Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

HOSTRUSET 8/10 2016

Klasser
K40 plus 5 km (11)
Kvinnor 5 km (11)
M40 plus 5 km (31)
Motion 5 km (32)
Män 5 km (29)

Samlad resultatlista (114)


Startlista (Antal anmälda: 114)
HOSTRUSET 8/10 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (5000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Martin Regborn -92 KFUM Örebro Friidrott 00:14:57 00:00 02:59
2 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 00:16:10 01:13 03:14
3 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 00:16:25 01:28 03:17
4 William Wickholm -98 KFUM Örebro Friidrott 00:16:40 01:43 03:20
5 Heshlu Andemariam -97 IF Start 00:16:42 01:45 03:20
6 Per Arvidsson -86 IF Start 00:16:49 01:52 03:22
7 Henrik Eknor -83 Örebro AIK 00:16:56 01:59 03:23
8 Viktor Johansson -90 LK Gränslöst 00:17:03 02:06 03:25
9 David Berg -89 IF Start 00:17:17 02:20 03:27
10 Elias Zika -81 IF Start 00:17:18 02:21 03:28
11 Daniel Johansson -86 Örebro AIK 00:17:19 02:22 03:28
12 Johan Ingjald -87 IF Start 00:17:21 02:24 03:28
13 Wilhelm Bergentz -02 Thoren Track & Field Örebro 00:17:23 02:26 03:29
14 Eric Segelberg -84 LK Gränslöst 00:17:32 02:35 03:30
15 William Fransson -96 KFUM Örebro Friidrott 00:17:36 02:39 03:31
16 Alexander Sjöholm -92 IF Start 00:17:37 02:40 03:31
17 Pär Johansson -74 Örebro AIK 00:17:38 02:41 03:32
18 Mikael Edberger -70 Örebro AIK 00:17:51 02:54 03:34
19 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:18:00 03:03 03:36
20 Erika Bergentz -73 Thoren Track & Field Örebro 00:18:06 03:09 03:37
21 Jesper Damström -70 Örebro AIK 00:18:07 03:10 03:37
22 Håkan Andersson -82 Lesjöfors Jogging 00:18:12 03:15 03:38
23 Erik Högkvist -89 Örebro AIK 00:18:16 03:19 03:39
24 Oskar Persson -01 Östansjö SK 00:18:31 03:34 03:42
25 Meles Jorjo -99 IF Start 00:18:33 03:36 03:43
26 Oliver Bordier -88 Örebro 00:18:47 03:50 03:45
27 Hans Persson -66 Glanshammars IF 00:18:55 03:58 03:47
28 Peter Ström -70 Kumla SF 00:18:57 04:00 03:47
29 Henrik Hellborg -76 Örebro AIK 00:18:57 04:00 03:47
30 Edwin Nylander -01 IF Start 00:19:01 04:04 03:48
31 Annika Larsson -84 Örebro AIK 00:19:19 04:22 03:52
32 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 00:19:20 04:23 03:52
33 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:19:33 04:36 03:55
34 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 00:19:36 04:39 03:55
35 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 00:19:48 04:51 03:58
36 Liduina Van Sitteren -89 Örebro AIK 00:20:00 05:03 04:00
37 Pär Ericzzon -74 Frövi 00:20:30 05:33 04:06
38 Christoffer Smed -90 - 00:20:32 05:35 04:06
39 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 00:20:53 05:56 04:11
40 Susanna Hellsten -71 IF Start 00:20:59 06:02 04:12
41 Erik Åkerling -85 Örebro AIK 00:21:15 06:18 04:15
42 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:21:28 06:31 04:18
43 Frida Lindberg -77 IF Start 00:21:30 06:33 04:18
44 Sven Nilsson -58 IF Start 00:21:37 06:40 04:19
45 Matt Ford -68 Örebro AIK 00:21:51 06:54 04:22
46 Amin Ahmadi -00 Östansjö SK 00:22:11 07:14 04:26
47 Johan Jongen -82 Örebro AIK 00:22:15 07:18 04:27
48 Ove Karasiak -53 Åsbro GOIF 00:22:31 07:34 04:30
49 Eric Malm -49 IFK Nora 00:22:38 07:41 04:32
50 Jan-Ove Lämgren -56 SK Örnen 00:22:41 07:44 04:32
51 Mikael Johansson -62 Örebro 00:22:42 07:45 04:32
52 Katarina Erixon -63 Örebro AIK 00:22:43 07:46 04:33
