Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 4/10 2007

Klasser
Flickor årskurs 7 (47)
Flickor årskurs 8 (38)
Flickor årskurs 9 (43)
Pojkar årskurs 7 (51)
Pojkar årskurs 8 (47)
Pojkar årskurs 9 (60)

Samlad resultatlista (286)


Startlista (Antal anmälda: 0)
KARLSäNGSLOPPET 4/10 2007 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5300 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Tim Widström 9D 00:21:24 00:00 04:02
2 Alexander Gaurylyuk 9E 00:21:25 00:01 04:02
3 Daniel Hultdahl 9D 00:21:56 00:32 04:08
4 Henrik Bertilsson 9B 00:22:13 00:49 04:12
5 Ludvig Vogler 8A 00:22:18 00:54 04:12
6 Patrik Thoreson 9D 00:22:30 01:06 04:15
7 Oscar Andersson 9H 00:22:47 01:23 04:18
8 Dennis Lundén Windal 9F 00:22:52 01:28 04:19
9 Kasper Johansson 9B 00:23:00 01:36 04:20
10 Gabriel Wagner 8C 00:23:05 01:41 04:21
11 Helena Karlsson 9C 00:23:07 01:43 04:22
12 Mikael Dahlqvist 9H 00:23:13 01:49 04:23
13 Andreas Karbing 7F 00:23:15 01:51 04:23
14 Josef Steiner 8A 00:23:40 02:16 04:28
15 Felix Sandin 9F 00:23:40 02:16 04:28
16 Patrik Jansson 9H 00:23:43 02:19 04:28
17 Jesper Frändberg 7C 00:23:44 02:20 04:29
18 Johan Wästberg 9D 00:23:58 02:34 04:31
19 Hampus Lind 7A 00:24:15 02:51 04:35
20 Robin Gunnarsson 9G 00:24:15 02:51 04:35
21 Isak Friberg 8E 00:24:55 03:31 04:42
22 Johannes Uhr 8G 00:25:05 03:41 04:44
23 Anton Blidgren 8C 00:25:06 03:42 04:44
24 Tor Bornedal Samils 7F 00:25:07 03:43 04:44
25 Martin Jansson 7C 00:25:14 03:50 04:46
26 Braulio Ribeiro 9F 00:25:15 03:51 04:46
27 Suleyman Suleiman Poor 9B 00:25:31 04:07 04:49
28 Armand Andre Mugisha 9E 00:25:35 04:11 04:50
29 Rebecca Andersson 8E 00:26:02 04:38 04:55
30 Konrad Pohl 9H 00:26:07 04:43 04:56
31 Hanna Actins 9B 00:26:11 04:47 04:56
32 Jessica Åsling 9C 00:26:17 04:53 04:58
33 Emil Viklund 7F 00:26:25 05:01 04:59
34 Malin Ekholm 8D 00:26:28 05:04 05:00
35 Jonas Hammarström 8D 00:26:30 05:06 05:00
36 Sanna Fredriksson 8A 00:26:36 05:12 05:01
37 Carl Andersson 9A 00:26:41 05:17 05:02
38 Joel Karlsson 7F 00:26:50 05:26 05:04
39 Jonas Lindahl 8G 00:27:01 05:37 05:06
40 Albin Berglöv 8C 00:27:02 05:38 05:06
41 Pierre Bergström 7B 00:27:07 05:43 05:07
42 Desirée Almer 7F 00:27:30 06:06 05:11
43 Johan Morssing Vilén 7B 00:27:30 06:06 05:11
44 Nils Holm 9G 00:27:34 06:10 05:12
45 Sebastian Iijolainen 9E 00:27:34 06:10 05:12
46 Adrian Almer 9F 00:27:49 06:25 05:15
47 Josefine Andreen 7E 00:27:50 06:26 05:15
48 Isak Smårs 7C 00:27:50 06:26 05:15
49 Daniel Fredriksson 9C 00:27:54 06:30 05:16
50 Andreas Dahlin 9F 00:27:55 06:31 05:16
51 Moa Berglund 9H 00:27:57 06:33 05:16
