8C 00:34:19 12:18 06:28
128 Julia Tryzell 8D 00:34:20 12:19 06:29
129 Daniil Slessarevich 8D 00:34:29 12:28 06:30
130 Margit Vilhelmsson 9C 00:34:30 12:29 06:31
131 Sabina Fontana 9C 00:34:30 12:29 06:31
132 Johanna Elgström 9B 00:34:43 12:42 06:33
133 Bunchan Ngamklang 7B 00:34:46 12:45 06:34
134 Ebba Nilsson Dahlin 7B 00:34:46 12:45 06:34
135 Anton Andersson 8F 00:34:50 12:49 06:34
136 Lovisa Larsson 7A 00:34:51 12:50 06:35
137 Matilda Svan 7B 00:34:52 12:51 06:35
138 Emil Sjöbring 9C 00:34:54 12:53 06:35
139 Daniel Lundén Windal 9C 00:34:54 12:53 06:35
140 Kasper Vikström 9A 00:35:05 13:04 06:37
141 Isabel Wagner 9D 00:35:06 13:05 06:37
142 Jennifer Hiller 9C 00:35:10 13:09 06:38
143 Sara Lönnström 7B 00:35:11 13:10 06:38
144 Kajsa Andersson 7C 00:35:11 13:10 06:38
145 Matilda Gårdeman 7C 00:35:14 13:13 06:39
146 Carine Kayenga 9A 00:35:19 13:18 06:40
147 Felicia Karbing 8D 00:35:23 13:22 06:41
148 Jane Tiina Persson 8E 00:35:27 13:26 06:41
149 Anna Kiel 9B 00:35:28 13:27 06:42
150 Matilda Olofsson 8D 00:35:29 13:28 06:42
151 Cornelia Eklöf 8D 00:35:32 13:31 06:42
152 Josefin Cederlund 8D 00:35:42 13:41 06:44
153 Fredrik Irvhage 9B 00:35:45 13:44 06:45
154 Tavga Muhammad Taha 9A 00:35:48 13:47 06:45
155 Adam Henrysson 7C 00:35:52 13:51 06:46
156 Frida Johansson 8D 00:35:53 13:52 06:46
157 Jonas Lund 8C 00:36:26 14:25 06:52
158 Jonna Rasmus 7F 00:36:29 14:28 06:53
159 Adam Thybeck 7A 00:36:45 14:44 06:56
160 Mattias Spjut 9D 00:36:46 14:45 06:56
161 Anton Vilhelmsson Hotidis 7B 00:36:46 14:45 06:56
162 Marcus Hilmart 9D 00:36:47 14:46 06:56
163 Noha Ala Al-Ameeri 8E 00:36:53 14:52 06:58
164 Kevin Fredriksson 8D 00:36:54 14:53 06:58
165 Hanna Larsson 7D 00:36:55 14:54 06:58
166 Rasmus Östlund 7E 00:36:56 14:55 06:58
167 Simon Björnstad 8D 00:36:57 14:56 06:58
168 Shawbou Piroti 7D 00:36:59 14:58 06:59
169 Maja-Sofia Bergvall 9B 00:37:19 15:18 07:02
170 Anton Sundby 8C 00:37:28 15:27 07:04
171 Marcus Ramse 8D 00:37:30 15:29 07:05
172 Lisa Svensson 9D 00:37:43 15:42 07:07
173 Ludwig Sundberg 7E 00:37:47 15:46 07:08
174 Jessica Pelmas 8A 00:37:48 15:47 07:08
175 Andreas Lundqvist 9F 00:37:53 15:52 07:09
176 Charlotta Martinsson 8C 00:38:13 16:12 07:13
177 Yousuf Abdi Kristallen 00:38:15 16:14 07:13
178 Pernilla Cassel Igelström 8E 00:38:16 16:15 07:13
179 Anna Skoogh 9C 00:38:30 16:29 07:16
180 Rebecca Kammerland 8D 00:38:37 16:36 07:17
181 Maja Larsson 8C 00:38:40 16:39 07:18
182 Johanna Hedenström 8A 00:38:55 16:54 07:21
183 Simon Granström 9F 00:39:03 17:02 07:22
184 William Sundberg 9B 00:39:10 17:09 07:23
185 Olivia Magnusson 7C 00:39:18 17:17 07:25
186 Petra Lundin 7D 00:39:21 17:20 07:25