53 Elias Andersson -04 IF Start 00:22:44 07:47 04:33
54 Per Almkrantz -63 IF Start 00:22:48 07:51 04:34
55 Thomas Johansson -53 Örebro AIK 00:22:55 07:58 04:35
56 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 00:23:15 08:18 04:39
57 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK 00:23:17 08:20 04:39
58 Nicklas Gryth -73 Nora 00:23:20 08:23 04:40
59 Elin Larsson -79 IFK Nora 00:23:23 08:26 04:41
60 Emelie Wall -87 Örebro 00:23:32 08:35 04:42
61 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:23:33 08:36 04:43
62 Ronny Säteraas -71 Nora 00:23:54 08:57 04:47
63 Amanda Hallén -95 Katrineholm 00:23:56 08:59 04:47
64 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:23:59 09:02 04:48
65 K-G Agartsson -47 Östansjö SK 00:24:06 09:09 04:49
66 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:24:14 09:17 04:51
67 Henrik Widstrand -76 Stockholm 00:24:21 09:24 04:52
68 Mina Anger -78 Uddevalla 00:24:29 09:32 04:54
69 Mats Wickholm -56 Örebro 00:24:31 09:34 04:54
70 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 00:24:35 09:38 04:55
71 Jonny Elofsson -83 Örebro 00:24:39 09:42 04:56
72 Malin Persson -01 Kullens Company 00:24:55 09:58 04:59
73 Helena Göhl -78 Örebro 00:24:56 09:59 04:59
74 Stig Åberg -52 Skogsam 00:25:03 10:06 05:01
75 Amanjeet Sandhu -63 Åsbro GOIF 00:25:07 10:10 05:01
76 Maria Hedlund -81 Örebro 00:25:26 10:29 05:05
77 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:25:49 10:52 05:10
78 Håkan Nyberg -52 Örebro 00:26:09 11:12 05:14
79 Mats Jansson -72 Örebro 00:26:13 11:16 05:15
80 Frida Collin -94 Örebro AIK 00:27:01 12:04 05:24
81 Susanne Sandvik -83 Runacademy IF 00:27:20 12:23 05:28
82 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:28:29 13:32 05:42
83 Kajsa Lavén -04 Örebro 00:28:31 13:34 05:42
84 Michael Niska -85 - 00:29:35 14:38 05:55
85 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 00:29:42 14:45 05:56
86 Ia Friman -86 - 00:29:42 14:45 05:56
87 Kim Hartwig -70 Örebro 00:30:09 15:12 06:02
88 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging 00:30:19 15:22 06:04
89 Bosse Engborg -55 helleforsdata 00:31:14 16:17 06:15
90 Matti Jokikokko -53 Motala AIF 00:31:15 16:18 06:15
91 Lena Jakobsson -75 Lindesberg 00:31:25 16:28 06:17
92 Jan Korslid -47 Örebro 00:31:38 16:41 06:20
93 Anders Källman -37 Östansjö SK 00:32:23 17:26 06:29
94 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 00:33:39 18:42 06:44
95 Tomaz Lavén -71 Örebro 00:33:40 18:43 06:44
96 Angela Börjesson -59 Östansjö SK 00:33:52 18:55 06:46
97 Helena Jerlström -79 Vretstorp 00:35:38 20:41 07:08
98 Maritha Birath -56 Hasselfors 00:35:39 20:42 07:08
99 Tommy Horvath -60 Bigpeak 00:36:21 21:24 07:16
100 Gun Karlsson -42 Östansjö SK 00:41:29 26:32 08:18
101 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 00:43:44 28:47 08:45
- Erika Wallberg -93 AXA SC DNS - -
- My Nordgren -74 Örebro AIK DNS - -
- Anna Pettersson -70 IF Start DNS - -
- Pansy Ståhl -72 IF Start DNS - -
- Maria Eriksson -76 IF Start DNS - -
- Susanne Nyman -64 Östansjö SK DNS - -
- Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro Friidrott DNS - -
- Therese Axelsson -94 SK Bore DNS - -
- Kenneth Karlsson -66 Åsbro GOIF DNS - -
- Niklas Huhtala -86 Örebro AIK DNS - -
- Ida Lilja -85 Örebro AIK DNS - -
- Jonas Janegren -79 IF Start DNS - -
- Olle Tyrsmo -00 KFUM Örebro Friidrott DNS - -