Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 2/10 2008

Klasser
Flickor årskurs 7 (52)
Flickor årskurs 8 (37)
Flickor årskurs 9 (39)
Pojkar årskurs 7 (45)
Pojkar årskurs 8 (55)
Pojkar årskurs 9 (45)

Samlad resultatlista (273)


Startlista (Antal anmälda: 0)
KARLSäNGSLOPPET 2/10 2008 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Ludvig Vogler 9A 00:22:04 00:00 04:10
2 Tor Bornedal Samils 8F 00:22:17 00:13 04:12
3 Markus Pettersson 7E 00:22:20 00:16 04:13
4 Kasper Takalo 7E 00:22:36 00:32 04:16
5 Josef Steiner 9A 00:22:39 00:35 04:16
6 Anton Blidgren 9C 00:22:52 00:48 04:19
7 Andreas Karbing 8F 00:22:53 00:49 04:19
8 Jonas Lindahl 9G 00:22:59 00:55 04:20
9 Johannes Uhr 9G 00:23:05 01:01 04:21
10 Hampus Lind 8A 00:23:16 01:12 04:23
11 Joel Karlsson 8F 00:23:22 01:18 04:25
12 Gabriel Wagner 9C 00:23:40 01:36 04:28
13 Isak Smårs 8C 00:23:41 01:37 04:28
14 Isak Friberg 9E 00:23:50 01:46 04:30
15 Olof Svanberg 8E 00:24:07 02:03 04:33
16 Martin Jansson 8C 00:24:17 02:13 04:35
17 Andreas Lundqvist 7F 00:24:30 02:26 04:37
18 Martin Spjut 7G 00:24:38 02:34 04:39
19 Elias Jennebo Hall 9B 00:24:42 02:38 04:40
20 Rebecca Andersson 9E 00:24:43 02:39 04:40
21 Daniel Ekendahl 7E 00:24:47 02:43 04:41
22 Linus Andersson 7D 00:24:50 02:46 04:41
23 William Lind 9D 00:25:02 02:58 04:43
24 Pontus Brunström 8F 00:25:04 03:00 04:44
25 Sulaiman Piroti 9B 00:25:09 03:05 04:45
26 Kim Norelius 8A 00:25:28 03:24 04:48
27 Josefine Andreen 8E 00:25:33 03:29 04:49
28 Rasmus Erixsson 7F 00:25:38 03:34 04:50
29 Andreas Lindberg 9A 00:25:55 03:51 04:53
30 Johan Morssing Vilén 8B 00:26:00 03:56 04:54
31 Oskar Löthgren 8C 00:26:13 04:09 04:57
32 Anna Larsson 9D 00:26:31 04:27 05:00
33 Felix Löfborg 7C 00:26:36 04:32 05:01
34 Lisabet Dahlkvist 8A 00:26:55 04:51 05:05
35 Siri Andersson 9E 00:27:03 04:59 05:06
36 Sitthinon Karlsson Lomjabok 7G 00:27:24 05:20 05:10
37 Jamie Premji Hugosson 7E 00:27:25 05:21 05:10
38 Filip Jansson 7D 00:27:25 05:21 05:10
39 Klas Csomai 7C 00:27:34 05:30 05:12
40 Andreas Modig 7D 00:27:35 05:31 05:12
41 Pierre Bergström 8B 00:27:36 05:32 05:12
42 Abdulaziz Moalin 9F 00:27:38 05:34 05:13
43 Henric Berglund 9E 00:27:39 05:35 05:13
44 Jonatan Serna Portilla 7A 00:27:40 05:36 05:13
45 Elias Bergvall 8F 00:27:40 05:36 05:13
46 Jesper Eriksson 7C 00:27:41 05:37 05:13
47 Johan Dahlberg 9A 00:28:05 06:01 05:18
48 Jakob Axelsson 9D 00:28:12 06:08 05:19
49 Ante Juneholm 8B 00:28:22 06:18 05:21
50 Abdulkadir Hassan 8B 00:28:36 06:32 05:24
