Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 1/10 2009

Klasser
Flickor årskurs 7 (36)
Flickor årskurs 8 (47)
Flickor årskurs 9 (34)
Pojkar årskurs 7 (53)
Pojkar årskurs 8 (40)
Pojkar årskurs 9 (44)

Samlad resultatlista (254)


Startlista (Antal anmälda: 0)
KARLSäNGSLOPPET 1/10 2009 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Tor Bornedal Samils 9F 00:21:37 00:00 04:05
2 Joel Karlsson 9F 00:21:52 00:15 04:08
3 Kasper Takalo 8E 00:21:52 00:15 04:08
4 Markus Pettersson 8E 00:21:59 00:22 04:09
5 Alexander Eklöf 8E 00:21:59 00:22 04:09
6 Martin Jansson 9C 00:22:46 01:09 04:18
7 Pontus Brunström 9F 00:22:50 01:13 04:18
8 Isak Smårs 9C 00:23:17 01:40 04:24
9 Felix Löfborg 8C 00:23:34 01:57 04:27
10 Olof Svanberg 9E 00:23:41 02:04 04:28
11 Felix Mallalieu 7A 00:23:50 02:13 04:30
12 Martin Spjut 8G 00:23:51 02:14 04:30
13 Noa Wahlstedt 7A 00:23:55 02:18 04:31
14 Anders Bergvall 8C 00:24:10 02:33 04:34
15 Markus Evaldsson 9C 00:24:16 02:39 04:35
16 Siyamand Peroti 8E 00:24:19 02:42 04:35
17 Josefine Andreen 9E 00:24:23 02:46 04:36
18 Johan Morssing Vilén 9B 00:24:25 02:48 04:36
19 Jesper Eriksson 9F 00:24:27 02:50 04:37
20 Filip Jansson 8D 00:24:57 03:20 04:42
21 Phanuphat Pragomtang Förberedelse 00:25:10 03:33 04:45
22 Gustav Fälling 7A 00:25:18 03:41 04:46
23 Oskar Löthgren 9C 00:25:18 03:41 04:46
24 Mases Nalbandyan 9E 00:25:29 03:52 04:48
25 Karzan Maarifati 9E 00:25:33 03:56 04:49
26 Sitthinon Karlsson Lomjabok 8G 00:25:36 03:59 04:50
27 Trolle Smedberg 8B 00:25:39 04:02 04:50
28 Sebastian Flink 7E 00:25:42 04:05 04:51
29 Jesper Eriksson 8C 00:25:51 04:14 04:53
30 Klas Csomai 8C 00:26:04 04:27 04:55
31 Jamil Hosseini 7C 00:26:09 04:32 04:56
32 Moses Sjölander 7F 00:26:10 04:33 04:56
33 Oscar Cederlund 7F 00:26:11 04:34 04:56
34 Julia Nygård 7E 00:26:20 04:43 04:58
35 Elin Hansen 8C 00:26:29 04:52 05:00
36 Michaela Persson 8D 00:26:31 04:54 05:00
37 Mikael Eliasson 9A 00:26:40 05:03 05:02
38 Joakim Solvang 9C 00:26:47 05:10 05:03
39 Ellinor Håkansson 9A 00:26:59 05:22 05:05
40 Sandra Axelsson 9A 00:27:22 05:45 05:10
41 Jamie Premji Hugosson 8E 00:27:31 05:54 05:12
42 Ante Juneholm 9B 00:27:37 06:00 05:13
43 Andrea Lundin 8B 00:27:42 06:05 05:14
44 Fredrik Kammerland 7C 00:27:47 06:10 05:15
45 Josefine Sjöholm 9C 00:27:48 06:11 05:15
46 Alexander Andersson 8C 00:27:50 06:13 05:15
47 Emma Johansson 7F 00:27:51 06:14 05:15
48 Rasmus Erixsson 8F 00:27:51 06:14 05:15
49 Pierre Bergström 9B 00:27:55 06:18 05:16
50 Henric Hernstigen 8G 00:28:00 06:23 05:17
51 Erika Löthgren 7C 00:28:10 06:33 05:19
52 Emma Angergård 7C 00:28:11 06:34 05:19
53 Marcus Ahlgren 8F 00:28:30 06:53 05:23
54 Marcus Persson 8E 00:28:31 06:54 05:23
55 Joakim Henriksson 8B 00:28:36 06:59 05:24
56 Elias Bergvall 9F 00:28:43 07:06 05:25
57 Julia Larsson 8D 00:28:56 07:19 05:28
58 Yasira Abdi 9A 00:29:05 07:28 05:29
59 Felicia Widström 9B 00:29:08 07:31 05:30