52 Kristoffer Forsberg 9E 00:28:02 06:38 05:17
53 Anna Larsson 8D 00:28:06 06:42 05:18
54 Martin Sköld 8C 00:28:07 06:43 05:18
55 Oskar Löthgren 7C 00:28:19 06:55 05:21
56 Andreas Lindberg 8A 00:28:23 06:59 05:21
57 William Lind 8D 00:28:28 07:04 05:22
58 Malin Ljudén 9B 00:28:30 07:06 05:23
59 Alexander Karlsson 7D 00:28:32 07:08 05:23
60 Martin Spjut 9G 00:28:33 07:09 05:23
61 Pontus Folkesson 9F 00:28:33 07:09 05:23
62 Rebecka Boman 8C 00:28:34 07:10 05:23
63 Siri Andersson 8E 00:28:34 07:10 05:23
64 Paula Rosén 8C 00:28:34 07:10 05:23
65 Alice Jander 7C 00:28:38 07:14 05:24
66 Edit Linder 9C 00:28:40 07:16 05:25
67 Emil Larsson 7D 00:28:41 07:17 05:25
68 Abdulkadir Hassan 7B 00:28:49 07:25 05:26
69 Joakim Solvang 7C 00:28:57 07:33 05:28
70 Esmir Adzemovic 7B 00:28:58 07:34 05:28
71 Alexander Vestberg 8G 00:29:01 07:37 05:28
72 Henrik Rauséus 9E 00:29:11 07:47 05:30
73 Sofia Melin 8C 00:29:25 08:01 05:33
74 Linnéa Smårs 9H 00:29:31 08:07 05:34
75 Caroline Johansson 9D 00:29:38 08:14 05:35
76 Moa Blidgren 7B 00:29:40 08:16 05:36
77 Linnea Alstrin 9D 00:29:56 08:32 05:39
78 Therese Windal 7F 00:29:57 08:33 05:39
79 Anton Lundberg 9F 00:30:07 08:43 05:41
80 Robin Fredriksson 7C 00:30:10 08:46 05:42
81 Karl Kvarnström 9F 00:30:19 08:55 05:43
82 Lovisa Fontana 8C 00:30:27 09:03 05:45
83 Olof Svanberg 7E 00:30:32 09:08 05:46
84 Adam Lindh 7A 00:30:32 09:08 05:46
85 Tobias Iversen 9B 00:30:33 09:09 05:46
86 Cornelia Jedselius 9B 00:30:34 09:10 05:46
87 Alexander Lönnström 8E 00:30:40 09:16 05:47
88 Felicia Widström 7B 00:30:40 09:16 05:47
89 Gustav Geidby 8B 00:30:41 09:17 05:47
90 Patrik Karlsson 9E 00:30:53 09:29 05:50
91 Lukas Fernqvist 8D 00:30:55 09:31 05:50
92 Abdulaziz Moalin 8F 00:30:59 09:35 05:51
93 Jakob Axelsson 8D 00:31:12 09:48 05:53
94 Sandra Axelsson 7A 00:31:12 09:48 05:53
95 Thomas Gustafsson 9D 00:31:16 09:52 05:54
96 Adam Jivblad 8D 00:31:18 09:54 05:54
97 Annica Lannestad 7C 00:31:22 09:58 05:55
98 Johan Csomai 9E 00:31:26 10:02 05:56
99 Robin Ljungberg 7E 00:31:30 10:06 05:57
100 Rasmus Larsson 7A 00:31:30 10:06 05:57
101 Max Riipi 8D 00:31:33 10:09 05:57
102 Erika Isosalo Jansson 9B 00:31:35 10:11 05:58
103 Daniel Almer 9F 00:31:38 10:14 05:58
104 Marika Lindkvist 9C 00:31:52 10:28 06:01
105 Ellinor Håkansson 7A 00:31:53 10:29 06:01
106 Lisabet Dahlkvist 7A 00:31:53 10:29 06:01
107 Anna Bergvall 8D 00:32:05 10:41 06:03
108 Linus Nylén 9A 00:32:13 10:49 06:05
109 Niclas Johansson 9G 00:32:15 10:51 06:05
110 Jesper Widman 9G 00:32:17 10:53 06:05
111 Cecilia Nordh 9E 00:32:19 10:55 06:06
