Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 1/10 2017

Klasser
F11 (8)
F13 (3)
F15 (1)
F17 (0)
F7 (6)
F9 (12)
Kvinnor (22)
Motion (13)
Män (48)
P11 (4)
P13 (1)
P15 (0)
P17 (0)
P7 (3)
P9 (11)

Samlad resultatlista (132)


Startlista (Antal anmälda: 132)
ANNA-LOPPET 1/10 2017 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 00:03:04 00:00 -
2 Beppe Rundqvist -09 Vretstorps IF 00:03:11 00:07 -
3 Doris Blomqvist-Blom -08 Åsbro GoIF 00:03:15 00:11 -
4 Mio Eriksson -09 OK Milan 00:03:20 00:16 -
5 Freia Sundström -08 IFK Nora 00:03:26 00:22 -
6 Måns Dahlberg -09 IF Start 00:03:27 00:23 -
7 Fanny Eliasson -09 Nora 00:03:35 00:31 -
8 Lovis Brunström -09 IFK Nora 00:03:35 00:31 -
9 Tindra Jansson -08 IFK Nora 00:03:36 00:32 -
10 Jonna Erlandsson -08 IFK Nora 00:03:37 00:33 -
11 Astrid Bierager -09 IFK Nora 00:03:40 00:36 -
12 Viktor Pettersson -09 Nora 00:03:47 00:43 -
13 Theo Arrborn -10 IFK Nora 00:03:52 00:48 -
14 Elliot Johansson -09 Storådalens SK 00:03:53 00:49 -
15 Malva Karlsson -09 Storådalens SK 00:03:55 00:51 -
16 Sofie Marklund -10 IFK Nora 00:03:56 00:52 -
17 Ragnar Spännar -09 IFK Nora 00:03:57 00:53 -
18 Malva Winqvist -09 IFK Nora 00:04:04 01:00 -
19 Simon Marklund -09 IFK Nora 00:04:05 01:01 -
20 Idun Lindh -10 OK Milan 00:04:05 01:01 -
21 Olivia Hjertstedt -10 Storådalens SK 00:04:10 01:06 -
22 Anja Eriksson Dasler -10 - 00:04:27 01:23 -
23 Emilio Reijnst Brännman -09 IFK Nora 00:04:35 01:31 -
24 Holger Spännar -11 IFK Nora 00:04:45 01:41 -
25 Alfred Gårdeman -09 IFK Nora 00:04:49 01:45 -
26 William Sallros Lång -10 OK Milan 00:04:52 01:48 -
27 Amir Alamir -07 IFK Nora 00:05:22 02:18 -
28 Semir Mehanovic -08 IFK Nora 00:05:33 02:29 -
29 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:05:34 02:30 -
30 Cecilia Eriksson -07 IFK Nora 00:05:39 02:35 -
31 Juni Hodin -13 Nora 00:05:46 02:42 -
32 Lucas Reijnst Brännman -07 IFK Nora 00:06:13 03:09 -
33 Yousef Bedan -07 IFK Nora 00:06:16 03:12 -
34 Alva Brunström -07 IFK Nora 00:06:26 03:22 -
35 Noomi Eriksson -07 IFK Nora 00:07:13 04:09 -
36 Signe Spännar -07 IFK Nora 00:07:53 04:49 -
37 Elvira Spalin -07 IFK Nora 00:08:09 05:05 -
38 Sara Storm-Andersson -06 Grava SK Karlstad 00:11:57 08:53 -
39 Tilda Arrborn -05 IFK Nora 00:12:01 08:57 -
40 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 00:12:02 08:58 -
41 Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 00:12:43 09:39 -
42 Samra Mehanovic -05 IFK Nora 00:16:07 13:03 -
43 Per Sjögren -79 KFUM Örebro Friidrott 00:16:14 13:10 -
44 Thomas Chaillou -86 KFUM Örebro Friidrott 00:16:44 13:40 -
45 Michael Welday -99 Stocksäters IF 00:17:21 14:17 -
46 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 00:17:29 14:25 -
47 William Wickholm -98 KFUM Örebro Friidrott 00:17:36 14:32 -
48 Abdiqani Khadar -97 KFUM Örebro Friidrott 00:17:41 14:37 -
49 Kevin Henriksson -97 Garphyttans IF 00:17:44 14:40 -
50 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 00:18:22 15:18 -
51 Per Eklöf -81 IFK Nora 00:18:36 15:32 -
52 Oskar Hansson -97 Brohyttans IF 00:18:44 15:40 -
53 Johan Ingjald -87 IF Start 00:18:47 15:43 -
54 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:19:08 16:04 -
55 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:19:14 16:10 -
56 Erik Högkvist -89 Örebro AIK 00:19:22 16:18 -
57 David Stolpe -77 Lesjöfors Jogging 00:19:48 16:44 -
58 Hugo Öhrn -04 IF Start 00:19:57 16:53 -
59 Mikael Persson -67 IFK Nora 00:20:19 17:15 -
60 Peter Ström -70 Kumla SF 00:20:22 17:18 -
61 Klas Larsson -79 OK Milan 00:20:44 17:40 -
62 Annika Larsson -84 Örebro AIK 00:20:55 17:51 -
63 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:21:07 18:03 -
64 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:21:12 18:08 -
