Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 2/10 2016

Klasser
F11 (3)
F13 (4)
F15 (3)
F17 (0)
F7 (7)
F9 (9)
Kvinnor (11)
Motion (6)
Motion25 (1)
Män (32)
P11 (2)
P13 (3)
P15 (2)
P17 (1)
P7 (12)
P9 (6)

Samlad resultatlista (102)


Startlista (Antal anmälda: 118)
ANNA-LOPPET 2/10 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Axel Thybeck -07 Lindebygdens OK 00:02:57 00:00 -
2 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:03:02 00:05 -
3 Fabian Larsson -07 OK Milan 00:03:04 00:07 -
4 Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 00:03:05 00:08 -
5 Hanne Farup -08 OK Milan 00:03:07 00:10 -
6 Alfred Andersson-Lindberg -07 00:03:10 00:13 -
7 Miranda Koubek -08 Stocksäters IF 00:03:14 00:17 -
8 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 00:03:17 00:20 -
9 Alva Brunström -07 IFK Nora 00:03:25 00:28 -
10 Beppe Rundqvist -09 Vretstorps IF 00:03:28 00:31 -
11 Signe Spännar -07 IFK Nora 00:03:30 00:33 -
12 Calle Sandin OK Milan 00:03:31 00:34 -
13 Freja Sundström -08 00:03:31 00:34 -
14 Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK 00:03:36 00:39 -
15 Emil Andersson-Lindberg -09 00:03:36 00:39 -
16 Vide Bornegård -09 00:03:38 00:41 -
17 Fanny Eliasson -09 00:03:41 00:44 -
18 Lovis Brunström -09 IFK Nora 00:03:42 00:45 -
19 Edvin Lindh -07 OK Milan 00:03:43 00:46 -
20 Otto Magnusson -07 00:03:45 00:48 -
21 Viktor Pettersson -09 IFK Nora 00:03:47 00:50 -
22 Winston Grönroos -10 IFK Nora 00:03:48 00:51 -
23 Lovisa Thybeck -08 Lindebygdens OK 00:03:54 00:57 -
24 Ragnar Spännar -09 IFK Nora 00:03:56 00:59 -
25 Leonard Liw -11 IFK Nora 00:04:06 01:09 -
26 Maja Bengtsson -10 00:04:08 01:11 -
27 Malva Winqvist -09 IFK Nora 00:04:11 01:14 -
28 Idun Lindh -10 OK Milan 00:04:21 01:24 -
29 Simon Marklund -09 00:04:32 01:35 -
30 Douglas Johansson -09 IFK Nora 00:04:51 01:54 -
31 Sofie Marklund -10 00:04:59 02:02 -
32 Nahuel Nilsson -09 00:05:11 02:14 -
33 Hugo Bornegård -06 00:05:22 02:25 -
34 Adrian Börjesson -11 Östansjö SK 00:05:31 02:34 -
35 William Lång -10 00:05:40 02:43 -
36 Sara Storm-Andersson -06 Grava SK Karlstad 00:05:58 03:01 -
37 Viktor Sundström -06 00:06:22 03:25 -
38 Karin Ångman -05 IFK Nora 00:06:50 03:53 -
39 Samra Mehanovic -05 IFK Nora 00:09:28 06:31 -
40 Muhammed Hassan -00 IFK Nora 00:09:48 06:51 -
41 Emanuel Eriksson -02 OK Milan 00:09:48 06:51 -
42 Hugo Öhrn -04 IF Start 00:09:58 07:01 -
43 Adam Ström -03 Stocksäters IF 00:11:05 08:08 -
44 Vilma Larsson -04 OK Milan 00:11:08 08:11 -
45 Viktor Rönnbacka Nybäck -02 OK Milan 00:11:51 08:54 -
46 Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 00:12:11 09:14 -
47 Ingrid Löthgren -02 OK Milan 00:12:50 09:53 -
48 Merle Farup -04 OK Milan 00:13:08 10:11 -
49 Mårten Emilsson -04 IFK Nora 00:13:19 10:22 -
50 Älva Magnusson -03 00:13:42 10:45 -
51 Zandra Lindén -02 IFK Nora 00:13:46 10:49 -
52 Ellen Carlberg -03 IFK Nora 00:16:14 13:17 -
53 Pär Englund -77 Örebro AIK 00:18:09 15:12 -
54 Per Eklöf -81 IFK Nora 00:18:36 15:39 -
55 Johan Ingjald -87 IF Start 00:18:43 15:46 -
56 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:19:02 16:05 -
57 Henrik Sjöström -72 Storådalens SK 00:20:09 17:12 -
58 Peter Ström -70 Kumla SF 00:20:15 17:18 -
59 Magnus Värnqvist -74 IFK Nora 00:20:37 17:40 -
60 Jonas Janegren -79 IF Start 00:20:44 17:47 -
61 Magnus Nyqvist -79 Motala 00:21:04 18:07 -
62 Muhammed Hassan -00 IFK Nora 00:21:13 18:16 -
63 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:21:19 18:22 -
64 Sofie Yngström -85 Örebro AIK 00:21:28 18:31 -
65 Josefin Erlandsson -97 OK Milan 00:21:28 18:31 -
66 Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 00:21:36 18:39 -
67 Antje Torstensson -75 KFUM Örebro friidrott 00:21:36 18:39 -
68 Filip Öhrn -99 IF Start 00:21:43 18:46 -
69 Roland Eriksson -67 IF Start 00:21:49 18:52 -
70 Torbjörn Dahlqvist -63 IFK Nora 00:21:56 18:59 -
71 Tord Wiksten -71 KFUM Örebro friidrott 00:22:12 19:15 -
72 Jan Buske -72 Kumla SF 00:22:33 19:36 -
73 Erik Åkerlind -85 Örebro AIK 00:22:55 19:58 -
74 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:22:56 19:59 -
75 Anders Haglund -74 OK Milan 00:23:13 20:16 -
76 Frida Lindberg -77 IF Start 00:23:19 20:22 -
77 Peder Bryngelsson -65 IFK Nora 00:23:27 20:30 -
78 Sven Nilsson -58 IF Start 00:23:33 20:36 -
79 Hasse Widström -53 Stocksäters IF 00:23:45 20:48 -
80 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:24:12 21:15 -
81 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:24:17 21:20 -
82 Thomas Johansson -53 Örebro AIK 00:24:22 21:25 -
83 Eric Malm -49 IFK Nora 00:24:24 21:27 -
84 Jan-Ove Lämgren -56 SK Örnen 00:24:26 21:29 -
85 Mikael Sandin Fiskbro Ränners 00:24:35 21:38 -
86 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:25:18 22:21 -
87 Elin Larsson -79 IFK Nora 00:25:27 22:30 -
88 Kent Johansson -68 Östansjö SK 00:25:29 22:32 -
89 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:25:34 22:37 -
90 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:25:40 22:43 -
91 Peter Comét -56 IFK Nora 00:27:13 24:16 -
92 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 00:27:30 24:33 -
93 Anna Nilsson -71 IF Start 00:28:06 25:09 -
94 Ruth Svensson IFK Nora 00:28:40 25:43 -
95 Katarina Eriksson -64 Storådalens SK 00:29:03 26:06 -
96 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:30:37 27:40 -
97 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 00:31:05 28:08 -
98 Matti Jokikokko -53 Motala AIF 00:33:02 30:05 -
99 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging 00:33:57 31:00 -
100 Angela Börjesson -59 Östansjö SK 00:37:15 34:18 -
101 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 00:41:22 38:25 -
102 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 00:46:04 43:07 -