112 Miranda Hedström 8G 00:32:24 11:00 06:07
113 Niklas Göthberg 9C 00:32:37 11:13 06:09
114 Camilla Nilsson 8D 00:32:50 11:26 06:12
115 Filippa Hedström 8G 00:32:55 11:31 06:13
116 Sara Eriksson 8B 00:33:13 11:49 06:16
117 Klara Wahlstedt 9A 00:33:24 12:00 06:18
118 Lisa Bergström 9B 00:33:27 12:03 06:19
119 Robin Wiklund 8F 00:33:30 12:06 06:19
120 Johanna Mossberg 8A 00:33:42 12:18 06:22
121 Kim Norelius 7A 00:33:50 12:26 06:23
122 Johan Dahlberg 8A 00:33:50 12:26 06:23
123 Elias Bergvall 7F 00:33:51 12:27 06:23
124 Signe Freed 9A 00:33:52 12:28 06:23
125 Mohammed Fahed Ali 8A 00:33:57 12:33 06:24
126 Christian Haglund 7E 00:34:09 12:45 06:27
127 Mases Nalbandyan 7E 00:34:11 12:47 06:27
128 Vendela Tenor 7E 00:35:00 13:36 06:36
129 Sara Lindell 7F 00:35:00 13:36 06:36
130 Mats Israelsson 8A 00:35:06 13:42 06:37
131 Albin Myrén 8F 00:35:13 13:49 06:39
132 Julia Hjortland 9H 00:35:24 14:00 06:41
133 Karzan Maarifati 7E 00:35:30 14:06 06:42
134 Josefine Jonsson 8D 00:35:30 14:06 06:42
135 Sulaiman Piroti 8B 00:35:36 14:12 06:43
136 Patrik Broling 8B 00:35:40 14:16 06:44
137 Marianne Persson 8B 00:35:40 14:16 06:44
138 Lisa Johansson 7E 00:35:48 14:24 06:45
139 Raoul Mugwanashaka 9H 00:35:52 14:28 06:46
140 Maria Lövgren 8A 00:35:53 14:29 06:46
141 Linn Ekemur 7B 00:35:54 14:30 06:46
142 Tilde Wahlstedt 7B 00:35:54 14:30 06:46
143 Sara Törnqvist 9E 00:36:03 14:39 06:48
144 Richard Eriksson 7F 00:36:04 14:40 06:48
145 Malin Lennartsson Aun 9C 00:36:25 15:01 06:52
146 Frida Kindströmer 8E 00:36:37 15:13 06:55
147 Isabella Danielsson 7D 00:36:49 15:25 06:57
148 Jesper Persson 9D 00:37:17 15:53 07:02
149 Lena Gavrylyuk 7A 00:37:18 15:54 07:02
150 Philip Sandegren 8B 00:37:24 16:00 07:03
151 Daniel Holmström 9C 00:37:31 16:07 07:05
152 Elin Evaldsson 7B 00:37:41 16:17 07:07
153 Elin Johansson 7A 00:37:42 16:18 07:07
154 Carolina Pettersson 9F 00:37:47 16:23 07:08
155 Emma Gunnarsson 9F 00:37:48 16:24 07:08
156 Yasira Abdi 7A 00:37:57 16:33 07:10
157 Silja Eldsfors 8G 00:37:58 16:34 07:10
158 Erik Astrup Hällkvist 9H 00:38:06 16:42 07:11
159 Fabian Sandin 9C 00:38:06 16:42 07:11
160 Josefine Sjöholm 7C 00:38:10 16:46 07:12
161 Natalie Sykes 7C 00:38:12 16:48 07:12
162 Hampus Jonsson 8G 00:38:15 16:51 07:13
163 Jorge Luis Cantera La Rosa 8G 00:38:15 16:51 07:13
164 Linus Wendelsson 8B 00:38:17 16:53 07:13
165 Anton Liberg 8G 00:38:25 17:01 07:15
166 Ellen Sjölander 8G 00:38:27 17:03 07:15
167 Martin Almgren 7D 00:38:34 17:10 07:17
168 Jadgar Peroti 8F 00:38:40 17:16 07:18
169 Filippa Lavebratt 8E 00:38:40 17:16 07:18
