Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 4/10 2015

Klasser
F11 (9)
F13 (4)
F15 (2)
F17 (0)
F7 (7)
F9 (9)
Kvinnor (19)
Motion (1)
Män (51)
P11 (4)
P13 (0)
P15 (2)
P17 (0)
P7 (6)
P9 (4)

Samlad resultatlista (118)


Startlista (Antal anmälda: 127)
ANNA-LOPPET 4/10 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 00:03:02 00:00 -
2 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 00:03:08 00:06 -
3 Leia Gyllstrand -07 Storådalens SK 00:03:11 00:09 -
4 Fabian Larsson -07 OK Milan 00:03:11 00:09 -
5 Kim Semstrand -07 IFK Nora friidrott 00:03:14 00:12 -
6 Lucas Reijnst Brännman -07 Nora 00:03:18 00:16 -
7 Melvin Jonsson -07 Degerfors 00:03:22 00:20 -
8 Fanny Eiremo -06 IFK Nora friidrott 00:03:25 00:23 -
9 Alva Brunström -07 IFK Nora friidrott 00:03:34 00:32 -
10 Charlie Persson -09 IFK Nora friidrott 00:03:35 00:33 -
11 Teodora Kjällkvist -07 IFK Nora friidrott 00:03:39 00:37 -
12 Otto Magnusson -07 Nora 00:03:44 00:42 -
13 Jonna Erlandsson -08 IFK Nora friidrott 00:03:50 00:48 -
14 Filippa Persson -07 IFK Nora friidrott 00:03:50 00:48 -
15 Lovis Brunström -09 IFK Nora friidrott 00:03:55 00:53 -
16 Viktor Pettersson -09 IFK Nora friidrott 00:03:59 00:57 -
17 Tilde Åberg -06 Storådalens SK 00:04:00 00:58 -
18 Saga Hagberg -08 Nora 00:04:04 01:02 -
19 Vinston Grönroos -10 IFK Nora friidrott 00:04:05 01:03 -
20 Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK 00:04:11 01:09 -
21 Signe Spännar -07 IFK Nora friidrott 00:04:16 01:14 -
22 Felicia Nylander -09 Storådalens SK 00:04:43 01:41 -
23 Emilio Reijnst Brännman -09 Nora 00:04:56 01:54 -
24 Ragnar Spännar -09 IFK Nora friidrott 00:04:56 01:54 -
25 Theo Arrborn -10 IFK Nora friidrott 00:04:59 01:57 -
26 Jenna Mogren -04 Åsbro GoIF 00:05:08 02:06 -
27 Hugo Öhrn -04 IF Start 00:05:13 02:11 -
28 Linnea Hansson -04 Storådalens SK 00:05:23 02:21 -
29 Vilma Larsson -04 OK Milan 00:05:28 02:26 -
30 Angelina Mogren -05 Åsbro GoIF 00:05:30 02:28 -
31 Signe Hedén -09 Stråssa GF Lindesberg 00:05:33 02:31 -
32 Hanneke Botman -04 Nora 00:06:05 03:03 -
33 Nellie Andersson -05 IFK Nora friidrott 00:06:20 03:18 -
34 Evangeline Kjällqvist -05 IFK Nora friidrott 00:06:27 03:25 -
35 Zebastian Andersson -04 Storådalens SK 00:06:33 03:31 -
36 Hedda Larsen -05 Frogner IL Norge 00:06:51 03:49 -
37 Isak Åberg -05 Storådalens SK 00:07:05 04:03 -
38 Samra Mehanovic -05 IFK Nora friidrott 00:09:27 06:25 -
39 Mohammed Hassan -01 IFK Nora friidrott 00:10:10 07:08 -
40 Minna Seger -01 Glanshammars IF 00:10:12 07:10 -
41 Ludvig Nilsson -05 IF Start 00:10:42 07:40 -
42 Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 00:11:04 08:02 -
43 Nadja Enevik -03 Storådalens SK 00:12:46 09:44 -
44 Zandra Lindén -02 IFK Nora friidrott 00:13:15 10:13 -
45 Martina Ljungdahl -01 Glanshammars IF 00:13:27 10:25 -
46 Linus Johnsson -00 Storådalens SK 00:13:29 10:27 -
47 Evelina Andersson -02 Storådalens SK 00:15:17 12:15 -
48 Haben Kidane -98 Hällefors LK 00:16:48 13:46 -
49 Mattias Nätterlund -86 Örebro AIK 00:17:07 14:05 -
50 Amin Abdirahman -00 Wedevågs IF 00:18:22 15:20 -
51 Mikael Weldai -99 Stocksäters SK 00:18:35 15:33 -
52 Johan Ingjald -87 IF Start 00:18:36 15:34 -
53 Andreas Peterson -89 Örebro AIK 00:18:48 15:46 -
54 Siem Goitom -99 Stocksäters SK 00:19:03 16:01 -
55 Rodney Hundermark -69 IFK Nora friidrott 00:19:55 16:53 -
56 Marcus Jonsson -77 Örebro AIK 00:20:12 17:10 -
57 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 00:20:21 17:19 -
58 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:20:27 17:25 -