51 Desirée Almer 8F 00:28:41 06:37 05:25
52 Jonas Hammarström 9D 00:28:45 06:41 05:25
53 Mohammed Fahed Ali 9A 00:28:56 06:52 05:28
54 Alexander Eklöf 7E 00:29:00 06:56 05:28
55 Marcus Persson 7E 00:29:00 06:56 05:28
56 Alice Jander 8C 00:29:05 07:01 05:29
57 Felicia Widström 8B 00:29:06 07:02 05:29
58 Emil Viklund 8F 00:29:10 07:06 05:30
59 Paula Rosén 9C 00:29:16 07:12 05:31
60 Hampus Jonsson 9G 00:29:19 07:15 05:32
61 Anton Liberg 9G 00:29:20 07:16 05:32
62 Sarah Bertilsson 7C 00:29:29 07:25 05:34
63 Elin Hansen 7C 00:29:29 07:25 05:34
64 Sara Ahlgren 8D 00:29:54 07:50 05:38
65 Malin Ekholm 9D 00:29:55 07:51 05:39
66 Alexander Karlsson 8D 00:29:56 07:52 05:39
67 Sanna Fredriksson 9A 00:29:58 07:54 05:39
68 Ellinor Håkansson 8A 00:30:15 08:11 05:42
69 Andrea Lundin 7B 00:30:30 08:26 05:45
70 Esmir Adzemovic 8B 00:30:32 08:28 05:46
71 Elin Ståhl 9G 00:30:38 08:34 05:47
72 Amelia Simpson 9B 00:30:41 08:37 05:47
73 Sara Eriksson 9B 00:30:42 08:38 05:48
74 Felix Hedenström 8F 00:30:46 08:42 05:48
75 Mattias Spjut 7D 00:30:49 08:45 05:49
76 Mases Nalbandyan 8E 00:30:57 08:53 05:50
77 Jonathan Andersson 9C 00:31:00 08:56 05:51
78 Victor Johnsen Alm 8D 00:31:02 08:58 05:51
79 Marcus Ahlgren 7F 00:31:17 09:13 05:54
80 Emil Larsson 8D 00:31:20 09:16 05:55
81 Natalie Sykes 8C 00:31:23 09:19 05:55
82 Alexander Vestberg 9G 00:31:37 09:33 05:58
83 Anton Öqvist 8A 00:31:42 09:38 05:59
84 Emma Johansson Nordlund 7G 00:31:43 09:39 05:59
85 Pontus Kindström 9B 00:31:45 09:41 05:59
86 Fredrika Nybäck Ragnarsson 7E 00:31:46 09:42 06:00
87 Christian Haglund 8E 00:31:55 09:51 06:01
88 Max Riipi 9D 00:31:55 09:51 06:01
89 Therese Windal 8F 00:32:03 09:59 06:03
90 Camilla Nilsson 9D 00:32:03 09:59 06:03
91 Rebecka Boman 9C 00:32:03 09:59 06:03
92 Jessica Korkeakoski 7B 00:32:07 10:03 06:04
93 Miranda Hedström 9G 00:32:08 10:04 06:04
94 Filippa Hedström 9G 00:32:08 10:04 06:04
95 Philip Sandegren 9B 00:32:12 10:08 06:05
96 Adam Jivblad 9D 00:32:26 10:22 06:07
97 Moa Blidgren 8B 00:32:30 10:26 06:08
98 Lovisa Fontana 9C 00:32:35 10:31 06:09
99 Sofia Willenfors 7D 00:32:38 10:34 06:09
100 Michaela Persson 7D 00:32:39 10:35 06:10
101 Yasira Abdi 8A 00:32:51 10:47 06:12
102 Trolle Smedberg 7B 00:33:01 10:57 06:14
103 Joakim Henriksson 7B 00:33:05 11:01 06:15
104 Jonathan Kammerland 9F 00:33:21 11:17 06:18
105 Ludwig Lindh 7D 00:33:22 11:18 06:18
106 Henric Hernstigen 7G 00:33:23 11:19 06:18
107 Siyamand Peroti 7E 00:33:23 11:19 06:18