170 Niklas Solvang 9F 00:38:43 17:19 07:18
171 Gry Karlsson 7D 00:38:50 17:26 07:20
172 Julia Eriksson 7D 00:38:51 17:27 07:20
173 Emma Kiel 7B 00:38:56 17:32 07:21
174 Emma Pettersson 7A 00:39:00 17:36 07:22
175 Sandra Lind 8C 00:39:02 17:38 07:22
176 Karin Nord 7E 00:39:20 17:56 07:25
177 Felix Hedenström 7F 00:39:25 18:01 07:26
178 Veronica Löfroos 8A 00:39:59 18:35 07:33
179 Louise Stikkelorum 8G 00:40:09 18:45 07:35
180 Tom Undin 8G 00:40:43 19:19 07:41
181 Pontus Kindström 8B 00:40:44 19:20 07:41
182 Emina Besic 7F 00:40:46 19:22 07:42
183 Sanna Persson 7F 00:40:47 19:23 07:42
184 Victor Johnsen Alm 7D 00:40:55 19:31 07:43
185 Karin Lövgren 8C 00:40:57 19:33 07:44
186 Hampus Rosengren 7B 00:40:59 19:35 07:44
187 Kim Lönnström 9B 00:41:03 19:39 07:45
188 Isak Karatay 9H 00:41:11 19:47 07:46
189 Tobias Andersson 9G 00:41:15 19:51 07:47
190 Robin Karlsson 9A 00:41:15 19:51 07:47
191 Therese Widén 8G 00:41:19 19:55 07:48
192 Jesper Eriksson 7F 00:41:22 19:58 07:48
193 Sebastian Eriksson 7C 00:41:23 19:59 07:48
194 Julia Ericsson 8A 00:41:42 20:18 07:52
195 Erika Karlsson 8D 00:41:42 20:18 07:52
196 Alicia Linder 8A 00:41:43 20:19 07:52
197 Jonathan Andersson 8C 00:41:50 20:26 07:54
198 Josefine Jensen 7B 00:41:50 20:26 07:54
199 Amanda Larje 7B 00:41:53 20:29 07:54
200 Fatma Mahdi 7D 00:42:13 20:49 07:58
201 Bernhardina Hörnstein 7D 00:42:14 20:50 07:58
202 Lobna Hesham Ahmed 9B 00:43:01 21:37 08:07
203 Aven Delshad Ezat 9B 00:43:01 21:37 08:07
204 Robin Lindberg 7E 00:43:04 21:40 08:08
205 William Askerlund 7F 00:43:04 21:40 08:08
206 Emelie Källqvist 8A 00:43:08 21:44 08:08
207 Isabell Andersson 8D 00:43:09 21:45 08:08
208 Emilia Persson Glaad 8C 00:43:27 22:03 08:12
209 Katarina Folkeson 8C 00:43:27 22:03 08:12
210 Rim Hesham Ahmed 7E 00:43:42 22:18 08:15
211 Nadir Khankichiev 7F 00:43:45 22:21 08:15
212 Jessica Larsson 7B 00:43:46 22:22 08:15
213 Sandra De Freitas 7E 00:43:47 22:23 08:16
214 Jamila Barbari 7A 00:44:02 22:38 08:18
215 Orawan Ngamklang 7D 00:44:03 22:39 08:19
216 Anton Öqvist 7A 00:44:06 22:42 08:19
217 Henrik Peteri 7C 00:44:12 22:48 08:20
218 Lukas Hansson 7E 00:44:14 22:50 08:21
219 Jim Harjamäki 7C 00:44:47 23:23 08:27
220 Alexandra Kammerland 7D 00:44:51 23:27 08:28
221 Sarah Farman 9F 00:45:10 23:46 08:31
222 Erika Ekbom 9C 00:45:22 23:58 08:34
223 Maria Karlsson 9C 00:45:22 23:58 08:34
224 Nicole Sträng 9C 00:45:22 23:58 08:34
225 Lana Delshad Ezat 9B 00:46:04 24:40 08:42
226 Nigar Peroti 9B 00:46:16 24:52 08:44
227 Josefine Hed 9A 00:46:22 24:58 08:45
228 Nathalie Hilmart 9A 00:46:23 24:59 08:45