187 Sven Store 7B 00:39:22 17:21 07:26
188 Erik Gryth 9G 00:39:23 17:22 07:26
189 Isak Carlsson 8D 00:39:31 17:30 07:27
190 Cornelia Kloth 9D 00:39:37 17:36 07:28
191 Gabriella Malki 7B 00:39:42 17:41 07:29
192 Hannes Skoglund 8B 00:39:53 17:52 07:32
193 William Schwencke 8F 00:39:55 17:54 07:32
194 Maja Kindströmer 8C 00:39:57 17:56 07:32
195 Lovisa Spector 8C 00:40:03 18:02 07:33
196 Anna Eriksson 8A 00:40:06 18:05 07:34
197 Sanna Larsson 7B 00:40:16 18:15 07:36
198 Emil Gryth 8B 00:40:18 18:17 07:36
199 Abdulqani Mohamed Moalin 8A 00:40:19 18:18 07:36
200 Nathalie Cassel Igelström 9B 00:40:19 18:18 07:36
201 Mikael Frejvi Frejvi 8B 00:40:32 18:31 07:39
202 Line Smårs 7F 00:40:36 18:35 07:40
203 Henric Hernstigen 9G 00:40:51 18:50 07:42
204 Ioana Pettersson 7F 00:40:57 18:56 07:44
205 Carolin Jansson 9B 00:41:11 19:10 07:46
206 Tim Rönnholm 7C 00:41:14 19:13 07:47
207 Pontus Lönnström 9G 00:41:15 19:14 07:47
208 Hampus Schramme 9B 00:41:15 19:14 07:47
209 Erik Jonsson 7F 00:41:36 19:35 07:51
210 Rickie Holmberg 9G 00:41:50 19:49 07:54
211 Oscar Eriksson 7E 00:41:52 19:51 07:54
212 Joakim Eriksson 7E 00:42:13 20:12 07:58
213 Emma Karlsson 7B 00:42:15 20:14 07:58
214 Samuel Köpberg 9E 00:42:16 20:15 07:58
215 Miriam Boström 7B 00:42:23 20:22 08:00
216 Jonatan Serna Portilla 8A 00:42:34 20:33 08:02
217 Mattias Knutsson 8C 00:42:42 20:41 08:03
218 Elvira Lindén 8C 00:42:51 20:50 08:05
219 Amanda Larsson 9D 00:43:13 21:12 08:09
220 Ida Norlinder 8B 00:43:15 21:14 08:10
221 Rukhsar Rahim Peroti 7D 00:43:33 21:32 08:13
222 Cecilia Håkansson 8F 00:43:43 21:42 08:15
223 Danaysha Nicolle Cantera La Rosa 8F 00:43:51 21:50 08:16
224 Linn Andersson 7B 00:43:55 21:54 08:17
225 Andreas Forsberg 8C 00:44:14 22:13 08:21
226 Andreas Tolonen 9F 00:44:21 22:20 08:22
227 Olivia Lind 7F 00:44:23 22:22 08:22
228 Alexander Strid 7E 00:44:24 22:23 08:23
229 Simon Edvall 9C 00:44:26 22:25 08:23
230 Linus Rigsten 7E 00:44:32 22:31 08:24
231 Christopher Åskag 9A 00:44:35 22:34 08:25
232 Lisa Fogdeby 9F 00:44:39 22:38 08:25
233 Angelica Andersson 9G 00:45:04 23:03 08:30
234 Kristoffer Holm 9A 00:45:48 23:47 08:38
235 Moa Andersson 7F 00:45:49 23:48 08:39
236 Shirwan Aziz Piroti 7A 00:46:11 24:10 08:43
237 Jonathan Morrison Hermansson 7D 00:46:11 24:10 08:43
238 Pontus Borgström 7C 00:46:11 24:10 08:43
239 Gustaf Fernqvist 7C 00:46:16 24:15 08:44
240 Ida Andersson 9E 00:46:46 24:45 08:49
241 Mikaela Åhlfors 7C 00:46:56 24:55 08:51
242 Daniel Granat 9F 00:47:04 25:03 08:53
243 Christoffer Holmquist 9F 00:47:18 25:17 08:55
244 Eva-Lotta Ylikarjula Larsson 7C 00:47:40 25:39 09:00
245 Ahmad Nour Hussien 9A 00:47:48 25:47 09:01