60 Alice Jander 9C 00:29:09 07:32 05:30
61 Sara Ahlgren 9D 00:29:10 07:33 05:30
62 Desirée Almer 9F 00:29:13 07:36 05:31
63 Natalie Sykes 9C 00:29:24 07:47 05:33
64 Victor Johnsen Alm 9D 00:29:27 07:50 05:33
65 Robin Fredriksson 9C 00:29:28 07:51 05:34
66 Idali Andersson 7E 00:29:42 08:05 05:36
67 Patrik Hammarström 7F 00:29:42 08:05 05:36
68 Malin Johansson 7D 00:29:43 08:06 05:36
69 Emil Sjöbring 8C 00:29:45 08:08 05:37
70 Ludwig Lindh 8D 00:29:46 08:09 05:37
71 Victor Zetterman 8D 00:29:47 08:10 05:37
72 Fredrika Nybäck Ragnarsson 8A 00:29:49 08:12 05:38
73 Marc Eduard Van Wessel 7A 00:29:52 08:15 05:38
74 Nikola Jovanovic 7D 00:29:57 08:20 05:39
75 Gustaf Bergvall 9E 00:30:03 08:26 05:40
76 Adam Pantidech Erlandsson 9A 00:30:06 08:29 05:41
77 Filip Andersson 9B 00:30:13 08:36 05:42
78 Martin Almgren 9D 00:30:17 08:40 05:43
79 Emma Johansson Nordlund 8G 00:30:44 09:07 05:48
80 Amanda Larje 9B 00:30:50 09:13 05:49
81 Viktor Edvardsson 7A 00:30:52 09:15 05:49
82 Niklas Fredriksson 7A 00:30:59 09:22 05:51
83 Pontus Bååth 7F 00:31:00 09:23 05:51
84 Siri Berzelius 7C 00:31:07 09:30 05:52
85 Sofie Ljudén 8B 00:31:09 09:32 05:53
86 David Eriksson 7F 00:31:13 09:36 05:53
87 Nathan Janssen 7F 00:31:14 09:37 05:54
88 Viktor Rytter 8F 00:31:19 09:42 05:55
89 Moa Blidgren 9B 00:31:40 10:03 05:58
90 Alexandra Löfroos 8A 00:31:42 10:05 05:59
91 Andreas Vahlsten 7F 00:31:50 10:13 06:00
92 Cecilia Håkansson 7F 00:31:52 10:15 06:01
93 Frida Johansson 7D 00:31:53 10:16 06:01
94 Elin Axelsson 7E 00:31:54 10:17 06:01
95 Gustav Jansson Kristallen 00:32:05 10:28 06:03
96 Alexander Karlsson 9D 00:32:20 10:43 06:06
97 Mathias Stirling Björkman 9D 00:32:21 10:44 06:06
98 Sandra Bååth 8D 00:32:21 10:44 06:06
99 Therese Windal 9F 00:32:39 11:02 06:10
100 Jacob Lindh 7A 00:32:41 11:04 06:10
101 Shwana Piroti 9F 00:32:41 11:04 06:10
102 Simon Lönn 8E 00:32:42 11:05 06:10
103 Sofia Willenfors 8D 00:32:46 11:09 06:11
104 Jessica Korkeakoski 8B 00:32:47 11:10 06:11
105 Jonathan Svensson Gryth 9F 00:32:57 11:20 06:13
106 Taylor Brumann 7D 00:33:00 11:23 06:14
107 Lisa Johansson 9E 00:33:01 11:24 06:14
108 Jane Tiina Persson 7F 00:33:07 11:30 06:15
109 Daniil Slessarevich 7D 00:33:40 12:03 06:21
110 Adam Lindh 9A 00:33:42 12:05 06:22
111 Julia Fälling 7C 00:33:51 12:14 06:23
112 Amina Mohamed Moalin 8F 00:33:54 12:17 06:24
113 Maryan Abdi 8F 00:33:58 12:21 06:25
114 Felix Hedenström 9F 00:33:59 12:22 06:25
115 Cornelia Eklöf 7D 00:34:01 12:24 06:25
116 Emma Pettersson 9A 00:34:07 12:30 06:26
117 Jonas Lund 7C 00:34:12 12:35 06:27
118 Sabina Fontana 8C 00:34:20 12:43 06:29
119 Emma Lindell 7C 00:34:23 12:46 06:29
120 Emma Isosalo Jansson 8B 00:34:25 12:48 06:30
121 Albin Leino 7D 00:34:32 12:55 06:31
122 Märta Karlsson 8E 00:34:32 12:55 06:31
123 Emilia Oskarsson 7D 00:34:33 12:56 06:31
124 Jonathan Andreen 7D 00:34:34 12:57 06:31
