Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 5/10 2014

Klasser
F11 (9)
F13 (1)
F15 (3)
F17 (0)
F7 (9)
F9 (10)
Kvinnor (12)
Motion (2)
Män (35)
P11 (3)
P13 (5)
P15 (3)
P17 (1)
P7 (11)
P9 (4)

Samlad resultatlista (108)


Startlista (Antal anmälda: 108)
ANNA-LOPPET 5/10 2014 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Angelina Mogren -05 Åsbro GoIF 00:03:16 00:00 -
2 Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 00:03:18 00:02 -
3 Irma Värnqvist -05 KFUM Örebro 00:03:22 00:06 -
4 Pontus Värnqvist -08 Lillåns FK 00:03:26 00:10 -
5 Fabian Larsson -07 OK Milan 00:03:27 00:11 -
6 Lucas Reijnst -07 Nora 00:03:28 00:12 -
7 Alfons Karlsson -05 Storådalens SK 00:03:29 00:13 -
8 Axel Thybeck -07 Lindebygdens OK 00:03:35 00:19 -
9 Lovisa Ekman -05 Skogshyddan 00:03:36 00:20 -
10 Oliver Arnesson -08 Lindebygdens OK 00:03:37 00:21 -
11 Fanny Eiremo -06 IFK Nora 00:03:38 00:22 -
12 Simon Svensson -07 Granbergsdal 00:03:39 00:23 -
13 Ella Kruse -07 Lindebygdens SK 00:03:45 00:29 -
14 Michaela Helander -05 Storådalens SK 00:03:45 00:29 -
15 Alfred Karlsson -07 Storådalens SK 00:03:49 00:33 -
16 Melker Karlsson -07 Granbergsdal 00:03:50 00:34 -
17 Thea Frykberg -07 Storådalens SK 00:03:53 00:37 -
18 Otto Magnusson -07 - 00:03:53 00:37 -
19 Nicolina Persson -05 Nora 00:03:54 00:38 -
20 Miranda Karlsson -06 Storådalens SK 00:03:55 00:39 -
21 Victor Lindelöf -05 Nora MX 00:03:57 00:41 -
22 Edvin Lindh -07 OK Milan 00:04:00 00:44 -
23 Alva Brunström -07 - 00:04:01 00:45 -
24 Sanna Helander -07 Storådalens SK 00:04:03 00:47 -
25 Nellie Klintestrand -07 Storådalens SK 00:04:10 00:54 -
26 Isak Åberg -05 Storådalens SK 00:04:12 00:56 -
27 Filippa Persson -07 Nora 00:04:18 01:02 -
28 Tilda Åberg -06 Storådalens SK 00:04:25 01:09 -
29 Linnea Hansson -04 Storådalens SK 00:05:30 02:14 -
30 Jenna Mogren -04 Åsbro GoIF 00:05:33 02:17 -
31 Lovisa Thybeck -08 Lindebygdens OK 00:05:34 02:18 -
32 Iris Sandén Alin -04 Stocksäters IF 00:05:35 02:19 -
33 Anton Kruse -04 Lindebygdens OK 00:05:41 02:25 -
34 Nadia Einevik -03 Storådalens SK 00:05:41 02:25 -
35 Hugo Öhrn -04 IF Start 00:05:42 02:26 -
36 Sanna Sander -03 OK Milan 00:05:44 02:28 -
37 Älva Magnusson -03 IFK Nora Friidrott 00:06:26 03:10 -
38 Zebastian Andersson -04 Storådalens SK 00:06:26 03:10 -
39 Vilma Larsson -04 OK Milan 00:06:44 03:28 -
40 Merle Farup -04 OK Milan 00:06:44 03:28 -
41 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 00:09:46 06:30 -
42 Samuel Andersson -99 Nora-Pershyttan BK 00:10:06 06:50 -
43 Victor Wikman -99 IFK Nora friidrott 00:10:21 07:05 -
44 Hannes Börjel -02 OK Milan 00:11:18 08:02 -
45 Linus Lindström -97 Storådalens SK 00:11:21 08:05 -
46 Emanuel Eriksson -02 OK Milan 00:11:43 08:27 -
47 Adam Bruckner -01 Storådalens SK 00:12:04 08:48 -
48 Zef Lleshi -02 IFK Nora 00:12:49 09:33 -
49 Marlene Olsén -00 Storådalens SK 00:12:54 09:38 -
50 Linus Jonsson -00 Storådalens SK 00:13:41 10:25 -
51 Zandra Linden -02 IFK Nora 00:14:34 11:18 -
52 Erik Anfält -76 Örebro AIK 00:17:13 13:57 -
