Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

HOSTRUSET 8/10 2016

Klasser
K40 plus 5 km (11)
Kvinnor 5 km (11)
M40 plus 5 km (31)
Motion 5 km (32)
Män 5 km (29)

Samlad resultatlista (114)


Startlista (Antal anmälda: 114)
HOSTRUSET 8/10 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

MOTION 5 KM  (5000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Håkan Andersson -82 Lesjöfors Jogging 00:18:12 00:00 03:38
2 Oliver Bordier -88 Örebro 00:18:47 00:35 03:45
3 Pär Ericzzon -74 Frövi 00:20:30 02:18 04:06
4 Christoffer Smed -90 - 00:20:32 02:20 04:06
5 Jan-Ove Lämgren -56 SK Örnen 00:22:41 04:29 04:32
6 Mikael Johansson -62 Örebro 00:22:42 04:30 04:32
7 Nicklas Gryth -73 Nora 00:23:20 05:08 04:40
8 Emelie Wall -87 Örebro 00:23:32 05:20 04:42
9 Ronny Säteraas -71 Nora 00:23:54 05:42 04:47
10 Amanda Hallén -95 Katrineholm 00:23:56 05:44 04:47
11 Henrik Widstrand -76 Stockholm 00:24:21 06:09 04:52
12 Mina Anger -78 Uddevalla 00:24:29 06:17 04:54
13 Mats Wickholm -56 Örebro 00:24:31 06:19 04:54
14 Jonny Elofsson -83 Örebro 00:24:39 06:27 04:56
15 Malin Persson -01 Kullens Company 00:24:55 06:43 04:59
16 Helena Göhl -78 Örebro 00:24:56 06:44 04:59
17 Stig Åberg -52 Skogsam 00:25:03 06:51 05:01
18 Maria Hedlund -81 Örebro 00:25:26 07:14 05:05
19 Håkan Nyberg -52 Örebro 00:26:09 07:57 05:14
20 Mats Jansson -72 Örebro 00:26:13 08:01 05:15
21 Kajsa Lavén -04 Örebro 00:28:31 10:19 05:42
22 Michael Niska -85 - 00:29:35 11:23 05:55
23 Ia Friman -86 - 00:29:42 11:30 05:56
24 Kim Hartwig -70 Örebro 00:30:09 11:57 06:02
25 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging 00:30:19 12:07 06:04
26 Bosse Engborg -55 helleforsdata 00:31:14 13:02 06:15
27 Lena Jakobsson -75 Lindesberg 00:31:25 13:13 06:17
28 Jan Korslid -47 Örebro 00:31:38 13:26 06:20
29 Tomaz Lavén -71 Örebro 00:33:40 15:28 06:44
30 Helena Jerlström -79 Vretstorp 00:35:38 17:26 07:08
31 Maritha Birath -56 Hasselfors 00:35:39 17:27 07:08
32 Tommy Horvath -60 Bigpeak 00:36:21 18:09 07:16