125 Linnéa Risfelt 8E 00:34:36 12:59 06:32
126 Felix Riipi 8D 00:35:04 13:27 06:37
127 Edvin Keller 7D 00:35:27 13:50 06:41
128 Emma Linnea Björkman 8B 00:35:40 14:03 06:44
129 Maja Larsson 7C 00:35:46 14:09 06:45
130 Jack Porsér 7E 00:35:52 14:15 06:46
131 Melker Ståhl 7F 00:35:57 14:20 06:47
132 Ida Bergvall 9C 00:35:58 14:21 06:47
133 Felicia Karbing 7D 00:36:05 14:28 06:48
134 Sarah Virtanen Vindh 8A 00:36:09 14:32 06:49
135 Linn Gustafsson 7C 00:36:14 14:37 06:50
136 Charlotta Martinsson 7C 00:36:15 14:38 06:50
137 Lena Gavrylyuk 9A 00:36:17 14:40 06:51
138 Anna Kiel 8B 00:36:35 14:58 06:54
139 Tom Liberg 8G 00:36:50 15:13 06:57
140 Bernhardina Hörnstein 9D 00:37:03 15:26 06:59
141 Tishko Muhammad Taha 9B 00:37:25 15:48 07:04
142 Julia Tryzell 7D 00:37:28 15:51 07:04
143 Beatrice Cederborg 8E 00:37:32 15:55 07:05
144 Anton Öqvist 9A 00:37:35 15:58 07:05
145 Vendela Tenor 9E 00:37:40 16:03 07:06
146 Emina Besic 9F 00:37:41 16:04 07:07
147 Joel Carlsson 7E 00:37:43 16:06 07:07
148 Kasper Vikström 8A 00:38:09 16:32 07:12
149 Cornelia Kloth 8D 00:38:14 16:37 07:13
150 Tavga Muhammad Taha 8A 00:38:34 16:57 07:17
151 Isabella Danielsson 9D 00:38:39 17:02 07:18
152 Kevin Fredriksson 7D 00:38:46 17:09 07:19
153 Carl Norgren Johansson 7C 00:38:48 17:11 07:19
154 Rasmus Larsson 9A 00:38:49 17:12 07:19
155 Peder Eriksson 7C 00:38:49 17:12 07:19
156 Kim Norelius 9A 00:38:50 17:13 07:20
157 Lisa Svensson 8D 00:38:52 17:15 07:20
158 Emma Andersson 8D 00:39:16 17:39 07:25
159 Nadir Khankichiev 9F 00:39:26 17:49 07:26
160 Josefin Cederlund 7D 00:39:27 17:50 07:27
161 Anton Andersson 7E 00:39:35 17:58 07:28
162 Joel Ramkvist 7A 00:39:37 18:00 07:28
163 Johanna Elgström 8B 00:39:57 18:20 07:32
164 Nathalie Cassel Igelström 8B 00:39:59 18:22 07:33
165 Anton Sundby 7C 00:40:08 18:31 07:34
166 David Karlsson Boman 7E 00:40:09 18:32 07:35
167 Simon Johansson 7A 00:40:30 18:53 07:38
168 Fredrik Irvhage 8B 00:40:35 18:58 07:39
169 Amanda Larsson 8D 00:40:37 19:00 07:40
170 Amanda Wikström 8A 00:40:57 19:20 07:44
171 Carolina Öberg 8C 00:40:58 19:21 07:44
172 Dhuha Al-Ameeri 9A 00:41:07 19:30 07:45
173 Jamila Barbari 9A 00:41:08 19:31 07:46
174 Eliana Eldsfors 7A 00:42:02 20:25 07:56
175 Abdulqani Mohamed Moalin 7A 00:42:14 20:37 07:58
176 Javad Barbari 7A 00:42:16 20:39 07:58
177 Tresor Yan Mugwanashaka 7A 00:42:28 20:51 08:01
178 Gry Karlsson 9D 00:42:39 21:02 08:03
179 Denise Björk 9C 00:42:45 21:08 08:04
180 Julia Eriksson 9D 00:42:46 21:09 08:04
181 Oskar Drakensvärd 9D 00:43:19 21:42 08:10
182 Pernilla Cassel Igelström 7F 00:43:55 22:18 08:17
183 Orawan Ngamklang 9D 00:44:05 22:28 08:19
184 Johanna Hedenström 7A 00:44:05 22:28 08:19
185 Lovisa Spector 7C 00:44:11 22:34 08:20
186 Frida Bergman 8E 00:44:25 22:48 08:23
187 Zana Sahiti 8G 00:44:29 22:52 08:24
188 Isak Carlsson 7D 00:45:33 23:56 08:36
189 Tobias Ekbom 7E 00:45:34 23:57 08:36