108 Filip Andersson 8B 00:33:40 11:36 06:21
109 Olena Gavrylyuk 8A 00:33:44 11:40 06:22
110 Shwana Piroti 8F 00:33:53 11:49 06:24
111 Linus Wendelsson 9B 00:33:54 11:50 06:24
112 Emma Isosalo Jansson 7B 00:34:04 12:00 06:26
113 Sofia Melin 9C 00:34:09 12:05 06:27
114 Robin Wiklund 9F 00:34:10 12:06 06:27
115 Emma Linnea Björkman 7B 00:34:20 12:16 06:29
116 Annica Lannestad 8C 00:34:20 12:16 06:29
117 Sandra Bååth 7D 00:34:25 12:21 06:30
118 Ida Norén 7C 00:34:25 12:21 06:30
119 Fatma Mahdi 8D 00:34:36 12:32 06:32
120 Adam Pantidech Erlandsson 8A 00:34:43 12:39 06:33
121 Elin Evaldsson 8B 00:34:45 12:41 06:33
122 Maja-Sofia Bergvall 7B 00:35:00 12:56 06:36
123 Julia Larsson 7D 00:35:02 12:58 06:37
124 Mathias Stirling Björkman 8D 00:35:04 13:00 06:37
125 Martin Nordström 9E 00:35:06 13:02 06:37
126 Mohamed Ali Abdullahi 7F 00:35:10 13:06 06:38
127 Anders Bergvall 7C 00:35:12 13:08 06:38
128 Christopher Lindell 9A 00:35:13 13:09 06:39
129 Elin Johansson 8A 00:35:18 13:14 06:40
130 Karzan Maarifati 8E 00:35:23 13:19 06:41
131 Isabel Wagner 7D 00:35:25 13:21 06:41
132 Josefine Sjöholm 8C 00:35:30 13:26 06:42
133 Gustav Eriksson 7F 00:35:38 13:34 06:43
134 Richard Eriksson 8F 00:35:40 13:36 06:44
135 Viktor Rytter 7F 00:35:40 13:36 06:44
136 Joakim Solvang 8C 00:35:41 13:37 06:44
137 Emma Pettersson 8A 00:35:48 13:44 06:45
138 Ellen Sjölander 9G 00:36:12 14:08 06:50
139 Mats Israelsson 9A 00:36:14 14:10 06:50
140 Karin Nord 8E 00:36:16 14:12 06:51
141 Frida Kindströmer 9E 00:36:16 14:12 06:51
142 Amanda Larje 8B 00:36:25 14:21 06:52
143 Liam Olofsson 8F 00:36:25 14:21 06:52
144 Robin Ljungberg 8E 00:36:27 14:23 06:53
145 Gustaf Bergvall 8E 00:36:39 14:35 06:55
146 Isabella Danielsson 8D 00:36:52 14:48 06:57
147 Alexander Lönnström 9E 00:36:53 14:49 06:58
148 Margit Wilhelmsson 7C 00:36:59 14:55 06:59
149 Louise Stikkelorum 9G 00:37:01 14:57 06:59
150 Marcus Mossberg 7A 00:37:20 15:16 07:03
151 Victor Zetterman 7D 00:37:30 15:26 07:05
152 Emelie Bååth 9B 00:37:45 15:41 07:07
153 Jesper Eriksson 8F 00:37:50 15:46 07:08
154 Therese Widén 9G 00:37:50 15:46 07:08
155 Alexandra Löfroos 7G 00:37:52 15:48 07:09
156 Emil Sjöbring 7C 00:37:58 15:54 07:10
157 Samuel Köpberg 7E 00:37:58 15:54 07:10
158 Daniel Lundén Windal 7C 00:37:59 15:55 07:10
159 Robin Lindberg 8E 00:38:08 16:04 07:12
160 Albin Myrén 9F 00:38:13 16:09 07:13
161 Maria Lövgren 9A 00:38:17 16:13 07:13
162 Hampus Rosengren 8B 00:38:30 16:26 07:16