59 Peter Ström -70 Kumla SF 00:20:36 17:34 -
60 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 00:20:44 17:42 -
61 Mikael Sundqvist -75 Frövi IK 00:21:07 18:05 -
62 Mikael Nornvik -69 Glanshammars IF 00:21:21 18:19 -
63 Roland Eriksson -67 IF Start 00:21:31 18:29 -
64 Filip Öhrn -99 IF Start 00:21:43 18:41 -
65 Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 00:21:48 18:46 -
66 Daniel Andersson -77 IF Start 00:21:51 18:49 -
67 Tiina Linnér -87 IF Start 00:21:52 18:50 -
68 Stefan Peterson -62 Hagaby GOIF 00:21:53 18:51 -
69 Anders Trailman -78 Östansjö SK 00:21:57 18:55 -
70 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora långlöpning 00:21:58 18:56 -
71 Sofie Karlsson -85 Örebro AIK 00:22:02 19:00 -
72 Helene Nilsson -66 IF Start 00:22:26 19:24 -
73 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:22:41 19:39 -
74 Jan-Ove Lämgren -60 Östansjö SK 00:23:05 20:03 -
75 Anders Arnelind -62 IF Start 00:23:13 20:11 -
76 Mattias Nilsson -71 IF Start 00:23:18 20:16 -
77 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:23:24 20:22 -
78 Michael Johansson -75 IFK Nora långlöpning 00:23:26 20:24 -
79 Sven Nilsson -58 IF Start 00:23:28 20:26 -
80 Jenny Daleryd -75 IF Start 00:23:30 20:28 -
81 Marcus Ohlsén -97 Storådalens SK 00:23:54 20:52 -
82 Kenneth Karlsson -66 Åsbro GoIF 00:24:05 21:03 -
83 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:24:10 21:08 -
84 K-G Agartsson -47 Östansjö SK 00:24:18 21:16 -
85 Daniel Borg -74 IFK Nora långlöpning 00:24:20 21:18 -
86 Monika Forslund -74 IFK Nora långlöpning 00:24:21 21:19 -
87 Tina Näfver -87 IF Start 00:24:29 21:27 -
88 Leif Andersson -57 IF Start 00:24:48 21:46 -
89 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:24:53 21:51 -
90 Elin Larsson -79 IFK Nora långlöpning 00:24:54 21:52 -
91 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:25:00 21:58 -
92 Kent Johansson -68 Östansjö SK 00:25:20 22:18 -
93 Mats Bergvall -59 Östansjö SK 00:25:22 22:20 -
94 Joakim Dahlberg -69 IF Start 00:25:32 22:30 -
95 Leila Toivonen -61 Storådalens SK 00:25:33 22:31 -
96 Sofia Josefson -75 Karlslunds IF 00:25:48 22:46 -
97 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start 00:26:04 23:02 -
98 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 00:26:13 23:11 -
99 Anders Busk -62 Grythyttans CK 00:27:00 23:58 -
100 Annica Hessler -56 Östansjö SK 00:27:13 24:11 -
101 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:27:17 24:15 -
102 Peter Ahlgren -74 IFK Nora långlöpning 00:27:26 24:24 -
103 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 00:27:44 24:42 -
104 Jan Norén -47 Kvismaredalens IF 00:28:00 24:58 -
105 Örjan Frisén -58 Stocksäters SK 00:28:47 25:45 -
106 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 00:30:07 27:05 -
107 Jan Myrtorp -41 Östansjö SK 00:30:19 27:17 -
108 Matti Jokikokko -53 Motala AIF 00:30:46 27:44 -
109 Ann-Kristin Sundqvist -77 Frövi IK 00:31:03 28:01 -
110 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:31:25 28:23 -
111 Lena Jakobsson -75 00:32:01 28:59 -
112 Bo Wilhelmsson -60 Åsbro GoIF 00:32:30 29:28 -
113 Göte Andersson -42 Lesjöfors jogging 00:32:40 29:38 -
114 Carina Wahlström -61 Aspa IK 00:33:29 30:27 -
115 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 00:34:36 31:34 -
116 Angela Börjesson -59 Östansjö SK 00:35:03 32:01 -
117 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 00:40:44 37:42 -
118 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 00:45:21 42:19 -