53 Haben Kidane -98 Hällefors LK 00:17:14 13:58 -
54 Peter Wiker -72 Hällefors LK 00:17:56 14:40 -
55 Per Eklöf -81 IFK Nora långlöpning 00:18:18 15:02 -
56 Johan Ingjald -87 IF Start 00:18:22 15:06 -
57 Renny Rantakokko -82 IF Start 00:19:44 16:28 -
58 Magnus Värnqvist -74 Örebro AIK 00:19:47 16:31 -
59 Rodney Hundermark -69 IFK Nora Friidrott 00:20:08 16:52 -
60 Peter Ström -70 Kumla SF 00:21:07 17:51 -
61 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 00:21:31 18:15 -
62 Charlotte Nilsson -66 IF Start 00:21:37 18:21 -
63 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora långlöpning 00:21:47 18:31 -
64 Tiina Hänninen -87 IF Start 00:21:53 18:37 -
65 Kenneth Karlsson -66 Åsbro GoIF 00:21:59 18:43 -
66 Sven Nilsson -58 IF Start 00:22:11 18:55 -
67 Johan Svanholm -76 Örebro AIK 00:22:34 19:18 -
68 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:22:35 19:19 -
69 Jan-Ove Lämgren -56 Östansjö SK 00:22:37 19:21 -
70 Sofie Karlsson -85 Örebro AIK 00:22:38 19:22 -
71 Patrik Thybeck -64 Lindebygdens OK 00:23:06 19:50 -
72 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora Långlöpning 00:23:19 20:03 -
73 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:23:27 20:11 -
74 Hans Widström -53 Stocksäters IF 00:23:34 20:18 -
75 Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 00:23:43 20:27 -
76 Erik Malm -49 IFK Nora långlöpning 00:24:10 20:54 -
77 Kenth Johansson -68 Östansjö SK 00:24:31 21:15 -
78 Nils Ekman -73 Sandvik Personalklubb 00:24:37 21:21 -
79 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:24:46 21:30 -
80 Tommy Persson -70 Storådalens SK 00:24:52 21:36 -
81 Jenny Åkerberg -82 Storådalens IF 00:24:54 21:38 -
82 Gunnar Johansson -43 Åsbro GoIF 00:24:58 21:42 -
83 Ann-Sofie Berg -74 Örebro AIK 00:25:12 21:56 -
84 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:25:41 22:25 -
85 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start 00:25:42 22:26 -
86 Leila Toivonen -61 Storådalens SK 00:25:43 22:27 -
87 Mattias Nilsson -71 IF Start 00:25:46 22:30 -
88 Peter Comet -56 IFK Nora Långlöpning 00:26:43 23:27 -
89 Jan Myrtorp -41 Östansjö SK 00:26:50 23:34 -
90 Monika Udd -49 IF Spartacus 00:28:44 25:28 -
91 Matti Jokikokko -53 Motala AIF 00:29:49 26:33 -
92 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 00:34:10 30:54 -
93 Angela Börjesson -59 Östansjö SK 00:35:06 31:50 -
94 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 00:39:13 35:57 -
95 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 00:44:50 41:34 -
- Viktor Rönnbacka Nybäck -02 OK Milan DNS - -
- Simon Rönnbacka Nybäck -05 OK Milan DNS - -
- Hanne Farup -08 OK Milan DNS - -
- Sofia Troedsson -00 OK Milan DNS - -
- Irma Kron -04 Åsbro GoIF DNS - -
- Matilda Säldefjord -06 Storådalens SK DNS - -
- Arvid Larsson -08 OK Milan DNS - -
- Benny Frost -65 Östansjö SK DNS - -
- Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF DNS - -
- Helene Nilsson -66 IF Start DNS - -
- Sven Andersson -34 Östansjö SK DNS - -
- Filip Öhrn -99 IF Start DNS - -
- Beata Persson -06 Storådalens SK DNS - -