163 Vendela Tenor 8E 00:38:37 16:33 07:17
164 Pontus Westberg 9D 00:38:38 16:34 07:17
165 Kasper Vikström 7A 00:39:10 17:06 07:23
166 Patrik Broling 9B 00:39:10 17:06 07:23
167 Stefan Lövgren 9F 00:39:11 17:07 07:24
168 Therese Andersson 9G 00:39:17 17:13 07:25
169 Jamila Barbari 8A 00:39:22 17:18 07:26
170 Amina Mohamed Moalin 7F 00:39:22 17:18 07:26
171 Maryan Abdi 7F 00:39:22 17:18 07:26
172 Alexander Andersson 7C 00:39:24 17:20 07:26
173 Simon Lönn 7E 00:39:24 17:20 07:26
174 Anna Kiel 7B 00:39:27 17:23 07:27
175 Rasmus Larsson 8A 00:39:29 17:25 07:27
176 Jesper Frändberg 8C 00:39:36 17:32 07:28
177 Tom Liberg 7G 00:39:40 17:36 07:29
178 Simon Edvall 7C 00:39:40 17:36 07:29
179 Sarah Virtanen Vindh 7A 00:39:53 17:49 07:32
180 Beatrice Cederborg 7E 00:39:53 17:49 07:32
181 Joakim Wester 7F 00:39:55 17:51 07:32
182 Markus Evaldsson 8C 00:39:58 17:54 07:32
183 Alfred Ämström 8E 00:39:58 17:54 07:32
184 Simon Iijolainen 8E 00:39:58 17:54 07:32
185 Sanna Persson 8F 00:40:01 17:57 07:33
186 Cornelia Kloth 7D 00:40:07 18:03 07:34
187 Emilia Persson Glaad 9C 00:40:40 18:36 07:40
188 Katarina Folkeson 9C 00:40:40 18:36 07:40
189 Orawan Ngamklang 8D 00:40:40 18:36 07:40
190 Christoffer Holmquist 7F 00:41:15 19:11 07:47
191 Carl Fägersten 9E 00:41:16 19:12 07:47
192 Linus Pettersson 9E 00:41:17 19:13 07:47
193 Amanda Larsson 7D 00:41:35 19:31 07:51
194 Tom Undin 9G 00:41:37 19:33 07:51
195 Nadir Khankichiev 8F 00:41:40 19:36 07:52
196 Camilla Frentz 7C 00:41:44 19:40 07:52
197 Henrik Peteri 8C 00:41:47 19:43 07:53
198 Andreas Ytter 8E 00:41:47 19:43 07:53
199 Tishko Muhammad Taha 8B 00:41:47 19:43 07:53
200 Lukas Hansson 8E 00:41:48 19:44 07:53
201 Emma Kiel 8B 00:41:53 19:49 07:54
202 Jim Hedlund 8C 00:41:54 19:50 07:54
203 Bernhardina Hörnstein 8D 00:42:12 20:08 07:58
204 Rim Hesham Ahmed 8E 00:42:36 20:32 08:02
205 Madelene Mårtensen 8D 00:42:58 20:54 08:06
206 Veronica Löfroos 9A 00:43:06 21:02 08:08
207 Alexandra Kammerland 8D 00:43:28 21:24 08:12
208 Yadgar Peroti 9F 00:44:12 22:08 08:20
209 Jennifer Vestman 7F 00:44:13 22:09 08:21
210 Johanna Elgström 7B 00:44:18 22:14 08:22
211 Cecilia Flodberg 7G 00:44:18 22:14 08:22
212 Shawnam Peroti 9F 00:44:29 22:25 08:24
213 Karin Lövgren 9C 00:44:45 22:41 08:27
214 Isabell Andersson 9D 00:44:45 22:41 08:27
215 Hanna Fogdeby 8C 00:44:52 22:48 08:28
216 Sara Johansson 9G 00:45:03 22:59 08:30
217 Johanna Rosengren 8F 00:45:17 23:13 08:33
218 Emina Besic 8F 00:45:18 23:14 08:33