65 Peter Grönlund -60 IFK Nora 00:21:13 18:09 -
66 Anna Pettersson -70 IF Start 00:21:15 18:11 -
67 Jonas Janegren -79 IF Start 00:21:17 18:13 -
68 Maria Eriksson -76 IF Start 00:21:23 18:19 -
69 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:21:32 18:28 -
70 Christina Ryngevall -72 IFK Nora 00:21:32 18:28 -
71 Filip Öhrn -99 IF Start 00:21:42 18:38 -
72 Marie Dasler -68 IF Start 00:21:43 18:39 -
73 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK 00:21:47 18:43 -
74 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 00:22:10 19:06 -
75 Tauno Mertala -53 IF Start 00:22:26 19:22 -
76 Anja Stolpe -03 Lesjöfors Jogging 00:22:30 19:26 -
77 Klas Rosell -74 Nora 00:22:33 19:29 -
78 Gustav Jansson -96 Golvtjänst 00:22:36 19:32 -
79 Hans Backström -58 Östansjö SK 00:22:38 19:34 -
80 Anders Haglund -74 Nora 00:22:49 19:45 -
81 Susanna Hellsten -71 IF Start 00:23:12 20:08 -
82 Pär Ericzzon -74 Örebro AIK 00:23:21 20:17 -
83 Anders Arnelind -62 IF Start 00:23:35 20:31 -
84 Tomas Hammar -58 LK Gränslöst 00:23:47 20:43 -
85 Märta Sjölander -63 Örebro AIK 00:24:05 21:01 -
86 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:24:11 21:07 -
87 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 00:24:29 21:25 -
88 Jan-Ove Lämgren -56 Krongården Kristinehamn 00:24:31 21:27 -
89 Tove Anger -80 Örebro AIK 00:24:35 21:31 -
90 Ulf Carlson -67 IFK Nora 00:24:39 21:35 -
91 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:24:48 21:44 -
92 Elin Larsson -79 IFK Nora 00:25:06 22:02 -
93 Diego Svensson -02 Göteborg 00:25:19 22:15 -
94 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 00:25:23 22:19 -
95 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:25:28 22:24 -
96 RoseMarie Enmalm -54 IF Start 00:25:54 22:50 -
97 Kolë Lleshi -68 IFK Nora 00:26:00 22:56 -
98 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 00:26:01 22:57 -
99 Håkan Liberg -64 Nora 00:26:13 23:09 -
100 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:26:16 23:12 -
101 Peter Ahlgren -74 IFK Nora 00:26:18 23:14 -
102 K-G Agartsson -47 Östansjö SK 00:26:26 23:22 -
103 Leacar Ax -69 Filipstads SF 00:26:42 23:38 -
104 Mikael Johansson -62 Örebro 00:27:12 24:08 -
105 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:27:19 24:15 -
106 Åsa Hammar -61 LK Gränslöst 00:27:24 24:20 -
107 Robert Fält -83 KFUM Örebro Friidrott 00:27:50 24:46 -
108 Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 00:28:16 25:12 -
109 Katarina Eriksson -64 Storådalens SK 00:30:32 27:28 -
110 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:31:06 28:02 -
111 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 00:31:24 28:20 -
112 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 00:33:10 30:06 -
113 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging 00:36:32 33:28 -
114 Angela Börjesson -59 Östansjö SK 00:36:46 33:42 -
115 Arne Evertsson -44 Storådalens SK 00:42:07 39:03 -
116 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 00:43:46 40:42 -
117 Anna-Lena Bergström -57 Nature Running 00:46:30 43:26 -
118 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 00:47:49 44:45 -
- Elsa Frisén -97 Stocksäters IF DNF - -
- Rasmus Ivarsson -08 IFK Nora DNS - -
- Isabella Gunnarsson Maderby -08 IFK Nora DNS - -
- Axel Bierager -05 IFK Nora DNS - -
- Mohammad Hassan -00 IFK Nora DNS - -
- Jenny Åkerberg -82 Storådalens SK DNS - -
- Eric Malm -49 IFK Nora DNS - -
- Mohammed Hassan -99 IF Start DNS - -
- My Karlsson -11 Storådalens SK DNS - -
- Viktor Sundström -06 IFK Nora DNS - -
- Levina Åkerberg -07 Storådalens SK DNS - -
- Levina Åkerberg -07 Storådalens SK DNS - -
- Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK DNS - -
- Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK DNS - -