246 Fredrik Eriksson 9G 00:48:06 26:05 09:05
247 Magnus Danielsson 8F 00:49:01 27:00 09:15
248 Julia Tengelin 9A 00:49:05 27:04 09:16
249 Muna Mohudin 7E 00:49:09 27:08 09:16
250 Nataly Torres Arias 7D 00:49:29 27:28 09:20
251 Frida Liljedahl Östberg 7D 00:49:32 27:31 09:21
252 Lina Wester 7F 00:49:35 27:34 09:21
253 Emma Holmquist 7A 00:49:37 27:36 09:22
254 Linnea Butchert 7A 00:50:31 28:30 09:32
255 Tobias Ekbom 8B 00:50:36 28:35 09:33
256 Marina Lehtonen 7D 00:50:47 28:46 09:35
257 Alexander Lindahl 7B 00:51:29 29:28 09:43
258 Sara Sörman 9C 00:52:01 30:00 09:49
259 Filippa Jouper 9A 00:52:06 30:05 09:50
260 Dawit Fukadu Weldon 7B 00:53:13 31:12 10:02
261 Alva Sörman 7E 00:53:26 31:25 10:05
262 Amanda Borgström 9G 00:55:53 33:52 10:33
263 Olivia Carlsson 9G 00:56:02 34:01 10:34
264 Samuel Andersson 7D 00:56:43 34:42 10:42
265 Alexander Hagman Eklund 7D 00:56:44 34:43 10:42
266 Olle Andersson 9E 00:57:19 35:18 10:49
267 Sebastian Karlsson 9E 00:57:27 35:26 10:50
268 Sebastian Dabnor 9B 00:58:15 36:14 10:59
269 Marcus Törnqvist 9B 00:58:40 36:39 11:04
270 Amanda Wikström 9A 00:59:57 37:56 11:19
271 Frida Karlsson 8A 01:00:16 38:15 11:22
272 Hanna Västberg 8A 01:00:17 38:16 11:22
273 Marcus Mossberg 9A 01:01:56 39:55 11:41
274 Jon Walling 9A 01:01:59 39:58 11:42
275 Sara Ekholm 8C 01:03:33 41:32 11:59
276 Hanna Linderholt 8D 01:03:55 41:54 12:04
277 Ellinor Cederlund 9G 01:04:21 42:20 12:08
278 Joel Lindegren 8C 01:04:31 42:30 12:10
279 Viktor Henriksson 8C 01:04:40 42:39 12:12
280 Joel Einarsson 8B 01:04:46 42:45 12:13
281 Joakim Nilsson 8D 01:04:46 42:45 12:13
282 Petter Almgren 8D 01:04:46 42:45 12:13
283 Jenny Niklasson 7A 01:04:48 42:47 12:14
284 Lina Schramme 7A 01:04:48 42:47 12:14
285 Sandra Törnqvist 7D 01:05:34 43:33 12:22
286 Sofie Törnqvist 7D 01:05:36 43:35 12:23
287 Evelina Pettersson 7E 01:06:33 44:32 12:33
288 Rebecka Hörman 7E 01:06:33 44:32 12:33
289 Karin Gehrman 9A 01:06:53 44:52 12:37
290 Anna Smothers Brinck 9A 01:09:30 47:29 13:07
291 Amanda Olsen 9A 01:09:54 47:53 13:11
292 Emil Schmidt 8A 01:09:57 47:56 13:12
293 Fredrik Lindberg 8F 01:10:57 48:56 13:23
294 Jamil Hosseini 8C 01:11:28 49:27 13:29
295 Adam Nilsson Martin 8A 01:15:54 53:53 14:19
296 Melker Ståhl 8E 01:16:00 53:59 14:20
297 Nathan Janssen 8F 01:16:00 53:59 14:20
298 Lovisa Lind 9G 01:16:03 54:02 14:21
299 Kajsa Andersson 9A 01:16:03 54:02 14:21
300 Jennifer Tengelin 9G 01:16:54 54:53 14:31
301 Josefin Gustafsson 9E 01:19:05 57:04 14:55
302 Jeanette Karlsson 9A 01:19:05 57:04 14:55
303 Moa Andersson 9E 01:19:12 57:11 14:57
304 Phanuphat Pragomtang 9G 01:30:57 01:08:56 17:10