219 Jennifer Hiller 7C 00:45:32 23:28 08:35
220 Carolina Öberg 7C 00:45:39 23:35 08:37
221 Jennifer Tengelin 7G 00:45:39 23:35 08:37
222 Ebba Ekendahl Gladh 7A 00:47:09 25:05 08:54
223 Mikael Eliasson 8A 00:47:23 25:19 08:56
224 William Askerlund 8F 00:47:23 25:19 08:56
225 Anna Ivarsson 9C 00:47:23 25:19 08:56
226 Sandra Lind 9C 00:47:24 25:20 08:57
227 Adam Lindh 8A 00:47:26 25:22 08:57
228 Oskar Drakensvärd 8D 00:47:26 25:22 08:57
229 Lukas Fernqvist 9D 00:47:55 25:51 09:02
230 Amanda Borgström 7G 00:48:18 26:14 09:07
231 Linus Hasselgren 9G 00:48:38 26:34 09:11
232 Pontus Liberg 9F 00:48:39 26:35 09:11
233 Olle Andersson 7E 00:48:42 26:38 09:11
234 Frida Bergman 7E 00:48:50 26:46 09:13
235 Lisa Fogdeby 7F 00:48:50 26:46 09:13
236 Sanna Eriksson Augustsson 8A 00:48:51 26:47 09:13
237 Linn Ahlberg 8B 00:48:51 26:47 09:13
238 Josefine Jonsson 9D 00:52:03 29:59 09:49
239 Miranda Lindholm 9D 00:52:08 30:04 09:50
240 Tavga Muhammad Taha 7A 00:52:25 30:21 09:53
241 Emma Andersson 7D 00:52:25 30:21 09:53
242 Mathilda Larsson 8B 00:52:52 30:48 09:58
243 Claudia Pehrsson Strömvall 8B 00:52:55 30:51 09:59
244 William Sundberg 7B 00:53:00 30:56 10:00
245 Erik Gryth 7G 00:53:00 30:56 10:00
246 Nathalie Cassel Igelström 7B 00:53:17 31:13 10:03
247 Carolin Jansson 7B 00:53:18 31:14 10:03
248 Emma Henrysson 7F 00:53:19 31:15 10:04
249 Sara Sörman 7C 00:53:40 31:36 10:08
250 Anna Skoogh 7C 00:53:40 31:36 10:08
251 Christofer Wasberg 9C 00:53:49 31:45 10:09
252 Carl-Johan Linderkers 9C 00:53:54 31:50 10:10
253 Andreas Andersson 7B 00:54:08 32:04 10:13
254 Jonathan Svensson Gryth 8F 00:54:47 32:43 10:20
255 Linnéa Risfelt 7E 00:56:30 34:26 10:40
256 Ida Andersson 7E 00:56:30 34:26 10:40
257 Moa Andersson 7E 00:56:30 34:26 10:40
258 Filippa Lavebratt 9E 00:56:31 34:27 10:40
259 Elin Holmström 9F 00:56:32 34:28 10:40
260 Andreas Tolonen 7F 00:56:55 34:51 10:44
261 Filippa Jouper 7G 00:57:06 35:02 10:46
262 Mattias Söder 8E 00:58:17 36:13 11:00
263 Josefin Sagulin 9B 00:58:41 36:37 11:04
264 Clara Hellström 9B 00:58:43 36:39 11:05
265 Erma-Lois Järdshöjd 9B 00:58:43 36:39 11:05
266 Anna Smothers Brinck 7A 00:59:23 37:19 11:12
267 Karin Gehrman 7A 00:59:25 37:21 11:13
268 Sebastian Eriksson 8C 00:59:26 37:22 11:13
269 Mikaela Karlsson 7A 00:59:26 37:22 11:13
270 Mohamed Aburk 9F 00:59:35 37:31 11:15
271 Saga Rauséus Erlandsson 7D 00:59:42 37:38 11:16
272 Lisa Svensson 7D 00:59:42 37:38 11:16
273 Kajsa Andersson 7A 00:59:42 37:38 11:16