190 Simon Björnstad 7D 00:45:35 23:58 08:36
191 Oliver Backman 7E 00:45:36 23:59 08:36
192 Fatma Mahdi 9D 00:45:39 24:02 08:37
193 Alexandra Kammerland 9D 00:45:41 24:04 08:37
194 Elin Evaldsson 9B 00:45:45 24:08 08:38
195 Amanda Nilsson Löf 7F 00:45:58 24:21 08:40
196 Linn Johansson 7F 00:45:59 24:22 08:41
197 Rebecca Kammerland 7D 00:46:00 24:23 08:41
198 Mathilda Larsson 9B 00:46:37 25:00 08:48
199 Klaudia Bartkow 8C 00:46:40 25:03 08:48
200 Jessica Pelmas 7A 00:47:14 25:37 08:55
201 Anna Eriksson 7A 00:47:15 25:38 08:55
202 Andreas Forsberg 7C 00:47:20 25:43 08:56
203 Joakim Nilsson 7D 00:47:21 25:44 08:56
204 Richard Eriksson 9F 00:47:29 25:52 08:58
205 Maja-Sofia Bergvall 8B 00:47:44 26:07 09:00
206 Liam Olofsson 9F 00:48:08 26:31 09:05
207 William Askerlund 9F 00:48:09 26:32 09:05
208 Alfred Ämström 9E 00:48:10 26:33 09:05
209 Lisa Fogdeby 8F 00:48:12 26:35 09:06
210 Sara Sörman 8C 00:48:16 26:39 09:06
211 Pernilla Westberg 8B 00:48:17 26:40 09:07
212 Marcus Ramse 7D 00:48:27 26:50 09:08
213 Mattias Knutsson 7C 00:48:28 26:51 09:09
214 Emil Gryth 7E 00:48:29 26:52 09:09
215 Mikael Frejvi Hefvelin 7E 00:48:31 26:54 09:09
216 Hannes Skoglund 7E 00:48:32 26:55 09:09
217 Robin Lindberg 9E 00:48:35 26:58 09:10
218 Robin Ljungberg 9E 00:48:35 26:58 09:10
219 Ida Andersson 8E 00:49:27 27:50 09:20
220 Moa Andersson 8E 00:49:28 27:51 09:20
221 My Linderholt 8F 00:49:30 27:53 09:20
222 Adam Carlsson 8E 00:49:36 27:59 09:22
223 Angelica Torres Arias 7C 00:49:39 28:02 09:22
224 Danaysha Nicolle Cantera La Rosa 7E 00:49:40 28:03 09:22
225 Joel Lindegren 7C 00:50:35 28:58 09:33
226 Angelica Andersson 8G 00:50:41 29:04 09:34
227 Camilla Frentz 8C 00:50:50 29:13 09:35
228 Anna Skoogh 8C 00:50:51 29:14 09:36
229 David Lindberg 9B 00:51:19 29:42 09:41
230 Kamonrat Orrberg 7F 00:52:24 30:47 09:53
231 Erik Gryth 8G 00:53:09 31:32 10:02
232 Andreas Ytter 9E 00:53:18 31:41 10:03
233 Sanna Persson 9F 00:53:31 31:54 10:06
234 Johanna Rosengren 9F 00:53:32 31:55 10:06
235 Cecilia Flodberg 8G 00:53:37 32:00 10:07
236 Olivia Carlsson 8G 00:53:38 32:01 10:07
237 Rickie Holmberg 8G 00:53:42 32:05 10:08
238 Andreas Tolonen 8F 00:53:52 32:15 10:10
239 Andreas Modig 8D 00:53:56 32:19 10:11
240 Salah Suleiman Poor 8D 00:54:17 32:40 10:15
241 Simon Edvall 8C 00:54:20 32:43 10:15
242 Shukri Abdulwahab Förberedelse 00:54:31 32:54 10:17
243 Marcus Hilmart 8D 00:54:36 32:59 10:18
244 Pontus Johansson 8D 00:54:38 33:01 10:18
245 Mattias Spjut 8D 00:55:15 33:38 10:25
246 Filippa Jouper 8A 00:55:32 33:55 10:29
247 Amanda Borgström 8G 00:55:33 33:56 10:29
248 Noha Ala Najem 7F 00:55:37 34:00 10:30
249 Joel Einarsson 7E 00:56:58 35:21 10:45
250 Magnus Danielsson 7E 00:57:02 35:25 10:46
251 Mattias Söder 9E 00:57:41 36:04 10:53
252 Hanna Linderholt 7D 00:58:06 36:29 10:58
253 Sara Ekholm 7C 00:58:07 36:30 10:58
254 Hampus Schramme 8B 00:59:56 38:19 11:18