229 Caroline Zetterlind 9A 00:46:37 25:13 08:48
230 Amira Mohammed Nur 9A 00:46:37 25:13 08:48
231 Johan Ahlberg 9G 00:46:48 25:24 08:50
232 Georgios Skeneby 9A 00:46:50 25:26 08:50
233 Jonathan Strömgren 9D 00:46:51 25:27 08:50
234 Isac Bergvall 9A 00:46:54 25:30 08:51
235 Simon Pettersson Backman 9D 00:47:12 25:48 08:54
236 Martin Nordström 8E 00:48:02 26:38 09:04
237 Johan Funke 8E 00:48:04 26:40 09:04
238 Christofer-Robin Wasberg 8C 00:48:20 26:56 09:07
239 Jonatan Sjöholm 8C 00:48:34 27:10 09:10
240 Tom Hörnstein 9E 00:48:37 27:13 09:10
241 Shwana Piroti 7A 00:49:21 27:57 09:19
242 Andreas Ytter 7E 00:49:26 28:02 09:20
243 Robin Alriksson 8B 00:49:59 28:35 09:26
244 Anton Söderlund 8A 00:50:10 28:46 09:28
245 Oscar Nord 9C 00:50:19 28:55 09:30
246 Christopher Lindell 8A 00:50:48 29:24 09:35
247 Sandra Dahlberg 9D 00:50:50 29:26 09:35
248 Jessica Johnsson 9G 00:50:51 29:27 09:36
249 Lina Olausson 8E 00:50:52 29:28 09:36
250 Filip Lind 8A 00:50:57 29:33 09:37
251 Egor Samarine 8B 00:50:58 29:34 09:37
252 Rikard Frentz 7E 00:51:04 29:40 09:38
253 Hanna Fogdeby 7C 00:51:15 29:51 09:40
254 Liam Olofsson 7F 00:51:25 30:01 09:42
255 Kosrat Muhammad Taha 7B 00:51:28 30:04 09:43
256 Martina Velander 7F 00:51:28 30:04 09:43
257 Maja Öberg 7D 00:51:29 30:05 09:43
258 Alfred Ämström 7E 00:51:32 30:08 09:43
259 Linn Ahlberg 7B 00:51:49 30:25 09:47
260 Angelica Östlund 7F 00:51:54 30:30 09:48
261 Elin Ståhl 8G 00:52:16 30:52 09:52
262 Emma Vennerström 8A 00:52:16 30:52 09:52
263 Mikael Eliasson 7A 00:52:30 31:06 09:54
264 Jens Persson 7D 00:52:30 31:06 09:54
265 Jenny Liljeberg 9G 00:52:59 31:35 10:00
266 Sabina Lundqvist 9G 00:53:00 31:36 10:00
267 Emma Sjöholm 9G 00:53:01 31:37 10:00
268 Mattias Söder 7E 00:53:08 31:44 10:02
269 Nathalie Fagerman 9G 00:53:14 31:50 10:03
270 Lydia Gutsmann 9F 00:53:57 32:33 10:11
271 David Lindberg 7B 00:54:34 33:10 10:18
272 Nargiz Farajova 9F 00:54:40 33:16 10:19
273 Pontus Liberg 8F 00:55:00 33:36 10:23
274 Linus Hasselgren 8G 00:55:01 33:37 10:23
275 Jonathan Kammerland 8F 00:55:43 34:19 10:31
276 Elin Göthberg 7E 00:56:10 34:46 10:36
277 Alva Tenor 7D 00:56:10 34:46 10:36
278 Karim Fahed Ali 7A 00:57:59 36:35 10:56
279 Jonathan Fogdeby 9D 00:58:25 37:01 11:01
280 Håkan Velander 9D 00:58:25 37:01 11:01
281 Tom Hagsten 9D 00:58:25 37:01 11:01
282 Christoffer Johansson 9D 00:58:36 37:12 11:03
283 Cecilia Strid 9G 00:58:53 37:29 11:07
284 Madeleine Åhlfors 9G 00:58:54 37:30 11:07
285 Alexander Sterner 9A 00:59:32 38:08 11:14
286 Mathilda Larsson 7B 01:01:07 39:43 11:32